Huntsaar võttis oma esimese etapivõidu

Hooaja viimane asfaldi etapp peeti Hispaania teedel. Rallile startis 60 sõitjat. Kahjuks tuli korraldajatel kõrvaldada rallilt 4 sõitjat, kes ei pidanud kinni reeglitest ning kasutasid uusimat tehnikat, mis on teatavasti erameeskondadele keelatud. Ralli koosnes 15 kiiruskatsest, mis kõik läbiti asfaldil.

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

Päikesepaisteline ilm, kuiv asfalt, esimese kiiruskatse start. Võistluspäev algas Sepa dikteerimisel, võites kohe kolm esimest kiiruskatset. Visalt hakkas aga Sepale vastu Vahur Huntsaar, kes võitis omakorda neljanda katse. Päeva viimane kiiruskatse kulges kehvalt aga Sepale, kes pealtvaatajate tõttu kaotas ligi pool minutit ning langes tabelis neljandaks. Häid aegu näitas Tarmo Paavel, lõpetades päev teisel kohal, liidrist Huntsaarest maas 21.7 sekundit. Paaveliga peaaegu ühte aega sõitis Rait Helü, kes lõpetas avapäeva kolmandana, jäädes Paavelist maha vaid 0.2 sekundit.

Vahur Huntsaar: „Võib öelda, et väga õnnestunud päev oli. Kuigi väga ohtlikke momente oli veidi liiga palju, siis õnneks lahenesid need kõik õnnelikult. Korra juba mõtlesin, et nüüd on kõik, kui Cotel kohe teise lõigu alguses täiskiirusel kiviplokki puutusin, aga õnneks säilis auto üle kontroll ning kaotus oli minimaalne.”

Tarmo Paavel: „Päris ideaalne päev ei olnud, aga võib anda hinde 4+. Viimasel katse oli üks ohtlik moment. Nimelt oleks peaaegu rajapiirde taha sõitnud, kuid õnneks riivasin seda vaid uksega ja kuigi auto tagumine ots oli juba kraavis, pääsesin sealt siiski välja. Kaotasin vaid mõne sekundi.

Rait Helü: „Vahurit päris püüdma ei läinud - tänu sellele jäid ehk suuremad vead tulemata. Väikeseid vigu oli muidugi palju. Jään enam-vähem rahule ja edasi lasen ka umbes sama tempoga. Natuke võib kiiremini lasta, aga üle ka ei hakka pingutama.”

Marek Sepp: „Ma parem ei ütle nende pealtvaatajate kohta midagi!!!”

TEINE VÕISTLUSPÄEV

Päev algas halvasti kolmandat kohta hoidvale Rait Helüle, kes langes tabelis mitmeid kohti alla poole, olles päeva lõppedes seitsmendal kohal. Kiiruskatse võite noppisid nii Sepp, Huntsaar kui ka Helü. Teine päev tõi esiotsas kaasa mõningad muudatused. Liidriks jäi endiselt Huntsaar, talle järgnesid Sepp, Paavel, Varik, Süld.

Vahur Huntsaar: „Teine päev ilusasti seljataga ja kuigi oli paar ohtlikku momenti, siis sõit ise oli kindlam kui eile. Peaks nüüd küll piisav edu olema, et homme juba täiesti kindla-peale sõiduga oma esimest RBREL ralli võitu püüdma minna.”

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

12. kiiruskatsel lisandus katkestajate nimekirja Subarul sõitev Süld, kes oli enne katkestamist 5. positsioonil. Teise päeva alguses tabelis kõvasti allapoole kukkunud Rait Helü tõusis aga vapra sõiduga lõpuks 5. kohale. Neljas koht kuulus kindlalt Varik Haigole. Oma elu esimese RBREL etapivõidu saavutas aga Vahur Huntsaar. Ta edestas Seppa 13.5 sekundiga ning kolmandana lõpetanud Paavelit ligi minutiga. Huntsaar nautis seda rallit ning oma esimese RBREL etapivõidu puhul tegi mees ühe ilusa liigutuse. Nimelt viimase kiiruskatse ajal ei pidanud Vahur paljuks teha pealtvaatajate silmarõõmuks ühte kena piruetti.

Vahur Huntsaar: „Olid küll mõned ärevad momendid, aga üldiselt oli korralik kindla-peale päev. Esimesed paar katset olin sunnitud vajutama, kuna Marek pani hullu - kartsin, et äkki jõuab veel järgi. Võitlus esikohale oli tegelikult suhteliselt pingeline ning tulemuse otsustas konkurendi üks viga. Igatahes nüüd on käpp valge ja esimene rallivõit RBRELis nopitud.”

Järgmisena suundutakse Soome kiiretele ning vaatemängulistele metsateedele. Ralli peetakse 15.-17. mail.

05.05.2006 15:06
Vaadatud 549 korda