P-WRC, Hispaanias rekord arv osalejaid

Hispaania kiiretel teedel alustas rallit koguni 22 sõitjat, kohale on tulnud kogu RBREL paremik kaasa arvatud Romet Tsirna kelle ümber liikusid kuulujutud nagu ta ei osaleks. Võidu nimel peaksid sõitma koguni 6 sõitjat – Romet Tsirna, Ott Tänak, Lauri Vasar, Ott Kangro, Tarvo Allmere ja Kristjan Priilinn. Suurimaks favoriidiks peetakse Allmeret kes võitis ka treeningud. Kuid vaatame kuidas siis ralli kulges

Esimene võistluspäev

SS1-SS2

Kahel esimesel kiiruskatsel näitas parimaid aegu Tarvo Allmere kuid ei suutnud saavutada suurt edu, mõlemail katsel ei jäädud tast kuigi kaugele maha ja peale kahte katset järgnes Allmerele Tsirna 8 sekundilise kaotusega, talle järgnesid Kangro (+8.42) , Kristjan Priilinn (+10.45) ja Vasar (+17.17). Favoriitidest ebaõnnestus Tänak kes esimesel katsel spinni tegi ja hetkel 6-ndana liidrile 19 sekundit kaotab. Sellises järjestuses suundusid mehed hooldusesse. Allmere: „Palju trajektoorist ära kandumisi oli, aga olen rahul”. Vasar: „Teise katse lõpus tegin vea”. Tänak: „ Juba suutsin käkkima hakata, sirge peal panin spinni. Hea, et nii kergelt pääsesin ja ühes mahapöördes ka veel”.

SS3-SS5

SS3 pakkus põnevust kui katse lõpuks mahtusid Kristjan Priilinn ja Allmere ühe sekundi sisse kuid veel põnevam oli SS4 kui Kristjan Priilinnult sai katse võidu omale Tänak täpselt sama ajaga (2:46.85), kuid suurima üllatuse pakkus Tsirna kes kolmandal katsel hoopis katkestas ja oma asjad selle peale vihaga kokku pakkis ja tagasi koju läks kellelegi midagi ütlemata. Kuid Päeva otsustavaimaks katseks sai päeva viimane katse kus ainsana suutis oma masinat rajal hoida Allmere ja kes suutis teistest palju parema aja kirja saada. Katsel teise aja saanud Tänak kaotas Allmerele koguni 16 sekundit. Peale esimest päev juhibki rallit Allmere 40 sekundilise eduga Tänaku ees kellel järgnevad Kangro, Kristjan Priilinn, Kristen Priilinn, Siim Nõmme ja alles 7-ndana Liiga liider Vasar. Nõmme: „Olen rahul, ühtegi suurt viga sisse ei tulnud”. Vasar: „Neetud, viimasel 2km oli ainult teine käik sees”

Teine võistluspäev

SS6-SS7

Päeva alustas hästi Allmere kes jäi kuuendal katsel teistele võitmatuks. Suurima traagika elas üle Tänak kes päeva esimesel katsel juba katkestas. Seadetega eksis aga Kangro: „Ei olnud see setup see mis olema pidanuks”. Seitsmendal katsel aga eksis Allmere kelle auto rajale sikutamiseks pidid rallifännid appi tulema. Lihtsalt auto üle kontrolli kaotanud mees kommenteeris seda nõnda: „ Vot nüüd tegin seisu põnevaks”, kaotust katse võitjale Vasarale kogunes 30 sekundit. Kuid poodiumi kohtadel käib äge heitlus Kristjan Priilinnu ja Kangro vahel. Seitsmenda katsega möödus Kangrost Priilinn ja eduks haprad 4 sekundit. Liiga liider Vasar teeb aga head sõitu võites seitsmenda katse ja tõustes avapäeva seitsmendalt kohalt juba neljandaks.

