RBREL Uudised 23.11.2006

Telstra Rally Austraalia

WRC

WRC klassis oli seekord ääretult vähe lõpetajaid, kõigest 11. Seetõttu leiabgi esikümnest kaks sõitjat ohtrate trahvi minutitega. Vahed on ka väga selged, esimesed kaks positsiooni mis sa hõivatud siis vastavalt Marek Sepa ja Rait Helü poolt, olid teistest selgelt eristunud, esimese kahe vahel on küll ligikaudu minut, kuid alates kolmandast kohast kuni viiendani on vahed väga tihedalt koos. Vahur Huntsaar, Mihkel Kütt ja Haigo Varik pidasid kõik kolm võistluspäeva väga huvitavat heitlust poodiumi viimase astme eest. Samuti käis tihe heitlus 6. koha peale kust väljus võitjana Olaf Suuder, Urmas Terasmaa pidi leppima 0.7 sekundilise kaotusega. Edasi olid positsioonid ligikaudu 2 minutliste vahedega.

Marek Sepp:
Sõit oli pingeline kuni Rometi katkestamiseni. Pärast seda võtsin veidi riski vähemaks, aga oma meelerahuks tegin mõned korralikud ajad ka ikkagi. Kolmas päev oli suhteliselt vormistamise küsimus, viimased katsed läksid peaaegu vaba hooga. Sõitjate tiitel on nüüd väga lähedal, põhimõtteliselt oleks Jaapanis vaja ainult mitte katkestada ja mõned riismed punktid koguda, aga tegelikult kavatsen ka sinna võitma minna, kuna tegu on lemmikralliga.

Rait Helü:
Austraalias midagi püüdma ei läinud kuna väga ohtlik ralli. Mul vaja veel mõned punktid ja EL teine koht peaks olema kindlustatud. Põhi eesmärk oli jõuda lõpuni, mille ma ka täitsin ja tegin seda üllatavalt heal kohal. Terve hooaja olen üritanud stabiilset sõita, et mitte üle pingutada ja mitte ka päris lõdvaks lasta ja see on ka vast selle edu saladuseks. Muidugi kui juba esimest kohta püüda siis nagu Marek Sepp ütles tuleb stabiilselt kiiresti sõita

P-WRC

Selles klassis valitses rallit Tarvo Allmere kes võitis ralli 15-st katsest koguni 14, ühel katsel suutis ta endale aga tekitada piisavalt närvikõdi ühe pisikese sõiduveage mille tulemus mees ennast autoga kuristikust leidis, õnneks aga olid pealtvaatajad abivalmid ja üheskoos sikutati auto siiski rajale. Klassi teise koha noppis omale Kuldar Helü, kelle edu kolmanda koha saavutanud Tanel Kasesalu ees oli ligi kaudu 4:30. Võitlust jagus igale poole kuna ülejäänud seltskond oli ralliks kehvasti ette valmistunud ja võitlesid pigem rajale jäämisega mitte üksteisega.

Tarvo Allmere:
Ma pole kordagi mitte ühelgi EL ralli jaoks sellist ettevalmistust teinud kui seda sai seekord tehtud, tasuks sain punkti tabelit silmas pidades väga olulise võidu ja liikusin sammukese kaugusele oma esimesest saavutusest mis tasub mainimist. Kahju ainult et konkurendid kas ei saanud või ei tahtnud seda rallit tõsiselt võtta. Loodan et edaspidi see olukord ikka muutub ja ka P-WRC muutub tasemelt kõvemaks.

Tanel Kasesalu:
Sõit läks iseenesest väga hästi kui välja arvata esimese päeva call for help.Ülejäänud päevad olid suhteliselt veatud ja rütm tuli ka sisse. Liidrid on minu jaoks veel liiga kiired, kuid Kuldarile tahaks juba Jaapanis koha kätte näidata!

J-WRC

Siin klassis on kujunenud suht kindel esikolmik kes igal rallil poodiumil on, seegi kord on poodiumil Karl Kivimaa, Margo Kruus ja Andres Riismaa, ka siis vastavas järjekorras. Kivimaa valitses seda rallit täpselt nagu ise heaks arvas, kontrollides ralli seisu algusest kuni lõpuni andmata konkurentidele mitte mingi sugust lootust teda püüda.

