2007 aasta Eesti meister selgub GB Rallil

Tänavune RBREL hooaeg lõppeb Surbritannia ralliga, kus selguvad meistrid kõigis masinaklassides.

Eesti meistritiitel WRC klassis selgitatakse kahe sõitja vahel. Subarul sõitval valitseval meistril Marek Seppal piisab kolmeteistkümnendast kohast ja kolmest punktist, et kindlustada juba neljas Eesti meistritiitel. Sellel hooajal Marekile tõsist konkurentsi pakkunud Citroenil sõitval, kahe kordsel meistril, Rait Helül on vaja viimaselt etapilt võitu ja Mareki katkestamist, et võita meistritiitel. Samas on kolmandal kohal Haigo Varik, keda lahutab teisest kohast vaid 12 punkti.

N-rühmas on seis umbes sama, kus hetkel juhib tiitliheitlust Riho Rääk 72 punktiga. Tabeli teisel kohal on Kaspar Kinsiveer, kes kaotab 10 punktiga. Ning kolmandad positsiooni hoiab enda käes Siim Nõmme, keda lahutab teisest kohast 12 punkti.

J-WRC klassis jahib oma esimest meistritiitlit Andres Riismaa, kes on kogunud 72 punkti. Teoreetiline võimalus tiitel saada on veel Alari Jüriööl, kes liitus võistlustega alles Jaapani etapil, aga on juba kogunud 56 punkti, jäädes liidrist maha 16 punktiga. Sama punktiarvuga on kolmandal positsioonil Kristjan Priilinn.

Suurbritannia ralli tõotab seega tulla põnevam kui kunagi varem.

29.11.2007 20:11
Vaadatud 840 korda