Jaapani ralli võitis Romet Tsirna

Ralli kujunes suhteliselt tasavägiseks ja seda juba esimestest kiiruskatsetest alates. Avapäeval võitsid kiiruskatseid Sepp, Tsirna ning Süld. Rallit läks juhtima Romet Tsirna Mitsubishil, kuid päeva lõpuks suutis Sepp siiski liidriks tõusta ning suurendada edu 13 sekundile. Esikoha konkurentsis oli päeva lõppedes ka Rait Helü, jäädes liidrist maha ca. 16 sekundit.

Teine päev algas aga katastroofiliselt Sepale. Päev algas pika kiiruskatse Noikeriga, kus Marek Sepa juhitud Subaru kaldus kahele rattale ning jäi küllili. Pealtvaatajad aitasid, auto saadi tagasi ratastele, kuid väärtuslikud sekundid olid läinud kaduma. Teine päev esiotsas erilisi muudatusi ei toonud, peale seda kui Sepp sõiduvea tegi. Päeva lõppedes oli esikolmik Tsirna, Sepp, Helü. Poodiumikohale oli võimalus jõuda veel Veekil, kes jäi Rait Helüst maha 10 sekundit.

Kolmas päev kujunes tasavägiseks. Kolmandal päeval võitis kõik kiiruskatsed Marek Sepp. Et saada rallil võit, pidi Sepp viimasel päeval Tsirnat vähemalt 10.52 sekundiga edestama, kuid ralli lõppedes oli esimese ja teise koha vahe vaid 1.58 sekundit. Ralli võit läks Romet Tsirnale. Võitlus kolmandale kohale lõppes samuti väikese vahega. Rait Helü kolmas ning Vaido Veek neljas, kellel jäi poodiumikohast puudu alla kahe sekundi.

JWRC arvestuses sai võidu Priit Janno ning PWRC arvestuses Ott Kangro.

Järgmine etapp sõidetakse Kreeka teedel.

08.04.2006 12:15
Vaadatud 719 korda