Marek Sepp võidutses taaskord ning on meister

Sõitjad jõudsid taas kruusateedele. Sõitjaid ootasid ees kiired ning ülimalt ohtlikud Austraalia kiiruskatsed. Enne rallit olid lahtised veel mõlemad tiitlid ning sõit Austraalias pidi otsustama, kes on hooaja parim sõitja ning parim meeskond.

Juba esimeste katsetega selgus, et mitmel sõitjal on väga suur võiduiha ning keegi ei tahtnud jalga gaasipedaalilt tõsta. Avapäeva lõpuks hoidis liidripositsiooni Subarul Marek Sepp vaid 4.8 sekundilise eduga Kütti ees. Esikohale pretendeerisid veel teine Subaru sõitja Kaur ning neljandal kohal oli Rait Helü. Teise päeva lõpuks olid esinelikus samad mehed – vaid Helü ning Kaur olid oma kohad vahetanud. Pinge oli väga suur, tehti sõiduvigu ning viimasel võistluspäeval vahetasid esiotsa mehed mitu korda oma kohti. Ralli võitis selle hooaja vaieldamatu kuningas Marek Sepp. Austraalias mahtusid poodiumile veel Mihkel Kütt ning Rait Helü. Poodiumilt jäi napilt välja Kaur, kes näitas terve ralli vältel häid aegu. Rallilt korjasid punkte veel Huntsaar, Kuldar Helü, Paavel ning Allmere.

Hooaja kokkuvõttes võitis Marek Sepp kuuest etapist viis ning on auga välja teeninud selle hooaja tiitli 50 punktiga. Teisel kohal lõpetas Rait Helü, kelle arvele jäi 42 punkti. Kolmas oli Egon Kaur 27-ga ning talle jäi vaid punktiga alla Mihkel Kütt. Meeskondlikus arvestuses tuli võitjaks Subaru eesotsas Seppaga, Citroen oli teine jäädes alla 10 punktiga ning kolmas oli Hyundai. Peugeot oli neljas, Toyota viies, Škoda kuues ning Ford seitsmes.

Hooajal teenisid punkte kokku 17 sõitjat. Osavõtjaid oli rallidel enamasti üle 30. Hooaeg on seljataga ning jääb oodata uue hooaja algust, mis saab olema kindlasti veel põnevam, kui lõppenud hooaeg. Võib-olla toob uus hooaeg kaasa mõningaid muudatusi, siis neist anname kindlasti teada. Seniks aga kõigile sõitjatele head puhkust ning uuel hooajal ikka uue hooga edasi. Õnnesoovid RBREL-i poolt Hooaja võitjatele Marek Seppale ning Subarule!