Monte Carlo jäistel teedele võidutses Sepp

2006 hooaja avaetapina oli kavas uus ralli – Monte Carlo. Sõideti käänulistel ning jäistel mägiteedel. Terve ralli vältel pidid sõitjad keskenduma 100%, sest Monte Carlo teed on nii salakavalad, et iial ei või ette teada, kus võib libe olla. Seega need teed ei andesta ainsatki viga. Rallile startis 40 ekipaaži nii WRC, JWRC kui ka N-rühma autodel.

Monte Carlo, uus hooaeg, uus ralli. Nagu ikka ennem igat etappi, sõitjad räägivad oma eesmärkidest, ootustest ning lootustest. Suursoosikuks tõusis oma jutuga taaskord Mihkel Kütt. Esikoha nõudlejate hulka võis lugeda veel mitmeid mehi nagu näiteks Marek Sepp, Vahur Huntsaar. Hooaja esimene kiiruskatse võit läks Toyotale, roolis Huntsaar. Avapäeval oli tihe rebimine, vahed ei kärisenud veel väga suureks. Päeva kiireim oli Huntsaar, kuid üks sõiduviga läks maksma mitmeid sekundeid, seega päevavõitjaks Sepp. Teisel päeval vahetasid sõitjad pidevalt kohti ning sõiduvigadest ja äpardustest puudust ei tulnud. Kui esimesed kaks võistluspäeva sõideti lumistes ning jäistes oludes, siis kolmas päev oli päiksepaistelisema ilmaga ning sõitjaid ootas ees kuiv asfalt. Punktikohtadel oli mitmeid põnevaid võitluspaare ning mõningaid jäi lahutama vaid sekundi kümnendikud. Esiotsa meeste seas käis põnev võitlus kohtadele 3-6. Tehti sõiduvigu, mis läksid väga kalliks maksma. Hooaja avaetapi Monte Carlos võitis Marek Sepp. Mees tõestas taaskord, et temast on keeruline kiirem olla. Teisel kohal lõpetas kiiret sõitu teinud Vahur Huntsaar. Tihedamas heitluses kohtadele 3-6 nägi lõppjärjestus välja järgmine: Sven Süld, Indrek Simmer, Rait Helü, Mihkel Kütt. Sellest hooajast teevad kaasa ka JWRC ning N-rühm. JWRC arvestuses lõpetas neli sõitjat ning järjestus oli: Vakrõõm, Sulg, Riismaa, Janno. N-rühmas suutis lõpetada vaid Vasar.

Marek Sepp: „Viimane päev sujus üle ootuste hästi. Leidsin ruttu väga hea rütmi ja isegi vajutasin päris korralikult mõnel katsel, sest tunne oli hea. Ralli kokkuvõtteks võib aga öelda, et Vahur oli kahel esimesel päeval minust kiirem mees, paraku see rajalt väljasõit röövis tal aega. Tore näha ka Sveni poodiumil, Subarul algas hooaeg väga hea tulemusega.”