SS8-SS10

Ülejäänud päevaga toimus ainult üks oluline muudatus, kaheksandal katsel möödus Kangro Priilinnust kuid üheksandal katsel suutis Priilinn vastata ja möödus Kangrost omakorda. Viimasel katsel suutis Priilinn oma edu Kangro ees aga veidi veel kasvatada ja päeva lõpuks lahutab neid mehi vaid 8 sekundit. Päeva kiireim oli aga Vasar kes enesekriitiliselt võttis päeva kokku nii: „ Ei olnud hea”. Viha valas välja ka Allmere: „ No *PIIP* ma ütlen, jälle ei mahtunud tee peale ära”. Samuti ei olnud rahul Kristen Priilinn: „ *PIIP* on see päev igatahes” , kuid on ka neid kes rahul oma esitusega, Kangro: „ Rahulikult” , Mairo Lille: „ Suht rahul, päeva paar katset oleks võinud ka jonksus olla siis oleks kõik hea olnud”.

Kolmas võistluspäev

SS11-SS13

Ralli viimast päeva alustati ralli pikima katsega mille suutis võita Allmere kes aga oma sõitu kommenteeris nii: „Et rallit võita sõidan nii aeglaselt kui oskan”. Päeva esimese katsega suutis poodiumi kohtade heitluses mööduda Kangro Priilinnust taaskord kui edestas teda sellel katsel rohkem kui 13 sekundiga, neid kahte meest lahutab nüüd kõigest 6 sekundit. Järgmisel katsel oli suurimaks üllatuseks Kangro eksimine kui ta raja alguses suutis ära lõhkuda auto pidurid ja seepärast palju aega kaotas, kaotust katse võitjale kogunes peaaegu 5 min ja sellega sai Priilinn palju kergemalt hingata. Selle katsega on ka vahed suhteliselt kindlalt paigas. SS13 oli väga kurb sõit Kangrole kes sai teenindust alast liiga hilja väljumise eest veel 9 min trahvi. Rajal suutis eksida aga Vasar kes selle eksimusega andis ära katsevõidu. Viimasesse teenindus alasse suunduti väga kindlate vahedega. Ühegi sõitja vahel pole vähem kui pool minutit.

SS14-SS15

Viimastel katsetel ei toimunud midagi erilist, kuid SS14 oleks oma ralli peaaegu lõpetanud ralli liider Allmere kes napilt pääses kokkupõrkest kaljuga kuid sellegi poolest suutis olla katsel kiireim. Viimasel katsel tekitas elevust Vasar kes lõhkus ühe kokkupõrkes ära auto käigukasti kuid oli õnnelik kui finišini jõudis. Viimasel katsel suutis parimat aega näidata Kristjan Priilinn.

Ralli pakkus nii põnevust kui ka mees mehe vastu heitlusi ja selle raske Hispaania ralli suutsid lõpetada koguni 10 autot mis on kahtlemata RBREL-is P-WRC uus rekord. Ralli tulemusena kindlustas oma Liiga liidri positsiooni Vasar kellel on juba päris korralik edu Kangro ees, neid kahte mees lahutab nüüd 23 punkti. Oma esimesed P-WRC punktid teenisid sellelt rallilt Kristen Priilinn, Ivar Lillemets ja Kalvi Kesa P-WRC medali eest heitlevad nüüd reaalselt 6 meest – Vasar, Kangro, Tsirna, Kristjan Priilinn, Mairo Lille ja Tarvo Allmere. Tanel Kasesalu on siirdunud teise võistlusklassi.

Ralli tulemus:
1. ALLMERE Tarvo 65:12.16
2. PRIILINN Kristjan +1:26.75
3. VASAR Lauri +2:56.33
4. Nõmme Siim +3:43.09
5. PRIILINN Kristen +4:15.27
6. VEEK Guido +4:50.76
7. LILLEMETS Ivar +7:33.22
8. KESA Kalvi +11:44.77
9. LILLE Mairo +13:29.11
10. KANGRO Ott +15:19.67

Tarvo Allmere, 05. mai 2006

05.05.2006 6:20
Vaadatud 627 korda