P-WRC, Kreekas täis draamat ja põnevust

Stardis on kõik RBREL selle klassi tipud. Lauri Vasar, Romet Tsirna ja Ott Kangro, liiga esikolmik kes mahuvad vaid 3 punkti sisse, seega ükskõik kes neist ralli võidab see ka liiga liidriks tõuseb või jääb. Seega võib oodata põnevat ja võitlusliku rallit.

Esimene võistluspäev

SS1

Esimesena asus 6,7 km pikkusele katse starti Liiga liider Lauri Vasar kes läbis katse ajaga 5:03.67, teisena võistlustulle asunud ja ka ralli soosik Romet Tsirna suutis aga palju enamat ja sai ajaks 4:50.71 . Ott Kangro vastas aga 4:57.30 ja rallit asus juhtima Romet Tsirna 6.59 sekundilise eduga Ott Kangro ees, kuid liiga esikolmiku heitlusesse on sekkunud ka Tarvo Allmere kes ajaga 4:59.14 ja kaotusega Tsirnale 8.43 sekundit sai katsel kirja kolmanda aja. Esimesel katsel suutsid katkestada Erik Jüriöö ja Tanel Tamm, mõlemad suutsid katsest läbida 2/3. Erik Jüriöö: „ *PIIP* küll, kohe esimesel katsel katkestus.“

SS2

Liiga liidri jaoks oli see katse saatuslik kui katse viimases kolmandikus eksis ja sellega palju aega kaotas, tulemuseks katse 13 aeg ja ralli arvestuses 9-ndaks langemine. Ralli soosik R. Tsirna ei lasknud kellegil end üllatada ja ajaga 04:51.17 kindlustas katse võidu, järgnesid Ott Kangro 04:55.61, Tarvo Allmere 04:59.67. Katsel tegi valestardi 10-da aja saanud Simmo Arendi kes sai ka 10 trahvi sekundit.

SS3

Tundub et eelmise katse eksimusest ehmunud L. Vasar ei suuda hoida liidrite tempot või on gaasi pedaali natuke rahule jätnud, kuid sellel katsel suudab ta näidata ainult 7 koha väärilist aega 8:06.55. Katse võidu võttis taaskord R. Tsirna kes suurendas edu O. Kangro ees 18.17 sekundile kes omakorda selle katsega suurendas oma edu Tarvo Allmere ees 12.81 sekundile. Katsel suutis oma auto ära lõhkuda Siim Nõmme , „ Saigi siis õhtale.“ oleks parem võind vist üldse selle sõitmatta jätta.Enam hullemini ei oleks saanud minna puud ja c4h igalpool ja siis viimase katse 13.1 kilomeetri peal tuli ka katkestamine. Vahed on kindlad ja kõik kulgeb Romet Tsirna dikteerimisel.

SS4

Omat sõidurütmi ei suutnud endiselt leida liiga hetke liider L. Vasar kes ajaga 3:48.04 sai kirja alles 13-nda aja ja on kokkuvõttes 8-ndal kohal. Suurima üllatuse sellel katsel valmistas R. Tsirna kes suutis katse teisel sektoril auto raja äärde jätta, oma sõitu komenteeris Tsirna irooniliselt :„Lahe.“. Oma esimese P-WRC katse võidu sai Kristjan Priilinn ajaga 3:06.43, talle jäi õige napilt alla O. Kangro ajaga 3:06.92. Uueks ralli liidriks saigi Ott Kangro 14.81 sekundilise eduga T. Allmere ja 46.52 eduga Kristjan Priilinna ees.

