Närvesööv Küprose etapp lõppes Rait Helü võiduga

Kümnes etapp sõideti Küprose mägistel ning käänulistel kruusateedel. Tegu on hooaja kõige aeglasema kruusaralliga, kus üks juuksenõelakurv järgneb teisele. Kiirused pole küll suured, kuid sõitjatel on tükk tegemist, et leida õige rütm ning hoida auto ilusasti tee peal. Stardis oli taaskord suur arv osavõtjaid – 58 ekipaaži.

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

Ralli algas kohe Sepa dikteerimisel, kuid vahed olid väga väikesed. Teise kiiruskatsega tõusis liidriks Škodal sõitev Paavel, kuid järgmisel katsel haaras ohjad enda kätte taaskord Sepp. Ajavahed olid terve päeva vältel ülimalt väikesed. Sepp oli küll avapäeva lõppedes liider, kuid seda väga väikese eduga. Tõsiseid esikoha pretendente oli päeva lõpuks koguni neli. Paremusjärjestus oli Marek Sepp, Rait Helü, Tarmo Paavel ning Vaido Veek. Neid mehi lahutas päeva lõpus vaid 6.2 sekundit.

Marek Sepp: „Väga huvitav võistlus on käsil. Tuleb tunnistada, et mina enam eriti kiiremini sõita ei suuda, kuigi esimesel päeval tuli päris mitmeid vigu sisse.”

Rait Helü: „Esimene päev õnnelikult möödas. Jään rahule, kuna ühtegi suuremat viga ei teinud.”

TEINE VÕISTLUSPÄEV

Kiiret sõitu näitas Vahur Huntsaar, kes oli küll suurest võitlusest välja jäänud, kuid võitis siiski päeva viiest kiiruskatsest kolm. Esiotsa mehed vahetasid päeva jooksul mitu korda omavahel kohti, sest vahed olid väga väikesed. Võitlus esikohale oli ülimalt tuline. Üheksanda katse lõpuks tõusis liidriks Rait Helü. Päeva viimasel kiiruskatsel näitas head aega aga Sepp, kes tõusis selle kiire sõiduga taas liidriks. Teisel päeval langes suurest võitlusest välja aga Paavel, kes langes kuuendaks. Võitlus rallivõidu nimel käis aga edasi. Sepp, Helü ning Veek mahtusid kõigest 10.2 sekundi sisse.

Rait Helü: „Uhh…teine päev ka seljataga. Verte katse oli juba päris libe, ainult kraapis ja libises. Viimasel Bisannel sai ka õrnalt piiretesse libisetud ja jäin ninaga tala taha kinni nii, et pidin tagurdama. Aga üldiselt jään rahule.”

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

Viimasel võistluspäeval oli oodata hooaja üht põnevamat võitlust ralli esikohale. Päeva esimese kolme katsega suurendas Sepp oma edu ning tundus, et Subaru piloot võtab siit taas oma. Aga nii see ei läinud! Ralli eelviimasel kiiruskatsel tabasid Seppa probleemid. Nimelt olid pealtvaatajad rajale liiga lähedal ning seetõttu juhtus õnnetus. Sepal tuli katsega tohutu ajakaotus ning esikoht oligi kadunud. Nüüd toimus võistlus esikohale vaid kahe mehe vahel – Rait Helü ning Vaido Veek. Enne ralli viimast kiiruskatset hoidis Helü 2.3 sekundilist edu. Ralli viimasel katsel tuli Veek ligi 2 sekundit lähemale, kuid sellest ei piisanud. Ralli võitis Rait Helü Citroenil ja seda vaid 0.4 sekundilise eduga Veeki ees. Rallil oli ka üks huvitav intsident. Nimelt elektroonika vea tõttu tunnistati rallivõitjaks esialgu Veek, kuid veel eile hilisõhtul kontrolliti ajad uuesti üle ning esikoha teenis endale siiski Helü. Poodiumi kolmandale astmele tõusis lõpuks Huntsaar, kes näitas terve ralli vältel head kiirust. Enamus aega rallit juhtinud Sepp pidi aga peale probleeme pealtvaatajatega leppima 4. kohaga.

Küprose rallit võib pidada läbi aegade põnevaimaks etapiks, kus oli nii kiiret sõitu, vihast võitlust kui ka pisut dramaatikat. Suured õnnitlused kogu RBREL seltskonna poolt aga Marek Sepale, kes kindlustas selle ralliga omale teise järjestikuse meistritiitli!

_________________________

Anar Tuuksam

1. juuni 2006

01.06.2006 15:29
Vaadatud 636 korda