RBREL Uudised

Skandaalsed Veegid

Nüüdseks on selgunud , et eelmisel rallil toimus RBREL ajaloo suurim pettus. Pettus ise kujutab endast midagi sellist mida varem pole nähtud. Üks RBREL parimad piloote, kes on ka maailma mastaabis väga tegija, tegeles pettusega. Vaido Veek sõitis oma venna Guido nimel ehk tema eest ja saavutas sellega ka ralli võidu.

Võistluste kohtunikud olid juhtunust nii shokkis, et ei osanud algselt mitte midagi komenteerida. Paljud küsisid, et mis kasu sai sellest nii tasemel sõitja nagu seda on Vaido Veek, kui asendas oma venda. Tegelikuses oldi komisjonis sellest juba pikemat aega teadlikud ja koguti terve ralli vältel andmeid mis selgelt viitasid pettusele. Info välja lekkides olid kõik šokkis ja ei osanud kohe mitte midagi asjast arvata. Indrek Simmer: “Kahju, et selliste asjadega siin tegeletakse. See viib kogu liiga maine alla.” Nii mitmedgi Liiga legendid olid hämmingus, Mihkel Kütt reageeris kuulujutte kuuldes nii : “No tõesti ei taha mina uskuda, et härrased Veegid sellist pulli teevad. Asja mõte oleks kus? “ Tegelikult on väga kahju et selline info suuremale avalikusele saadavale sattus kuna kõik ei olnud nii väga avameelsed ja suhtusid sellesse täie tõsidusega ning soovisid. Rasmus Niinemäe:” Eriline kaif on küll sõita teadmisega, et konkurent, kes sinust on kiirem ja kelle vastu sul on respekt sellega seoses tekkinud, on tegelikult pettur”.

Lahenduse antud teemasse tõi lõpuks ometi Vaido Veek ise ja lõpetas igasugused antud teemal olnud spekulatsioonid ja tunnistas teo üles. “Krt kust ma pidin teadma, et ma pooleteist minutiga võidan, WRC vähemalt antakse gaasi ka, aga ma ei tea mis ennis tehakse. Aga ok vahet pole. Busted”. Peale seda kutsuti Vaido Veek nö. vaibale ja seal käitus ta väga ebaviisakalt ja andis oma käitumisega teada, et ei kahetse ega kavatsegi teiste kaasvõistlejate ees avalikult vabandada. Peale pikka mõtlemist leidsid liiga kohtunikud, et ainsaks karistuseks saab olla hooaja tulemuste tühistamine mõlemil vennal ja anda selle hooaja lõpuni ralli keeld.

Erko Vaht:” Suhtumine oli natukene üleolev aga muidu ok. ta oleks võinud vähemalt teema alguses sõna sekka visata, me alguses lahmisime lampi aga läks täppi ka, tänu sinule sai asi lõpliku punkti, oleme tänulikud ALLMERE Tarvole kes tõi asja välja. Karistus oleks võinud nats karmim olla ma ei oska seda pikkust määrata, aga varsti on uus hooaeg tulemas ja pätid sulanduvad uuesti meie hulka.”
Sven Süld:” Mulle jäi mulje, et ega ta ise ka enam sõita ei taha. Las läheb siis.

Telstra Rally Australia

RBR Champi hooaeg on lõppemas ja järjekordne ralli peeti Austraalias, ka meie omasid võitlejaid olid nendel rasketel ja ohtlikel teedel sõitmas. WRC klassis näitas taaskord maailma tasemel sõitu Marek Sepp kes suutis mitmeid katseid võita ja lõpetada esimene päev teisel kohal, teisel päeval jätkas ta endiselt poodiumi koha suunas kuid ralli viimasel katsel kustus Sepa käsutuses olnud Subaru ja kirja läksid trahvi minutid, sellegi poolest sai ta kirja klassi 7. koha. WRC klassis suutis veel lõpuni tulla Haigo Varik ja seda veel 10. kohaga. N4 klassis oli peale esimest päeva eestlastele igati rõõmustav vaatepilt kuna punktidel oli kaks eestlast, teisel kohal Guido Veek ja viiendal Tarvo Allmere. Teisel päeval mõlemad kahjuks katkestasid ja seekord ei tulnud siit Eestile mitte ühtegi punkti. S-1600 klassis tegi väga eduka esimese päeva Andres Riismaa kes asetses 7. kohal, ent temagi oli sunnitud katkestama. Kokkuvõttes lõppes see ralli eestlastele kehvasti kuna puhtalt jõudis lõpuni ainult üks eestalne ja punktidele pääses ka ainult üks eestane. Loodame järgmiselt rallilt paremat tulemust.


____________
Tarvo Allmere
07.11.2006

07.11.2006 17:05
Vaadatud 665 korda