SS5

Päeva viimasel katsel suutis parimat aega näidata Kristjan Priilinn edestades katsel T. Allmeret 1.29 sekundiga ja O. Kangrot 5.54 sekundiga. L. Vasar on suutnud end natukene koguda ja näitas sellel katsel juba 6-ndat aega ja omades võimalust järgmistel päeval mõned kohad tõustagi. Esimese päeva komentaaridega ei hiilata just kõige suurema tagasihoidlikusega. Tarvo Allmere: „ Sõitsin stabiilselt sitasti...“ , Guido Veek: „ Shit Day! Kristeniga saab madistada“ , Vesse Põder: „Otse kivisse ja katus *PIIP*“

Teine võistluspäev

Heitlused käivad väga paljudele positsioonidele ja igasugused variandid on veel võimalikud. Pingelisemad heitlused käivad kohtadele 1 ja 2, 4 ja 5 ning 9 ja 10. Esimene päev jättis palju lahtisi otsi, kuidas aga saab olema lõplik tulemus saame teada kolmandast päevast kuid mingi aimu selleks annab juba 2. päev

SS6

Ralli vast ühe kõige raskemal katsel suutis end ületada T. Allmere kes võitis oma esimese katse P-WRC´s ajaga 7:47.00, talle järgnesid L. Vasar 7:54.66 ja O. Kangro 8:02.67. See katse aga tähendas seda, et ralli uueks liidriks tõusis T.Allmere vaid 5.11 sekundilise eduga O.Kangro ees. Oluliseks momendiks kujunes ka Kristen Priilinna katkestamine tänu millele saab Guido Veek palju kergemini hingata.

SS7

Katse võidu noppis taas T.Allmere kuid seekord ülinapi eduga O.Kangro ees, ajad vastavalt 4:58.61 ja 4:59.12. Neile järgnes L.Vasar 5:04.60. Selle katsega lähenes oluliselt Vasar Veegile mis omakorda tähendab et 4-nda koha eest võib veel võitluseks minna, neid kahte lahutab vaid 12 sekundit.

SS8

Seekord näitas oma oskusi Vasar kes ajaga 5:02.30 teistele alistamatuks osutus. Talle järgnesid Allmere 5:05.93 ja Veek 5:13.22. Sellel katsel katkestas aga ootamatult Kangro ja ralli liider Allmere saab rahulikumalt hingata kuna lähim jälitaja asub enam kui minuti kaugusel. Vasar aga vähendas taas vahet Veegiga ja asub nüüd tast 2 sekundi kaugusel ning võitleb viimase poodiumi koha eest.

SS9

Päeva eelviimase katse võitis Krisjan Priilinn ajaga 8:00.7 kes ka tõusis uueks ralli liidriks kuna Allmere suutis rajal oma masinat piisavalt lõhkuda, et katsel kaotada koguni peaaegu 3 minutit jäädes nüüd maha liidrist 43.51 sekundit, katsel teist aega näidanud Veek omakorda asub Allmerest kõigest 7.5 sekundi kaugusel. Allmere komentaar sõidule: „ *PIIP* *PIIP* *PIIP* ma ütlen. Oma *PIIP* viga *PIIP*, tegin endale kõik ikka *PIIP* raskeks. *PIIP* *PIIP* *PIIP* *PIIP* noh *PIIP*“

SS10

Päeva lõpetab 4km pikkune katse mille võidab Allmere kõigest 1.40 sekundilise eduga Priilinna ja 7.24 sekundiga Veegi ees. 2 päeva lõppu suutsid jõuda kõigest 8 sõitjat mis tähendab et teine päev on nõudnud koguni 6 ohvrit. Kuid see ei tähenda et oleks vähem põnevust, kõik poodiumi kohad on veel lahtised ja senimaani on ralli näinud nelja erinevat liidrit ja kes teab, äkki tuleb neid veel juurde.

Kolmas võistluspäev

Päev tõotas tulla põnev. Õhus rippusid mitmed küsimused. Kui kaugele suudavad Liiga tähed Vasar ja Kangro tõusta pärast eelmise päeva katkestamist? Kas seni paremaid aegu näidanud Allmere suudab kinni püüda ralli liidri ja muuta oma P-WRC debüüdi suurepäraseks?

