Jaapani Ralli võitis Marek Sepp

Hooaja teine etapp peeti Jaapani kruusateedel. Rallile startis 31 sõitjat, kellest 19 jõudsid finišisse. Suursoosikuna läks starti Suurbritannia ralli võitja Marek Sepp. Jaapani teed on teada tuntud kiired ning kitsad. Vigu need teed ei andesta ning seega lõpetasidki paljud sõitjad ralli kraavis.

Kolme päeva kokkuvõttes osutus kiiremaks sõitjaks Subarul kihutav Marek Sepp. Sepp juhtis rallit esimesest kiiruskatsest viimaseni, võites 12-st kiiruskatsest 12. Juba esimese päeva lõppedes võis Sepp suhteliselt rahulikult hingata, sest tema tempos ei suutnud keegi sõita. Enne viimast võistluspäeva oli Mareki edu teisel kohal sõitva Rait Helü ees pea 1 minut. Viimasel päeval sõitis Sepp rahulikumalt ning tõi nii endale kui ka Subarule hooaja teise etapivõidu. Teisel kohal lõpetas ralli Citroeni esisõitja Rait Helü, kes edestas kolmandal kohal lõpetanud Kauri ligi minutiga. Kui Sepp võitis ralli suure eduga ning Helü oli kindlalt teine, siis teistele punktikohtadele käis tihedam heitlus. Kohad 3-6 mahtusid 50 sekundi sisse.

Marek Sepp: "Jaapani ralli selja taga, võib rahule jääda, sest plaan oli siin kindlasti võita. Ralli kulges suhteliselt hästi, kuid olid mõned katsed millega hästi rahule ei taha jääda. Ohtlikke momente oli teisel päeva küllaga ning viimasel päeval sai õrnalt puusse sõidetud, kuid peale seda enam suuri lollusi ei teinud. Hooaeg on hästi alanud - kahest etapist kaks võitu. Karta on, et Prantsusmaal tuleb vähe tasavägisem võistlus."

01.11.2005 22:00