Austraalia Ralli ehk „Kannatuste rada“

Hooaja eelviimaseks etapiks lennati Austraaliasse, mis paljude sõitjate sõnul on „lemmik“ ralli. Rajal ei tundnud keegi ennast kindlalt., igas väiksemasgi kurvis ja isegi sirgetel lõikudel võis Austraalia vallilistel teedel juhtuda mida iganes. Sõitjate keskendumist mõjutas ka lõõskav päike koos järjest tugeneva palavusega.

Esimene päev

Avakatse võidu krabas ootamatult kohe oma kätte Ott Keedup, kui järgmisel katsel ei suutnud sama korrata, kuigi säilitas liidrikoha. Katse võitis hoopis Rait Helü, järgnes Vaido Veek Mitsubishil. Kolmandal katsel vahetus ralli liider, kelleks sai Veek, samas ka katsevõit temale. Kahel päeva viimasel kiiruskatsel sai hoo sisse Marek Sepp Subarul, kes oli langenud avakatsete sõiduvigade tagajärjel temale tavapäratule 15. kohale. Päeva lõppedes vahetus jällegi ralli liider. Esikoha hõivas Helü. Edu Mitsubishil sõitva Ott Keedupi ees on 26 sek, mis peaks andma Helü’le piisava meelerahu järgmiseks päevaks. Kolmandal kohal näeme era Subarul sõitvat Sven Süld’i. Kuidas ta sinna sai, jääb paljudele arusaamatuks.

Teine päev

Päeval lõi põhja alt Sepp, kes ralli pikimal katsel edestas Helü’t kogunisti 17 sek. Üldjärjestuses vahetasid kohad Keedup ja Süld. Põhjuseks Keedup’i kuumarabandus ja kaotust tuli 12 sek. Seal Süld’i võidukäik ka lõppes, peale 8. katse lõppu olevat ta väidetavalt rooli nurka visanud. 10. katse lõppedes on juhtimas Helü uhke 1,10 min eduga Sepa ees, järgneb Keedup, keda 10 sek kaugusel üritab püüda Citroenil sõitev Vahur Huntsaar.
Rääkides päeva lõpus näost punetava Sepp’aga väitis ta, et tema ei jõua rohkem küll sõita. 5 rada päevas on tema jaoks lagi, mis tunduvad üllatavad sõnad kuna tegemist meistriga ja hooaja liidriga.

Kolmas päev

Peale 11. katset tundub, et Sepp’al on missioon. Arvata võib, et soovib esikoha hüvesid taas nautida. Suure 12 sek eduga võidab päeva avakatse Helü ees. 4 sek kaugusel tuleb täiskiirusel tiimikaaslane Huntsaar oma punasel Citroenil. Üldjärjestuses ligineb 3. kohal olevale Huntsaarele Keedup, kes on toibunud kuumarabandusest ja kaotab kõigest 4 sek. 13. katsel sõidab Sepp rajalt välja ja tuleb kaotust juurde 1 min. Huntsaarest möödub Keedup, sõites ka sel katsel parima aja. Ralli lõpuks ei suuda Keedup oma kohta hoida ning auväärse 3. koha saab Huntsaar. 2. koha saab kohati ülikiiret sõitu näidanud Sepp. Teise järjestikuse ralli võidab Helü üle minutilise eduga.

Hooaja viimasel rallil Inglismaal on oodata põnevat võitlust Huntsaare ja Rait Helü vahel hooaja 2. koha pärast.

_________________________

Mihkel Kütt

14. juuni 2006

14.06.2006 19:48
Vaadatud 691 korda