RBREL statistika ülevaade peale Mehhiko rallit

Individuaalsed Ralli Võidud

WRC klassis ei muutunud praktiliselt mitte midagi, muutus ainult nii palju et kui ennem Mehhiko rallit jagati kohti 4 kuni 9 siis nüüd peale seda kui Vaido Veek võitis Mehhiko ralli on ta ainuisikuliselt neljandal kohal. Endiselt on selles klassi 9 ralli võitjat ja tabeli eesotsas legendaarne Marek Sepp.

P-WRC klassis on tabeli ette otsa tõusnud Tarvo Allmere 4 ralli võiduga, talle järgnevad Guido Veek ja suurest rallist taandunud Ott Kangro. Selles klassis on 6 erinevat ralli võitjat.

J-WRC klassis on oma vallutus retkel Margo Kruus kes kahe järjestikuse ralli võiduga on 7 sõitja arvestuse 4-ndaks tõusnud. Klassi arvestuses on eesotsas endiselt Priit Janno nelja ralli võiduga.


Individuaalsed Katsete Võidud

WRC klassis on tabeli eesotsas endiselt ja suveräänselt Marek Sepp olles lähimast jälitajast enam kui saja katse võiduga ees. Marek Sepal on nüüd kood 195 katse võitu. Kas ja kuidas ta suudab saavutada oma 200-nda katse võidu, see peaks selguma juba järgmisel rallil Saksamaal. Kui vaadata teisi nimesid siis on omi kohti parandanud nii Egon Kaur kui ka Vaido Veek kes on viimastel rallidel kõvat vastupanu näidanud viimastel rallidel, meestel on kirjas vastavalt 34 ja 14 katse võitu.

P-WRC klassis on taas üht statistilist tabelit juhtima asunud Tarvo Allmere olles kogunud nüüd siis juba 42 kiiruskatse võitu, tabeli keskpaigast leiab aga sel hooajal kõvasti katseid võitnud Renars Ostrovkise kui ka Mart Kivimetsa, kahe peale on nad sel hooajal senisest 45-st katsest võitnud peaaegu pooled, 22 katset.

J-WRC klassis on sel hooajal pausi pidav Priit Janno endiselt teistest kaugel ees, olles kogunud 65 katse võitu, teda jälitavad Jaanis Sulg ja Karl Kivimaa. Tabelis 4-ndaks on tõusnud Marg Kruus, selle hooaja selle klassi komeet, tal on koos ralli jagu katse võite, 15.


Individuaalsed Punktid

WRC klassis on tabeli esimesed kaks endiselt teistest suure vahega ees, neiks on Marek Sepp ja Rait Helü, mõlemil on punkte saadud selles klassis üle 300. selles klassis on 200 punkti piiri ületanud Vahur Huntsaar olles tabelis kolmas 201 punktiga. 200 piirile on veel väga lähedal Mihkel Kütt kes on sellest tähisest 3 punkti kaugusel, usutavasti saab see teostatud juba järgmisel rallil. 100 punkti piiri on ületanud aga Egon Kaur kellel on nüüd koos 108 punkti, nüüd on selles klassis üheksa 100 punkti piiri ületajat. Sellele piirile on nüüd lähimal postitsioonil Tarmo Paavel 79 punktiga kellele järgnevad Indrek Simmer, vast nimekaim RBRELis osaleja Olaf Suuder ja siis veel Alari Jüriöö, kõigil on koos üle 70 punkti.

P-WRC klassi tabelis on liidri ohjad haaranud võimsalt Guido Veek olles kogunud 133 punkti, 100 punkti tähise on ületanud nüüdseks koguni 5 sõitjat, Mehhiko ralliga lisandus kaks uut ületajat, Tarvo Allmere kellel on nüüd koos 110 punkti ja Siim Nõmme kellel koos 102 punkti. Napilt alla 100 punkti on aga Kristjan Priilinnal kellel on koos 98 punkti. Tema lähimal ohustajal aga on ainult 58 punkti, vahe on märkimisväärne. Kokku on selles klassis punktidele suutnud sõita koguni 36 sõitjat.

J-WRC klassis on tabeli juhiks tõusnud Andres Riismaa 190 punktiga, temale järgnevad kolm sõitjat on aga üksteisele vägagi lähedaste punktidega. Kolm sõtjat, Priit Janno, Jaanis Sulg ja Karl Kivimaa, asuvad 9 punkti sees. Peale neid nelja sõitjat on suur tühi maa. Kokku on selles klassis end punktidele sõitnud 17 sõitjat, 3 neist on välismaalased.


Individuaalsed Rallide Arvud

Siin on tegemist üleülidse arvestusega kus tabeli tipus on liiga algusest saadik olnud Rait Helü kes on kaasa teinud kõik senised RBREL rallid ja suutnud ka igal ühel neist lõpuni sõita, nagu sellest oleks vähe on ta suutnud 31 rallit järjest sõita punktidele, mitte keegi pole seda varem teha suutnud. Edasi on mõtet rääkida juba juubeli rallidest. Mehhiko ralli oli 20-ndaks ralliks Andres Riismaale, Roland Murakale, Egon Kaurile ja Marek Kuusele. Prantsusmaa saab olema 30-ndaks ralliks Sven Süldile, 20-ndaks ralliks Jaanis Sulele ja 10-ndaks ralliks Siim Nõmmele ja Kalvi Kesale.


Individuaalsed Poodiumi Kohad

WRC arvestuses on endiselt esimesel kohal Rait Helü kellel on nüüdseks koos 24 poodiumi kohta, tihedalt tema kannul on Marek Sepp 22-e poodiumi kohaga. Suurepärase Mehhiko ralli tulemusega on 6-ndat kohta jagama tõusnud Vaido Veek kellel koos Sven Süldi ja Romet Tsirnaga on koos 5 poodiumi kohta.

J-WRC klassi ainuliidriks on tõusnud 9 poodiumi kohaga Karl Kivimaa, tema järel esimene J-WRC meister Priit Janno 8 poodiumiga. Tihedalt kannul on ka Jaanis Sulg ja Andres Riismaa 7 poodiumi kohaga. Edasi tulevad juba suuremad vahed kuna järgmisel on kirjas 3 poodiumit ja selleks on Margo Kruus.

P-WRC klassis on on tabeli tipu vallutanud Guido Veek 6 poodiumiga, tema järel on Ott Kangro ja Tarvo Allmere 5 poodiumi kohaga. Nende järel aga Lauri Vasar ja Kristjan Priilinn 4 poodiumi kohaga, edasi on hunnik selles klassis sel hooajal mitte sõitvad sõitjad, aktiivsetest on poodiumi kohti ette näidata veel Siim Nõmmel ja Renars Ostrovkisel 2, Mairo Lillel, Kuldar Helül ning Mart Kivimetsal üks poodiumil esinemine.


Selged vahed on ainult üksikutes tabelites ja nii mõneski statistilises arvestuse käivad kõvad lahingud. Hoiame pöialt kõigile ja soovime et Prantsusmaa pakuks ka sellist sekund sekundis sõite nagu seda sai näha Mehhiko rallil, hoiame pilke ka juubilaridel ja vaatame kuidas nemad hakkama saavad ja mida korda saadavad.

_______________
Tarvo Allmere
02.oktoober 2006

02.10.2006 16:21
Vaadatud 609 korda