Portree: Marek Sepp (KINDLASTI LUGEDA !!!)

Alustuseks traditsiooniline küsimus. Millised on su hobid, millega üldse päris elus tegeled ehk siis kirjeldaksid end lugejatele lühidalt?
Töötan majutusasutuses büroojuhatajana. Viimased 6 aastat on hobiks olnudki peamiselt rallimängud ja seda päris professionaalsel tasemel alates CMR2-st ja lõpetades CMR5 ning RBR-ga. Viimasel paaril aastal on sellele lisandunud veel võrgupidudel käimine, seda reeglina kõrgete eesmärkidega (kuid ka muus mõttes on tegu väga lahedate üritustega). Muudest hobidest tasub võibolla mainimist väike fotograafiahuvi. Ja "tugitoolisport" . Vahel ujun ning mängin korvpalli

Ega see saladus ei ole milliseses majutusasutuses ?
Las ta olla, no niipalju võib öelda, et pole hotell vaid meil on külaliskorterid vanalinnas

Fotograafia. Millises mõttes su huvi seal on? Meeldib ise pildistada või olla pildistatav?
Pildistada. Amatööri tasemel lihtsalt

Oled siis tõsine võrgupidudel osaleja. Mida oled seal suutnud korda saata ja milline võrgupidu vast kõige meeldejäävamaks on jäänud?
3 korda olen CMR4 võistluse võitnud, viimane kord oli kavas TrackMania Nations, kus sain 5. koha, mis oli iseenest üle ootuste, kuna väga vähe olin mänginud selle mängu proffidega võrreldes.
Kõige meeldejäävam on ikka kõige esimene, 2004. aastal toimunud eSports Arena, kus esimest korda võrgupeo õhkkonna ja meluga kokku puutusin

Neile kes pole võrgupidudel käinud kirjeldaksid seda õhkkonda kuidas ?
Seda ei olegi võimalik kirjeldada, see on täiesti omaette maailm. Mul polnud ka õrna aimu ega ettekujutust mis fiiling seal tegelikult olla võib, kuid võin kinnitada, et õhkkond on Eesti võrgupidudel alati sõbralik ja sportlik ning seni on alati jäänud positiivne tunne ürituselt lahkudes, isegi kui auhinda ei saa

Nüüd siis asume aga RBR kallale. Kuidas avastasid enda jaoks RBR ja RBREL ?
RBR-i ei avastanudki, vaid ootasin juba ammu enne ilmumist, isegi rool oli kaks nädalat enne mängu väljatulekut valmis ostetud ehk siis mängima hakkasin esimesest päevast alates. Mängisin paar kuud, kuid tegin pausi ja mängisin mitu kuud CMR 5.
Nii naljakas, kui see ka ei ole, siis pausi tegin selle pärast, et arvasin, et olen liiga vilets ja minust ei saa asja. Rankingus ei saanud parematele ligilähedalegi ja tekkis selline lootusetuse tunne ning viskasin rooli nurka.
Aga siis kui CMR 5-st sai siiber, mõtlesin, et võiks ju uuesti asja käsile võtta, see oli kuskil 2005. aasta märtsis, kui hakkasin Rally Schooli lihvima swedishsimracers.com-i jaoks ja omalegi üllatusena suutsin välja sõita 5. aja ja no sealt see tõus peale hakkaski põhimõtteliselt. Oma osa oli muidugi ka seadistustel, kuna algul sõitsin defauldiga, siis ei saanud enam pidama ja lihvisin päevast-päeva aegu rankingu jaoks. Hakkasid tulema ka päris esimese ja teise koha ajad ning vaikselt jõudsingi rankingu tippu välja.
Üldiselt ma online sõidust suurt lugu ei pidanud. RBREL-ist olin teadlik päris algusest peale, aga osavõtt ei pakkunud huvi millegi pärast, kuid lõpuks siiski liitusin, kuna mõtlesin, et eestlastega oleks siiski päris põnev rinda pista . See juhtus kuskil II hooaja alguse poole, aga mitte päris alguses.
Kuna olin eelnevalt ainult 100%-lise riskiga rankingu aegu lihvinud, siis sest sõidustiili oli raske ümber kohandada nii ruttu.

Esimene ralli sul oli 2005 II Prantsusmaa ralli. Palju sellest rallist mäletad ?
Mäletan aega 3.38 Cote Arbrozil , mis kõik p*rse keeras ja Tommy Hamreus võidu korjas.

Ehk siis väikene närvide mäng ?
Ma ei oska öeldagi, lihtsalt rumalus võis olla. Enam ei mäleta nii täpselt, eks see sõit oli väga rapisv veel tollal, mingi imelik c4h oli, nüüd on palju rahulikum stiil.
Samas viimane asfaldiralli oli väga sarnane, nii et olen ilmselt omadega alguses tagasi ainult et konkurents on tohutult palju tugevam ja ajad on hoopis teisest klassist

Oled rbrel-is suht kaua juba olnud, et selle aja jooksul on nii mõndagi muutunud. Millised muutused on sinu meelest head ja millised halvad ?
Hea on see, et uusi tegijaid tuleb siiani pidevalt juurde ja nii mõnigi neist on suutnud kohe tegijaks saada. Meeldiv on see, et kogu see seltskond on väga sõbralik ja sekka ei ole sattunud kedagi, kes teiste tuju rikuks vms. Rallide lisandumine ja pikemaks tegemine, erinevate riikide radade omavahel segamine on asja kindlasti põnevamaks teinud.
Ainuke halb asi, mis silma hakkab, on pidev meeskondade ja isegi klasside vahel "tõmblemine". Saan aru ühekordsest vahetusest hooaja jooksul, aga on vist neid, kes 3-4 korda vahetavad hooaja jooksul. Milleks? Enam ei mäleta küll peast, kes miskis tiimis on, varem oli see võimalik

Selles osas ei vaidle vastu.
Ise oled terve RBREL karjääri jooksul sõitnud Subaruga. Meeskonda ja autot vahetada pole mõelnud?

