P-WRC, omapärane Austraalia ralli

Ralli eelse treeningu võitis Tarvo Allmere ligi 8 minutilise eduga Kristjan Priilinna ees. Rohkem sõitjaid lõpetada ei suutnud. Liiga kolmanda koha eest lubas kõva lahingu anda Allmere, kes peaks ralli võitma et säilitada lootust Liiga medali saamiseks. Heitlus käib ka Liiga võidu eest Kangro ja Vasara vahel. Starti on tulnud 17 ekipaaži.

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

ss1 - ss2

Hästi alustab Allmere kes mõlemad katsed võidab ning edestab Veeki kõigest 2.86 sekundiga. Kangro on kolmas kaotusega juba üle 22 sekundi ning Vasar on hetke seisuga viimane ja kaotusega üle kahe ja poole minuti.

ss3 - ss5

Päeva viimastel katsetel käib endiselt kõva andmine. Allmere võidab ss3 ja ss5 kuid ss4 võidab Veek. Päeva lõpuks edestab Allmere Veeki 3.99 sekundiga. Kangro stabiilse sõiduga on kolmas kaotusega liidritele üle poole minuti. Päeva teist poolt on hästi sõtinud Vasar kes on tõusnud juba kuuendaks, kaotust liidrile 3.50 min. Hästi sõidavad ka Siim Nõmme ja Toomas Pihl olles kohtadel 4 ja 5, mõlemal kaotust juba üle 2 min. Allmere: "Homme läheb andmiseks", Veek: "Homme läheb andmiseks", Vasar: "käib kah, kõige hullem pole veel olukord". Oma sõiduga oli rahul Mairo Lille: " Igati korda läinud päev"

TEINE VÕISTLUSPÄEV

ss6 - ss7

Väga hästi alustab päeva Allmere kes võidab päeva esimesed katsed ja suurendades edu Veegi ees juba 12-le sekundile. Häid aegu on näidanud ka Vasar kes kimbutab Pihla, kes on tast kõigest mõne sekundi kaugusel.

ss8 - ss10

8. katsel suutis auto ära lõhkuda Vasar kes kannata käigukasti purunemise all ning kokkuvõttes 7-ndaks langes. ss8 ja ss9 võidab Allmere suurendades oma edu Veegi ees juba 14-le sekundile. Viimasel katseb teeb sõidu vea aga Allmere kes tänu sellele kaotas katsel Veegile üle 8 sekundi. Kahe mehe vahel on nüüd kõigest 5.71 sekundit. Allmere: " *piip* ", Veek: " Tänase päevaga suht rahul, välja arvatud NB katus"

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

ss11 - ss12

ss11 ja ss12 muudab ralli vägagi põnevaks kuna peale neid katseid on kahe liidri vahel ei rohkem ega vähem kui mitte midagi. peale 12 kiiruskatset ei erista Allmeret ega Veeki mitte miski. Viimasele kolmele katsele minnakse vastu täiesti nullist.

ss13 - ss15

ss13 on võidukas Allmere kes suurendab edu Veegi ees üle 9 sekundi. ss14 vastab aga samaga Veek ning edestab nüüd omakorda Allmeret 0.27 sekundiga. Allmere: " Esimeses splitis kaks korda puusse, andekus kuubis. " Kõik jäi otsustada viimasele katsele. Katse parimat aega näitas Kangro, talle järgnes otsustava ajaga Veek ja see järel Allmere. Veek võitis ralli 5.94 sekundilise eduga.Kolmas on Kangro kaotusega üle kahe minuti.

Lõpetuseks

Liiga kokkuvõttes kasvatas oma edu Vasara ees Kangro, nende meeste vahel on nüüd 7 punkti. Kolmandana jätkab Veek kellel on kokku 78 punkti talle järgnevad Nõmme 68, Allmere 65. Kui medali heitlust vaadata siis Kangrol piisab oma koha hoidmiseks ja Liiga võitmiseks viimasel rallil Vasara võidu puhul kolmandast kohast. Sama seis on Veegi ja Allmere vahel. Veegile piisaks Allmere võidu puhul 8-ndast kohast.

______________
Tarvo Allmere
15. Juuni 2006

15.06.2006 8:51
Vaadatud 658 korda