Kahjuks ei õnnestunud ühegi J-WRC esikolmiku omadega komentaari saada.

Jaapani ralli eelvaade

Hooaja eelviimane ralli peetakse seekord Jaapani kiiretel, kitsastel ja vägagi eksimis altidel radadel. Oma lemmik ralliks peab seda Marek Sepp kes on lubanud anda endast parima et sel hooajal seda rallit võita ja võta eelmisest hooajas revanš Romet Tsirnalt kes tol korral sai oma esimese ja seni ainsa WRC ralli võidu. Kindlasti soovib Tsirna ka sel korral oma eelmise hooaja ralli võti korrata ja sellega hüvitada seniseid katkestamisi ja ebaõnnestumisi, on ju üldiselt teada et tegu on kiire sõidumehega kellel siiamaani on WRC täielikult õnnestunud just ainult see eelmise hooaja Jaapani ralli. EL tabeli teine mees Rait Helü on aga võtnud märksa tagasihoidlikuma hoiaku: “Eesmärgiks ikka lõpetada kuid vaadates mõne treeningut siis esi kolmikusse asja pole, aga eks näis. Seaded sain ka veits paremaks, eks siis proovida ikka võib.”
Jaapanis on ka tiimide koosseisus muudatusi, Subaru tiimis teeb kaasa Roland Murakas kes on sellega täide viinud oma suure eesmärgi ehk sõita Subaru tiimis: “Kõige suurem eesmärk on tuua Subarule võimalikult palju punkte. Arvan, et suudan tulla 6-e hulka ilusti kui just arvuti ära ei riku jälle. 6-e hulgas tahan ennast kindlasti näha, sest ma tean et olen selleks ja võibolla paremakski võimeline.” Subaru tiimist ei õnnestunud kätte saada tiimi direktorit Sven Süldi, kuid see ees saime kätte Marek Seppa kes sõnastas Muraka liitumist tiimiga nii:” Muraka liitumine tiimiga on tabeli seisu vaadates äärmiselt tarvilik kuna heitlus Citröeniga on äärmiselt tihe. Loodame et ta toob tiimile vähemalt ühe punktigi kuna iga punkt on hetkel sõna otses mõttes kulla hinnaga”
Muudatusi on ka Fordi tiimis kus kolmanda autoga on seekord stardis hetkel P-WRC tabelit juhtiv Tarvo Allmere:” Olen vägagi meelitatud Fordi kutsest osaleda sellel rallil ja õnneks enda masina klassis tabeli seis piisav et ka seda võimalust kasutada et ennast WRC tiimidele näidata kuna plaanis järgmine hooaeg siirduda just sellesse autoklassi. Eesmärgiks võtan endale lihtsalt lõpuni sõita ja mitte katkestada”. Fordi tiimi pealik Sürmo Tamm: “Tarvo Allmerelt loodan head esitust Jaapani rallil. Loodan,et ford tõuseb peale Jaapani rallit jällegi kohale nr 3. Tarvo on ennast Fordi roolis näidanud heast küljes, ta oskab sõita! edu sulle Tarvo. “

Eestlased edukad ka mujal liigades

Eestlased on virtuual ralli maailmas väga tugevad sõitjad, seda me teame juba kõik. Korduvalt on meil juttu olnud RBR Champist, kuid seekord on suure teoga hakkama saanud ka RBREL-is hooaja alguses osalenud Mart Kivimets kes nime all Sebra Affrikast on võitnud J-WRC klassi sellises liigas nagu seda on WIRC World Internet Rally Championship. Mardil õnnestus võita liiga neli viimast rallit mis talle lõpuks ka tiitli tagasid. Ta suutis võita Kreeka, Jaapani, Küprose ja Walesi rallid, oli neljas nii Rootsi kui ka Keenias, viies Itaalias ja seitsmes Prantsusmaal. Kokku kogus Mart 112 punkti, tema järel kogus poolakad Darek Balazy 108 ja Michal Ostapiuk 72 punkti. Kahjuks ei õnnestunud toimetusel saada Mardilt komentaari kuna tal oli väga kiire, siiski õnnestus temaga kokku leppida interviu mis ilmub loodetavasti meie järgmises väljaandes.

23.11.2006 17:40
Vaadatud 716 korda