RBREL sarjas 2006 hooajal suured muudatused

15.jaanuaril avaldati 2006. aastal toimuvate RBREL rallide kalenderplaan ja uued reeglid. RBREL sarjas saavad uuel hooajal meeskondlikke punkte ka JWRC ja PWRC meeskonnad.

2006. aasta kuulub RBREL kalendrisse 12 etappi. Hooaeg avatakse esmakordselt jaanuaris toimuval Monte Carlo ralliga ja viimane etapp toimub juunis Suurbritannias.
Uue etapina on kavas veebruaris toimuv Mehhiko ralli, ning veel on lisandunud Itaalia, Kreeka, Hispaania ja Soome rallid. Hooaja pikenemine 12-le etapile peaks sarja lisama pinget ja põnevust, kuna enamustel uutel etappidel sõidetakse esmakordselt.

2006 hooaja reeglite suurim muudatus on uute masinaklasside J-WRC ja P- WRC lisamine. Mis annab hea võimaluse uutele sõitjatele kogemuste saamiseks ennem suure WRC klassiga liitumist. Kindlasti hoiavad nendel klassidel silma peal ka WRC meeskondade juhid, et oma meeskonda saada uusi ja andekaid sõitjaid. Kuna uuel hooajal on era WRC sõitjatel keelatud kasutada kõige uuemaid (2005 aasta) mudeleid, siis on kindlasti paljud sõitjad huvitatud WRC meeskonda saamisest.
Hetkel on registreerunud juba kolm JWRC ja kaks PWRC meeskonda. Kindlasti on lisandumas ka mõned erasõitjad, kuna meeskondade arv on piiratud.
Lisaks on sellest hooajast uudne individuaalne punktisüsteem, kus punkte saavad 15 paremat pilooti. Meeskondlikuid punkte jagatakse endiselt kaheksale paremale meeskonnale.

18.01.2006 17:31
Vaadatud 762 korda