Hooaeg lõpetati Suurbritannias

Hooaja viimane etapp sõideti Suurbritannia kruusateedel. Kavas oli 17 kiiruskatset, mis pidid selgitama kes tuleb hooaja kokkuvõttes teisele ning kes kolmandale kohale. Enne viimast etappi hoidis Vahur Huntsaar teist kohta, kuid seljataga olev Rait Helü oli maas vaid ühe punktiga.

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

Avapäeva alguses haaras ohjad enda kätte Sepp, võites esimese ja teise kiiruskatse. Huntsaare ning Rait Helü vahel võis oodata võitlust kohe ralli algusest peale, kuid üllatuseks ei kiskunud võitlust veel tuliseks. Huntsaar tegi pidevalt konkurendist paremaid katseaegu ning päeva lõppedes oli meeste vahe pisut üle 17 sekundi Huntsaare kasuks. Avapäeva võitis oodatult Sepp. Kiiret sõitu näitasid ka Vaido Veek ning Egon Kaur, kes olid esimese võistluspäeva lõppedes vastavalt kolmandal, neljandal kohal.

Marek Sepp: „Peab rahule jääma. Seekord päris hullu ei pannud, sai natukene rahulikum taktika valitud.”

Vahur Huntsaar: „Sõit tuli päris hästi välja, jään päevaga väga rahule. Sai üsna riski piiril sõidetud, kuid õnneks suuremad laksud jäid tulemata. Viimasel katsel sai tiba jalga gaasilt juba kergitatud. Kõige olulisem, et Rait jäi seljataha ja isegi väike vahe sai sisse sõidetud. Hooaja üldarvestuse teine koht on hetkeseisuga veel minu…”

Rait Helü: „Testsõitude jaoks kahjuks aega eriti ei jätkunud, tuli külmalt peale minna. Aga muidu jään rahule, vigu ka ei teinud ime kombel.”

TEINE VÕISTLUSPÄEV

Sepp sõitis päeva korralikus tempos ning hoidis liidrikoha enda käes. Lähimad konkurendid Veek ning Kaur olid 16-19 sekundi kaugusel. Päeva esimestel katsetel suurendas Huntsaar edu Helü ees, kuid ralli 10. katsel tegi Huntsaar valestardi ning teenis sellega 10 trahvisekundit. Sündmusteta ei kulgenud ka päeva viimane kiiruskatse. Nimelt juhtus Vahuril seal mitmeid viperusi ning päeva lõppedes oli edu Helü ees kahanenud 0.21 sekundile. Kõik pannakse paika hooaja viimasel võistluspäeval.

Marek Sepp: „Ka teine päev oli üsna korralik, kui välja jätta kerge vedrustuse lõhkumine Chirdonheadi lõpus, mistõttu Shepherdsil väheke kange sõita oli. Viimasel katsel sai natuke üle pingutatud, kui mitu korda tagumik kuskil kraavis oli. Aga muidu OK!”

Vaido Veek: „Teine päev oli suhteliselt OK, kui välja jätta Shepherds, kus sai liiga palju pressitud ning külg kippus igalpool ees olema. Egon pani ka teisel päeval suht hullu tempot, tulemas jälle väärt ralli lõpp, kus viimane päev on ülimalt pingeline. Mareki valestart kuluks marjaks ära ja siis veel nipet-näpet.”

Egon Kaur: „Läks nii nagu minema pidi.”

Vahur Huntsaar: „Sai siis oma ralli teisel päeval suhteliselt ära rikutud. Esimesed kolm katset kõik plaanipäraselt, kuid siis tuli valestart. Päeva viimasel katsel kadus aga sõidurütm. Seal tuli ikka viga vea otsa, mahapöörded lõppesid võsas, kurvikiirused olid valed, paljud kurvid läksid pikaks jne. Loomulikult sel juhul lõpuks ikka üks suurem mats tuleb. Lisaks kaotasin täielikult sellega orientatsiooni ning 2-3 sek sõitsin veel täiesti vales suunas.”

Rait Helü: „Sõitsin teise päeva ka rahulikult läbi. Nüüd oleneb kõik siis viimasest päevast. Näis siis kes selle üldise teise koha võtab.”

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

Terve ralli ning terve hooaja vältel head sõitu näidanud Marek Sepp kindlustas endale hooaja viimase rallivõidu, kui konkurendid viimase päeva keskel kõvasti aega kaotasid. Sepp võitis ralli 37.8 sekundilise eduga Kauri ees. Põnev võitluspaar oli aga Vahur Huntsaar-Rait Helü. Mehed sõitsid viimase päeva neli esimest kiiruskatset väga nappide vahedega. Vahuril oli pisut üle kahe sekundi edu, seega miski polnud veel kindel. Kuid hooaja eelviimasel kiiruskatsel tegi Huntsaar sõiduvea, mis läks väga kalliks maksma. Helü oli katsel üle poole minuti kiirem. Sõita jäi veel üks kiiruskatse, mille võitis Helü ning talle järgnes Huntsaar. Alles hooaja eelviimasel katsel pandi paika üldkokkuvõtte esikolmiku kohad. Kindel valitseja oli Marek Sepp, kellele järgnesid väga võrdsed mehed Rait Helü ning Vahur Huntsaar, kes said alles hooaja lõpus selgeks tehtud, kes keda.

Marek Sepp: „Enda poolt korralik lõpp hooajale ja meeldiv näha, et Rait ning Vahur said ka lõpuks sotid selgeks. Korralik tulemus üle pika aja ka Subarule, hea sõit Egoni poolt. Jääme siis põnevusega uut hooaega ootama.”

Vahur Huntsaar: „Läks siis metsa taha viimane päev ja seda sõna otseses mõttes. Falstonel kõigepealt spinn, kus pidin tagurdama ning siis metsa vahel miski rajaserv viskas katusele, katusel libisesin võssa, kilin-kolin auto lendas sinna-tänna ja maandus ikka katusel. Tuli siis oodata kuni pealtvaatajad auto taas ratastele lükkavad. Õnnitlused Raidule hooaja teise koha puhul.”

Rait Helü: „Sai uusi seadeid proovitud ja tulemus oligi kohe palju parem. Jään rahule!”

Hooaja parimateks krooniti Marek Sepp, Rait Helü, Vahur Huntsaar. Meeskondlikus arvestuses oli parim Subaru. Kõigi eelduste kohaselt algab RBREL uus hooaeg sügisel. Täpsem informatsioon aja jooksul foorumist.

RBREL kollektiiv soovib õnne hooaja esikoha puhul kõikide klasside võitjatele: Marek Sepale, Subaru meeskonnale, Priit Jannole, Ott Kangrole.

_________________________

Anar Tuuksam

29. juuni 2006

29.06.2006 10:22
Vaadatud 724 korda