Hooaja ainus asfaldietapp seljataga

Kolmas etapp peeti Prantsusmaa käänulistel asfalt teedel. Esmaspäeva hommikul oli stardis 29 ekipaaži, mis jäi napilt alla Jaapani ralli osavõtjate arvule. Juba enne ralli algust räägiti, et kes Prantsusmaal punkte tahab saada, see sõitku rahulikult lõpuni ning punktid on garanteeritud. Ralli aga näitas, et päris nii lihtne see ka pole, sest lõpetajaid oli ikka rohkem, kui punktikohti.

Prantsusmaa teed on teada tuntud oma nõelasilmakurvide tõttu, kuid samas ka kohati väga kiired. See sundiski mitmeid mehi katkestama. 29 startinust jõudsid kohale vaid vähesed nagu kardetud oli. See ralli ei kujunenud aga nii üksluiseks nagu Jaapan. Marek Sepp läks küll rallit juhtima peale teist kiiruskatset, aga Hyundail sõitev Kütt hoidis teda pidevalt surve all, kuid pidi siiski lõpuks alla vanduma. Sepp võitis ralli üle poole minutilise eduga. Teisena lõpetas Mihkel Kütt ning kolmandaks tuli Rait Helü – mõlemad võitsid rallil 3 kiiruskatset. Ralli põnevaim võitlus käis aga neljanda koha peale. Viimast võistluspäeva alustas Alari Jüriöö vaid 0.05 sekundilise eduga Vahur Huntsaare ees. Huntsaar läks peale üheksandata katset napilt juhtima. Mehed sõitsid terve kolmanda päeva sekund sekundis nii, et nende vahe ei veninud kordagi suuremaks, kui 1 sekund. Viimasel katsel lasid mõlemad mehed vea sisse ning see kruvis veelgi närvipinget üles. Finišisse jõudes oli meeste vahe kõigest 0.99 sekundit, Huntsaare kasuks. Pärast pingelist võitlust lõpetas Jüriöö 5. kohaga. Head minekut näitasid ka erameeskonna sõitjad. Subarul sõitev Rait Vakrõõm sai rallilt 3 punkti ning koht taga pool lõpetas samuti era Subaru – sõitjaks Anar Tuuksam. Viimase punkti noppis rallilt Citroeni teine sõitja Kuldar Helü.

Marek Sepp: „Tunne on tõesti hea. Esimene ralli, kus ma ei teinud ühtegi tõsist viga ja see juhtus veel Prantsusmaal, kus vead on lihtsad tulema. Eelmise hooaja Prantsusmaa oli veel värskelt meeles, kui suutsin kahe päeva järel esikohal olla ning kolmandal päeval soperdasin ennast neljandaks. Cotel tekitasin küll natuke liiga palju närvikõdi, tekitades mitmeid ohtlikke momente, aga kõik teised rajad õnnestusid plaanipäraselt. Lõpus võtsin hoo päris maha ning järjekordne rallivõit oli käes.”

16.11.2005 22:00