SS11

Päeva alustas ülihästi Priilinn kes võtab siit katse võidu ajaga 3:02.06, talle järgnevad Vasar 3:05.78 ja Allmere 3:06.46. Selle katsega suurendas Priilinn vahet Allmerega 46 sekundiliseks ja paistab et ralli võitja on otsustatud. Poodiumi viimase koha eest sõidab veel ainult üks mees, Guido Veek kes pärast seda katset edestab lähimat ohustajat kahe ja poole minutiga. Liiga liider Vasar aga püüab siit veel võtta nii palju kui vähegi saab ning asub peale seda katset 6-ndal kohal kaotades liidrile üle 6 minuti.

SS12

Sellel katsel näitab teistest erinevat minekut Allmere kes edestab lähimat konkurenti 10-ne sekundiga. Priilinn on sellel katsel 4 ja kaotab väärtuslikud 23 sekundit. Head sõitu näitab taaskord Vasar olles katsel teine ja tõustes üldises koha võrra ehk viiendaks. Katsel kolmandat aega näidanud Kangro on üldises seitsmes. Allmere kaotab nüüd Priilinnale 23 sekundit ja siin läheb veel esimese koha eest rebimiseks.

SS13

13-nes katse suuremaid muutusi ei toonud kuna Allmere võttis tagasi Priilinnal selle katse võites 4 sekundiga. Ka Veek sõidab täiesti rahulikult kindlustades sellega endale hetkel tabeli 3 koht. Kangro tõusis selle katsega 6-ndaks, jäädes nüüd Vasarast maha kõigest 4 sekundit. Sellest heitlusest võib oluneda Liiga üldseis.

SS14

Sellel katsel näitas ülihead minekut Allmere edestades lähimat konkurenti ligi kümne sekundiga kelleks osutus Siim Nõmme kes aga tegi selle ralli oma parima katse tulemuse üldse. Märksa olulisem on see et Allmerele kaotas Priilinn koguni 26 sekundit andes sellega käest ralli liidri koha jäädes nüüd Allmerele 8 sekundiga alla. Head aega oli näitamas ka Kangro kuid tänu pealtvaatajate liigsele aktiivsusele kaotas ta olulisi sekundeid ning sai katsel kirja alles 5-nda aja, kuid ometigi koges suuremat ebaõnne Vasar kellest Kangro nüüd ka 13-ke sekundiga möödus.

SS15

Taaskord näitas teistest üleolekut Allmere võites ka selle katse ajaga 7:47.04 , järgnesid Priilinn ja Veek vastavalt 15-e ja 27-e sekundiliste kaotustega. Suurima ebaõnne sõduriks sai aga Kangro kelle masin töötamast keeldus 700m ennem finishit. Kangro võttis ralli kolmanda päeva kokku järgnevalt : „ Oleks parem võind vist üldse selle sõitmatta jätta. Enam hullemini ei oleks saanud minna, puud ja c4h igalpool ja siis viimase katse 13.1 kilomeetri peal tuli ka katkestamine“. Tarvo Allmere: „ Raske uskuda et Kristjan oma edu maha sõitis, ju siis oli pinge nii kõrgele kruvitud. Aga meeldiv on võita oma esimest P-WRC rallit kuigi pean tunnistama sai seda tehtud konkurentide ebaedule"

Ralli võitis P-WRC´s esimese stardi teinud Tarvo Allmere 24 sekundilise eduga Kristjan Priilinna ees. Samuti tegi tubli sõidu Guido Veek kes sai oma esimese poodiumi P-WRC sarjas. Tarvo Allmere: „ Raske uskuda et Kristjan oma edu maha sõitis, ju siis oli pinge nii kõrgele kruvitud. Aga meeldiv on võita oma esimest P-WRC rallit kuigi pean tunnistama sai seda tehtud konkurentide ebaedule"