P-WRC, põnevaim lahinguväli Soomes !

RBREL suundus seekord Soome, kasutusele tulid täiesti uued kiiruskatsed mida senimaani oldi harjutud sõitma Soomes. Kohale olid tulnud peaaegu kogu P-WRC paremik. Tulemata jättis Romet Tsirna, kuid see eest on kohal kõik sõitjad kes püüavad sellelt hooajalt medalit saada, Lauri Vasar, Ott Kangro, Kristjan Priilinn, Tarvo Allmere. Veel on kiirete sõitjatena kohal Guido Veek kes võitis ka Soome treenigu ning ka Ott Tänak. Seekord tõotab tulla põnev lahing kuna juba treening näitas et katsetel ei ole meestel üldsegi suured vahed.

Esimene Võistluspäev

SS1-SS3

Esimesel katsel näitas parimat aega Ott Tänak aga kuna katse on lühike siis siin suuri vahesid ei tehtud, esimesed kümme mahuvad 5. sekundi sisse. Teine katse oli hoopis miskit muud. Siin juba eraldusid 5 kiiremat teistest selgelt. Katse võitis Ott Kangro kes ka poole sekundilise eduga Tänaku ees juhtima läks. Vahed on üli väikesed viis kiiremat mahuvad ka nüüd veel 4 sekundi sisse. Kolmandal katsel eksis liidrites Vasar kes sai kirja alles 9 aja ja langes kokkuvõttes 7-ndaks. Head minekut näitas taas Ott Kangro kes peale kolme katset ka juhib Ott Tänaku (+3.52) ees kellele järgnevad Guido Veek (+5.91), Tarvo Allmere (+6.38) ja suurema vahega Siim Nõmme (+39.33) ja Liiga liider Lauri Vasar 7-ndana kaotab liidrile 43 sekundit.

SS4-SS5

Neljas kiiruskatse sai saatuslikuks Allmerel kes raja keskmises osas katkestas. Katse võitis Veek ootamatult suure vahega Tänaku ees (+6.59). Selle katsega tõusis ka uueks ralli liidriks Veek kuid vahed on siiski veel minimaalsed. Esikolmik mahub hetkel natuke üle 4 sekundi sisse. 4-ndaks on tõusnud Vasar. Viies katse sai taas saatuslikuks ühele favoriitidest. Selleks osutus Vasar. Katse võitis taaskord Veek kasvatades oma edu Kangro ees. Esimese päeva järel on esikolmik 7 sekundi sees. Kas sellist asja on varem nähtud ? Kas mehed suudavad pingele vastu pidada ja omas tempos jätkata või katkestab veel keegi ?

Teine võistluspäev

SS6-SS8

Teine päev algas ühe raskeima kiiruskatsega kus kõik 5 parimat sõitjat mahtusid 5 sekundi sisse. Parimat aega näitas aga Liiga liider Vasar kes tänu Super Ralli süsteemile jätkab kokkuvõttes 10-ndana, tema järel on ka kohe Allmere kes jätkab samuti tänu Super Ralli süsteemile. Seitsmendal katsel olid vahet väiksemad, katse seitse parimat mahtusid 7 sekundi sisse, katse võitis Kangro poole sekundilise eduga Tänaku ees. Kaheksandal katsel näitas parimat minekut Veek ja sai minna teenindus alasse ralli liidrina, talle järgnevad Kangro (+5.78), Tänak (+10.74), Kristjan Priilinn (+1:54.53), Siim Nõmme (+2:02.13).

SS9-SS10

Üheksanda katse suutis võita Allmere ja Veek oli katsel alles 5-es mis tõttu poodiumi kohtadel on eriti tihe rebimine, Kangro kaotab nüüd liidrile kõigest 2 sekundit ja Tänak 4 sekundit. Päeva lõpetuseks otsustas Veek näidata kes siin peremees on ja kõigile üllatuseks suutis päeva viimasel katsel teistest hoopis teisest klassist aega näidata ja vahet lähimate konkurenditeega tublisti kasvatada. Oma katsega ei jäänud rahule Allmere: „No *PIIP* ma ütlen”. Samaga vastas ka Vasar: „uskumatult libe oli, kurat taielik häving, jube !”. Esimese päeva järel juhib rallit Veek, talle järgnevad Kangro (+9.21), Tänak (+14.65), Kristjan Priilinn (+2:31.85), Nõmme (+2:45.81) ja Liiga liidri leiame kohalt nr. 7 kaotusega liidrile üle 6 minuti.

Kolmas võistluspäev

SS11-SS13

Päeva esimesel katsel näitas parimat minekut Tänak, kuid vahed on siiski väikesed ja suuri muutusi see ei too. Katse sai tunda ebaõnne Allmere kes kurtis halva juhitavuse üle ning kaotust sellel katsel kogunes peaaegu 10 sekundit. Suuri muutusi ei toonud ka SS12, paistab et mehed kavatsevad lihtsalt lõpuni sõita ja on oma kohtadega rahul. Tänak: „Ma olen õnnega üle valatud, et mu sõit seal postis ei l6ppenud”. Olulisem sündmus on vast Vasara eksimus mis muutis pingeliseks 7 koha heitluse tema ja Allmere vahel. Vasar: „enne lõppu sõitsin vastu puud ja call4help tuli ka”. Kahte meest lahutab nüüd kõigest 3 sekundit. SS13 tõi selle ralli jaoks vast kõige suurema üllatuse üldse. Rajal eksis senine ralli liider ja kõigile üllatuseks head minekut näidanud Veek. „ *PIIP* *PIIP* *PIIP*”, kommenteeris Veek oma sõitu. Uueks liidriks tõusis Kangro, talle järgnevad Tänak(+11.85) ja Veek(+20.38). Põnev heitlus käib veel Vasara (+6:25.90) ja Allmere (+6:28.25) vahel.

SS14-SS15

SS14 muutis olukorra põnevaks Kangro kes suutis katsel teha valestardi tänu millele on Tänak temast nüüd kõigest sekundi kaugusel. Katse võitis Allmere ja kes jääb nüüd Vasarast kõigest 7 sajandiku kaugusele !!!. Pole varem nii põnevat rallit olnud kui seda on meile Soome pakkunud. Otsustavaks saab ralli viimane katse, mis on küll publiku katse kuid kuna vahed on nii väikesed võib ka siin kõike juhtuda. Ralli viimase katse võidab uuesti ärganud Veek kellel küll pole kedagi püüda ja kindlustab sellega omale kolmanda koha. Teisena lõpetas selle katse Allmere kes ka kokkuvõttes Vasarast möödus kõigest sekundiga. Viimasel katsel ei suutnud ka Tänak enamat ja pidi leppima 2-e kohaga ja sekundilise kaotusega Kangrole

Soomes läks starti 20 P-WRC masinat, neist suutsid lõpetada kõigest 9. Harjutada ja veel kord harjutada. Ükskõik kellest võib saada väga kiire sõitja, seda tõestas Veek. Kus oli ta eelmisel ralli? Ei kusagil ja Soomes juba oli tegija. Võtke sellest õppust !