Sepp võitis Soome ralli

Kätte on jõudnud hooaja üheksas etapp – Soome ralli. See on hooaja üks vaatemängulisem ralli. Sõitjaid ootavad ees kiired teed ning pikad hüpped. Need kiiruskatsed on kindlasti katsumuseks kõigile, sest kiirused on suured ning vigu need teed ei andestata. Suursoosikuna läheb starti kindlasti üldliider Sepp, kuid lihtne ei saa tal olema, sest kiireid sõidumehi jagub küll. Ralli ei alanud just kõige paremini Škoda meeskonnale. Tehniliste viperuste tõttu ei jõudnud ralli starti meeskonna esinumber Paavel.

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

Autod on stardis, üle 50 sõitja ootavad starti. Ralli algas lühikese Rally School Stage’ga, mille võitis Rait Helü. Teisel katsel näitas parimat aega Kaur ning järgmisel kiiruskatsel tegi kiireima aja Sepp. Peale kolme katset olid vahed üpris väikesed. Esimesed viis meest mahtusid vähem kui 20 sekundi sisse. Päeva eelviimane katse oli Noiker. Pikal rajal oli oodata suuremaid ajavahesid, mis käristasid vahed suuremaks. Noikeri kiireimaks läbijaks oli Sepp, kes edestas teisena lõpetanud meeskonnakaaslast Süldi enam kui 10 sekundiga. Viienda kiiruskatse parim oli Veek, kuid vaatamata võidule oli ta päeva lõppedes tabelis alles 12. kohal. Kesine positsioon oli tingitud ajatrahvist. Avapäeva kiireimad olid Sepp, Rait Helü ning Huntsaar. Järgnevad sõitjad kaotasid liidrile juba rohkem kui pool minutit.

Rait Helü: „Päev kulges enam-vähem. Viimasel katsel sisenesin ühte kurvi liiga suure hooga ning läks kergelt võsa vahele.”

Vahur Huntsaar: „Võib isegi rahule jääda, kui vaid seda totakat Siprikakimit ei oleks olnud. Sai seal kohe alguses ühes vasakkurvis end ümber puu mässitud. Peale seda kadus rütm nii ära, et ei saanud enam üldse aru mis toimub. Viimases splitis sai veel jukerdatud. See üks katse välja jätta, siis sai plaan täidetud – kohe Raidu seljataga lõpetada.

TEINE VÕISTLUSPÄEV

Ralli jätkus kiiretel metsateedel ning esimeseks katsumuseks oli Noiker II. Vaatamata sellele, et katse oli pikk, olid vahed suhteliselt väikesed. Sepp alustas päeva endiselt hea tempoga, kuid katse alguses läks üks kurv vähe pikaks ning tuli põllult lisa võtta. Siiski olulist ajakaotust ei tulnud ning mees noppis katsevõidu. Päeva avakatsega tõusis Huntsaar Helüst mööda, teisele kohale. Terve päev head kiirust näidanud Rait Helü tõusis aga peatselt Huntsaarest tagasi ette ning lõpetas päeva teisel kohal. Teise päeva lõppedes oli selgeks saanud, et rallivõidu nopib tõenäoliselt Sepp, sest edu oli juba ligi 50 sekundit. Kiiret sõitu tegi ka Haigo Varik. Mees oli teise päeva lõppedes oma Škodaga 4. kohal.

Marek Sepp: „Libedus üllatus kohati, kuid muidu oli OK!”

Vahur Huntsaar: „Ei leidnud korralikku rütmi ning sõitsin lihtsalt aeglaselt. Vahel üritasin rohkem vajutada, kuid siis olid vead kerged tulema. Sai päris mitu ohtlikku momenti üle elatud.”

Haigo Varik: „Sama tempoga edasi liigeldes kukun homme kolinal vähemalt kaks kohta allapoole. Kiiremini sõites langeb kahjuks lõpetamislootuse protsent alla kriitilise piiri.”

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

Viimasel päeval jäi esikolmik muutumatuks. Neli kiiruskatset võitis Sepp ning ralli viimasel katsel oli kiireim Rait Helü. Kõva võitlus käis aga hoopis kohtadel 4-5. Kolmanda päeva stardis oli Varikul edu Veeki ees ligi 14 sekundit. Ralli lõpuni oli jäänud veel viis kiiruskatset. Veek edestas Varikut kõigil esimesel neljal katsel, mis tegi olukorra väga põnevaks. Enne viimast katset oli Varikul edu vaid 1.59 sekundit. Rallit jäi lõpetama Rally School Stage, kus Varik suutis siiski Veeki napilt edestada. Škodal kihutav Varik noppis rallilt 4. koha. Haige jalaga kihutav Veek sai visa sõidu eest autasuks 5. koha ning 11 punkti. Poodiumile tõusid aga Marek Sepp, Rait Helü ning Vahur Huntsaar.

Rait Helü: „Jään rahule teise kohaga. Ühtegi suuremat viga ei teinud ralli ajal, seega sõit oli hea.”

Vahur Huntsaar: „Läksin viimasel päeval suurt kala püüdma - oli vaja 7 sekundit Raidult tagasi võtta. Paraku tuli aga üks suurem sõiduviga ning peale seda pidin kindluse mõttes hoo maha võtma. Üldiselt jään sõiduga rahule - poodiumikoht tuli ikkagi.”

Hooaja lõpuni on jäänud veel kolm etappi. Järgmisena on kavas Küprose ralli, mis on täielik vastand Soomele. Sõitjad peavad toime tulema aeglaste, käänuliste ning kiviste kruusateedega.

_________________________

Anar Tuuksam

18. mai 2006

18.05.2006 15:36
Vaadatud 534 korda