Portree: Ott Kangro

Ott Kangrot ennustatakse esimeseks RBREL P-WRC meistriks. Ta on sel hooajal võitnud kolm rallit, rohkem kui ükskõik kes. Kangrol on olnud sel hooajal nii õnne kui ka ebaõnne, tõuse kui ka mõõnasid. Hetkel edestab ta puntki tabelis Lauri Vasarat vaid 5 punktiga. Teised kaotavad juba enam kui 35-e punktiga

Küsija: Kirjelda ennast lühidalt. millised hobid, kus elad, millega tegeled?
Vastaja: Elan Rakveres ja hetkel on käsil Keskkooli lõpetamine. Hobiks ikka auto ja motosport ning kindlasti ka RBR. Olen väga võistlushimuline ja mulle ei meeldi kaotada.

K: Keskooli lõpetamine, et siis 12. klass ?
V: Jah

K: Kuidas senimaani on edenenud ?
V: No mitte just kõige paremini, sai sellel aastal veits palju poppi tehtud ja nüüd läheb päris raskeks. See lõpetamine venib vist isegi järgmisesse aastasse. Kuidagi eksternina pean tegema mõned kursused järgi.

K: Mina ja arvatavasti terve RBREL siiski loodab et seda ei juhtu. Päris elus tegeled ka siis motospordiga ?
V: Ei tegele, sest rahakott ei luba. Aga plaanis on küll vähemalt talveks saada niipalju raha kokku, et saaks endale soetada võistlusauto ja lume ning jääradadel võistlema hakata.

K: Kuidas avastasid RBR-i ja kuidas RBREL-i ?
V: Kuna olen ka rallimängude huviline siis hakkas see mäng juba kaua enne väljalaskmist silma ning kui välja tuli siis sai see ka endale kohe soetatud. RBREL-st kuulsin vist onlines mängides Rolandi (Murakas - Toimkond) käest. Siis valmis just see uus kodukas ja sai ka end ära registreeritud kohe.

K: Milline oli su esimene ralli RBREL-is, mis autoga ja mida üldse sellest mäletad?
V: Ei mäletagi täpselt mis ralli see oli aga sõitsin vist Citroeniga ning tuli katkestamine. Mäletan veel seda, et kõik olid nii uskumatult kiired.

K: Võib öelda et sellel hooajal oled olnud sina uskumatult kiire, juhid sa ju P-WRC klassi. Kas on plaanis Liiga esimeseks P-WRC Meistriks saada ja mis mõttetega kahele viimasele katsele lähed ?
V: Plaanis on jah saada esimeseks P-WRC meistriks ning kahele viimasele rallile lähen ikka (nagu alati) võidu mõtetega. Ja kui võit ei ole võimalik siis poodiumikoht peaks ikka ära tulema.

K: Oled siiamaani võitnud kolm rallit (rohkem kui kes tahes teine P-WRC klassis - Toimkond) Milline neist kõige meeldejäävam ja teed äkki väikse kirjelduse sellest rallist?
V: Kõige meeldejäävam oli vast see viimane võit (Soome - Toimkond) mis tuli nii koba peale kuidagi ja vaid 1.7 sekundilise eduga. Olin enne viimast päeva Guidost maas 9 sekundiga ja ei uskunud et see õnnestub tasa sõita ja veel viimasel tegin vea ka kuskil ja auto parandamisega läks veits aega üle ning sain veel 10 sekundit trahvi. Siis oli küll juba selline tunne et hea kui siit veel kolmas kohtki tuleks aga ka Guido (Veek - Toimkond) eksis viimasel päeval ja see tegigi selle võidu võimalikuks. Meeldejääv oli see ralli veel vast sellepärast et sai kohutavalt palju selleks harjutatud ja võidutahe oli ka kohutavalt suur kuna viimaselajal olin koguaeg katkestanud.

K: Milline on siis see kõige kurvem ralli, ralli mis kõige rohkem on nässu läinud ?
V: Mehhiko ralli vast. Sest see sõideti USA radadel mis on mu lemmikrajad ja neid on lihtne sõita aga kui ralli käes oli siis tuli neid vigu niipalju sisse, et viskas närvi nii püsti, et ei viitsinudki enam rallit lõpetada ning järgmisel etapil ka ei viitsind veel osaleda ja sellest tuligi väike paus mu sõitmistele sisse see hooaeg.

K: P-WRC on käimas ka tuline heitlus viimasele RBREL medalile. Milline on sinu arvamus sellest heitlusest?
V: Arvan, et läheb Allmere ja Guido vahel suureks rebimiseks ja ei oskagi ennustada kumb võiks võitjaks jääda kuna Guido on viimastel rallidel uskumatut kiirust näidanud. Aga samas on ka ju Priilinn kiire ning veel konkurentsis nii et ei tahaks eriti spekuleerida. Eks me peale kahte viimast rallit saa teada.

K: Oletame et võidad nüüd P-WRC, et mis siis saab järgmine hooaeg? Oled üldse sellele mõelnud et kas jätkata ja millise masinaga ning millises klassis?
V: Olen mõelnud, et peale seda hooaega võiks ikka kuhugi WRC tiimi saada ja seal ennast proovile panna kõige kiiremate vastu. Masinaks võiks olla mõni lühem auto, kas Citroen või Skoda Fabia, mõlemad lliguvad päris hästi, Corollaga ei tahaks eriti sõita sest see auto kuidagi raskesti juhitav.

K: Lõpetuseks on sul võibolla RBREL seltskonnale miskit öelda ?
V: Tänud Raidile, et ta selle võimalikuks tegi. Ning konkurentidele nael kummi

______________
Tarvo Allmere
3. Juuni 2006

03.06.2006 15:12
Vaadatud 651 korda