Kreeka ralli võitis ülekaalukalt Marek Sepp

17.-19. aprillil peeti võistlus Kreeka ralliradadel. Sõitjad pidid kokku läbima 15 kiiruskatset kiiretel kruusateedel. Ralli starti oli ilmunud suur hulk osavõtjaid - koguni 55 sõitjat

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

Esimese kiiruskatse ülekaalukas võitja oli Marek Sepp, kes võitis avapäeval kõik viis katset. Avakatse teisena lõpetanud Veekile algas ralli aga väikeste probleemidega. Katsel oli palju rahvast ning suur osa neist olid rajale liiga lähedal ning selle tõttu läks Veekil üks mahapööre pikaks ja see röövis väärtuslikke sekundeid. Probleeme esines ka Rait Helül, kes käis avakatsel korra metsas. Teisel kiiruskatsel oli Huntsaare kord tutvuda Kreeka loodusega. Katse esimesel sektoril jäi pidurdusega veidi hiljaks ning siis hädapidurduse tõttu läksid rattad blokki ning auto taguots otsustas selle peale esiotsast mööduda. Natukene pusimist ning sõit võis jätkuda. Päeva teisel poolel tegi Veek veel mõningaid vigu, kuid ei midagi väga hullu. Avapäeva lõpuks oli Sepp juba paraja edu sisse sõitnud, kuid temast tagapool käis tihe rebimine.

TEINE VÕISTLUSPÄEV

Teise päeva avakatsel näitas parimat aega Egon Kaur, kuid päeva ülejäänud katsevõidud võttis enda nimele siiski Sepp. Teisel kiiruskatsel oli ohtlik moment Huntsaarel, kui ta vahetult enne katse lõppu auto ninaga puusse uhas. Kaduma läks mitmeid sekundeid, kuid mis peamine, auto lubas siiski veel edasi liikuda ning sõit jätkus. Teisel päeva näitasid aga Kaur ning Helü pidevalt Veekist paremaid aegasid ning seadsid Veeki teise koha kahtluse alla. 8. kiiruskatel möödus Veekist Helü ning tõusis teiseks. Samuti möödus Veekist ka Kaur, kuid päeva viimase kiiruskatsega sai mees oma koha siiski tagasi.

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

Ralli viimane võistluspäev algas Sepa kindlal juhtimisel, kuid kohad 2-4 olid veel täiesti lahtised. Päeva esimese kiiruskatse võit läks Sven Süldile, kes peale seda katset hoidis üldarvestuses kuuendat kohta. Sekund-sekundisse käis rebimine Helü, Veeki ning Kauri vahel. Enne viimast kiiruskatset mahtusid mehed vähem kui 4 sekundi sisse. Kohad olid terve päeva muutumatutena püsinud, kuid viimase kiiruskatsega muutsid kõik kolm sõitjat oma positsioonid ära. Viimase kiiruskatse võit läks Veekile, kes sai mööda Rait Helüst. Teise aja sõitis välja Kaur, kes möödus samuti Helüst.

See oli üks põnevamatest heitlustest üle pika aja. Rallivõit läks küll ülekaalukalt Marek Sepale, kuid poodiumi teised kohad muutusid veel viimasel kiiruskatsel. Terve ralli vältel peetud põnevas heitluses kohtadele 2-4 jäi paremusjärjestik lõpuks Veek, Kaur, Helü.

Juunioride arvestuses võitis ülekaalukalt Priit Janno. N-rühma parimaks osutus Tarvo Allmere.

Järgmisena suundub RBREL seltskond Hispaaniasse, kus sõitjaid ootavad ees käänulised asfaltteed.

19.04.2006 21:57
Vaadatud 557 korda