Hooaeg sai alguse Monte Carlo libeduses

Uus hooaeg avati nagu ikka Monte Carlos. Libedad ning ohtlikud teed said saatuslikuks mitmetele sõitjatele. Rajale tormas kogu RBRELi WRC meeskondade paremik. Kahe hooaja vahel oli toimunud mitmeid reeglite muudatusi ning vahetunud olid ka meeskondade koosseisud. Tiitlikaitsja Subaru kooseis on sama nagu eelmise hooaja alguses – Marek Sepp, Sven Süld ning Egon Kaur. Citroenil on aga sel hooajal välja pakkuda väga tugev rivistus, kuhu kuuluvad Rait Helü, Vahur Huntsaar ning Vaido Veek. Arvatavasti hakkavad just need kaks meeskonda võitlema tiitli eest. Võistlustules on veel ka Hyundai (Tanel Kasesalu, Mihkel Kütt, Roland Murakas), Ford (Sürmo Tamm, Indrek Simmer, Tarmo Paavel), Škoda (Kaspar Kinsiveer, Haigo Varik, Anar Tuuksam), Mitsubishi (Erko Vaht, Romet Tsirna, Ott Tänak) ning Peugeot (Urmas Terasmaa, Tanel Tamm).

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

2006 II hooaeg avati Joux Verte II kiiruskatsega, mille võitis Citroenil kihutav Vahur Huntsaar. Juba esimesel kiiruskatsel näitas Monte Carlo ralli oma hambaid ning raja kõrvale pidi jääma mitmeid mehi, nende hulgas ka Sven Süld ning Haigo Varik. Teine kiiruskatse võit samuti Huntsaare nimele. Peale 30-minutilist hooldusala ootas sõitjaid ees Joux Plane – katse, mis niitis mehi nagu vikat. Leidus vaid üksikuid sõitjaid, kellel õnnestus see kiiruskatse läbida vigadeta. Peale kiiruskatse läbimist võis sealt leida mitmeid stangesid, tagatiibasid ning katkiseid puuaedasid. Peale Joux Plane läbimist tõusis ralliliidriks teine Citroeni sõitja Vaido Veek. Vahur Huntsaar lõpetas katse pool miutit halvema tulemusega, kui katsevõitja Sepp ning langes seega neljandele kohale. Päeva kaks viimast katsevõitu läksid taaskord Citroenidele. Avapäeva lõpuks oli esikoha konkurentsi jäänud veel neli sõitjat. Liidripositsiooni hoidis enda valduses Veek. Teisel kohal Sepp, kaotust Veekile 5.5 sekundit. Kolmandal-neljandal kohal paiknesid Huntsaar ning Paavel, kes jäid alla ligi poole minutiga. Tihe rebimine käis ka tagumistel punktikohtadel.Esikümnesse mahtusid Helü, Kinsiveer, Kaur, Kütt, Murakas ning Suuder.

Vaido Veek: „Ütleme nii, et äktsionit jätkus ikka igale katsele, aga jumal oli täna eestlane ja need asjad said õnnelikult lahendatud. Marekit vist võita ikka pole võimalik, isegi kui ma edestaksin teda teisel päeval mõne sekundiga, viimasel päeval teeb ta selle väikese vahe ikkagi tasa.”

Marek Sepp: „Suht tagasihoidlik ausalt öeldes, Cotel ei liikunud üldse edasi näiteks ka ilma vigadeta. Kuid üldiselt saab kindla peale sõites Montes päris hakkama, iga kord ei peagi olema kiireim mees rajal.”

Vahur Huntsaar: „Mõtlesin küll, et ei hakka hooaja esimese ralli esimesel päeval kohe riskima, aga kurat ühest väljasõidust ikka ei pääsenud - isegi rahvas tuli appi kutsuda, et masin uuesti liikvele saada. Nimelt sai Plane'il üht täisgaasi kurvi tiba kehvalt võetud ja läinud ma olin. Õnneks ei saanud auto väga suuri kahjustusi. Teised katsed olid kõik nii enam-vähem - ei midagi erilist, aga viimaseks ka ei jää.”

TEINE VÕISTLUSPÄEV

Sõita tuli taaskord viis kiiruskatset libedal jääl. Võitlus esiotsas ei toonud kaasa suuri muudatusi, kuid sõit oli väga tasavägine. Peale üheksandat kiiruskatset läks rallit juhtima Sepp, kuid päeva viimase katsega sai Veek taaskord mööda. Mehi jäi enne viimast päeva lahutama vaid 1.47 sekundit. Kuhugi polnud kadunud ka Huntsaar, tema vähendas teise päevaga vahe liidriga 14 sekundile ning oli seega tõsiselt võetav konkurent ralli esikohale. Poodiumi kohtadest tagapool sõitsid turvaliste vahedega Paavel ning Helü. Nii nagu esimesel päeval, nii ka teisel päeval oli põnevat võitlust näha ka tagapool. Terve päev käis tihe rebimine ning kohtade vahetus. Teise päeva lõpuks mahtusid kohad 6.-11. vähem kui 40 sekundi sisse.

Vaido Veek: „Päev kujunes suhteliset korralikult. Suuri riske polnud mõtet ette võtta. Vähemalt sai Marekiga mingigi vahe sisse tehtud viimaseks päevaks.”

Marek Sepp: „Mõned ajad tunduvad kahtlaselt viletsad, kummalgi Cotel see saan lihtsalt ei liigu. Samas ühtegi suuremat viga ei olnud, ehk on homme veel võimalus kaotatut tasa teha.”

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

Õhutemperatuur oli tõusnud ning päike oli sulatanud suurel hulgal jääd ning lund. Kolmas päev sõideti seega kuival asfaldil, mis tõi rallile juurde põnevust. Sepp läks rallit juhtima peale päeva esimest katset. Järgmisel kiiruskatsel tegi Vahur Huntsaar sõiduvea ning langes automaatselt esikoha konkurentsist välja – vahe Sepaga ligi poolteist minutit. Kuival asfaldil ei olnud vastast aga Marek Sepale. Ta võitis päeva neli esimest kiiruskatset ning läks viimasele katsele Joux Planele 35 sekundilise eduga Veeki ees. Paistis, et poodiumikohad on paigas, kuid Monte Carlo on Monte Carlo. Ralli viimasel kiiruskatsel tegi ränga vea Marek Sepp. Katselt tuli alles 24. aeg ning kaotust Veekile ligi 50 sekundit. Rallivõit läks seega Vaido Veeki arvele, kellele see oli elu esimesene etapivõit. Teisena lõpetas ralli Sepp, kes tänas jumalat, et üldse lõpuni suutis sõita peale viimasel katsel tehtud viga. Poodiumile mahuts veel ka Vahur Huntsaar. Kuival asfaldil tõusis aga neljandaks Citroeni piloot Rait Helü ning viiendal kohaga pidi leppima Tarmo Paavel. Üle pika aja taaskord Hyundai rooli keerav Mihkel Kütt suutis ralli lõpetada kuuendal kohal. Viimasel päeva väga head sõitu teinud Kaspar Kinsiveer sõitis end seitsmendale kohale. WRC arvestuses mahtusid esikümnesse veel Roland Murakas, Indrek Simmer ning Olaf Suuder.

Järgmine etapp peetakse kiiretel ning lumistel Rootsi teedel 11-13 septembril.

_________________________

Anar Tuuksam

31. august 2006

31.08.2006 17:15
Vaadatud 795 korda