Ei ole. Millegi pärast oli Subaru tühi sel hetkel, ilmselt arvati, et jama auto on. Tegelikult saladuskatte all võib öelda, et kõige kiirem default auto on 206, aga raske taltsutada

Aga oled teinud RBREL-is suhteliselt platsi puhtaks. Juhid peaaegu igat statistilist tabelit ( va. poodiumite arvu). Kas motivatsiooniga ei ole tekkinud probleeme ?
Ausalt öeldes ei ole. Nagu käesolev hooaeg on tõestanud, siis ma pean ikka täiest jõust pingutama, et rallisid võita ja mõnikord isegi sellest ei piisa. Päris külmalt peale minna enam pole võimalik. Varem oli võimalik ühe c4h-ga rallisid võita, enam mitte, isegi kui kõik ülejäänud katsed õnnestuvad.
Järgmise ralli suhtes olen samuti skeptiline, kuna UK rajad meeldivad mulle kõige vähem. Selline tunne on alati neid sõites, et igal pool võib katus tulla.
Kiiruskatsete tabeli üle olen kõige rohkem uhke, see näitab, et ei harrasta kindla peale sõitu, isegi kindlalt juhtides.

Soome ralli. See saab sulle vast isegi väike emotsionaale võitlus olema. Tegemist ju su juubeli ralliga ( 20 ralli !! - Toim. ) sellega seoses kindlasti soovid selle võita ja tekitab see ka mingeid lisapingeid?
Hehe, polnud aimugi, et 20. ralli !!! Nii ei emotsioone väga veel polnud, aga eks näis. Sina nüüd tekitasid alles lisapingeid, seni neid polnud. Ma mõtlesin just rahulikumalt hakata asja võtma nüüdsest aga tavaliselt kui keegi konkurentidest hakkab kõvasid aegu sõitma, siis ma pikalt pealt ei vaata.
Plaanid muutuvad kohe

Keda pead enda ohtlikemaks vastasteks just Soomes ?
Vaido (Veek - Toim.) ja Romet (Tsirna - Toim.), kui ta peaks wrc-ga sõitma, kuna kavas on just UK jaJaapani rajad, siis läheb Vaidoga raskeks.
Egon (Kaur - Toim.) ka

Kui vaadata punkti tabelit siis oled sa teistel päris pikalt eest ära. Tundub et kindlustad tiitli juba ennem ära kui hooaeg läbi. Milliseks ralliks on kavas tiitel kindlustada ja mis saab peale seda alles jäändu rallidest ?
Rait ja Vahur (Helü ja Huntsaar-Toim.) on alati kindla käega, kuid antud rajad ei kuulu vist nende lemmikute hulka.
Ei tahaks midagi planeerida, kuna üldvõit tuleks kõigepealt ikkagi kindlustada. 80 punkti veel jaos. Küpros läheb ilmselt Vahurile, nii et tuleb veel pingutada.
Palju oleneb sellest, kuidas Vahuril Soomes läheb, muidu kaks viimast rallit on väga ohtlikud, kus on üldse suurim katkestamise oht. Nii et pigem praegu olen ettevaatlik oma plaanidega

Aga Liiga ülejäänud medalid on ikkagist suhteliselt lahtised. Kelle peale sa kõige enam panustaksid ?
Sama järjekord nagu praegu: Vahur, Rait, pakuks mina sest mõlemad on tohutult kindla käega seetõttu vaevalt, et suuri muutusi tuleb.
Vaidol on väike šanss veel.

Kindlasti liitub RBREL-iga veel uusi sõitjaid. Neil oleks väga huvitav kuulda mida suur meister sellest arvab ja mida sa soovitaksid neid esmajoones teha, millise klassiga liituda?
Raske küsimus selles suhtes, et ise olen ainult WRC-ga sõitnud. Eks tuleb ikka vastavalt oma oskustele ja tulevikuplaanidele klass valida. Tundub, et kõikides klassides on väga häid sõitjaid ning võistlused on alati pingelised, võita pole kuskil lihtne, kuid punktikohale kindlasti P-WRC ja JWR-C lihtsam jõuda, kui WRC-s, kui see on eesmärgiks.
Kui on plaan wrc-s suuri tegusid korda saata, siis soovitaks ikka kohe wrc-ga liituda

Lõpetuseks on äkki konkurentidele midagi öelda? Üldse miskit veel mis hinges on ja ütlemist vajab ?
Hehe, jätkake samas vaimus ja saage veel tugevamaks, siis jätkub minulgi motivatsiooni veel pikaks ajaks teiega võistelda. Väga positiivne seltskond olete ja loodan paljudega ETC võrgupeol kohtuda kus saaks siis korraliku live-lahingu maha pidada. Omaette verstapost Eesti RBR-i ajaloos.
Spetsiaal-tänud Raidile jätkuva pühendumise eest Eesti RBR-i Liiga arendamisel.
PS. Sven, vähem joomist ja rohkem harjutamist !

Tarvo Allmere
12. Mai 2006

12.05.2006 10:51
Vaadatud 700 korda