Itaalia ralli kujunes väga tasavägiseks

ESIMENE VÕISTLUSPÄEV

Esmaspäeva hommikul alustati Itaalia ralliga, mis on RBRELi kavas esmakordselt. Ralli koosneb 17 kiiruskatsest, millest 6 sõideti esimesel võistluspäeval.

Ralli avakatseks oli Rally School, mis on üsna lühike. Selle kiiruskatsega olulisi vahesid sisse ei sõidetud. Katsevõit läks Marek Sepale.

Juba teise kiiruskatsega sai selgeks, et siit on tulemas põnev ralli. Sepp võitis katse, kuid järgnevad mehed olid väga tihedalt kannul. Kahjuks pidi ralli lõpetama Fordil sõitev Mihkel Kütt, kes tegi kokkupuute puuga ning katselõppu jõudmine oli välistatud.

Vahed on väikesed ning mehed peavad pingutama. Kolmandal kiiruskatsel võis näha huvitavat vaatepilti, kui Marek Sepa Subaru käis Harwoodi katsel kaheksa korda üle katuse. Sarnase trikiga sai hakkama ka meeskonnakaaslane Kaur, käies korra üle katuse. Katse võitis Sven Süld kes tõusis peale kolme kiiruskatset ka uueks liidriks.

Neljandal kiiruskatsel käis Süld rajalt väljas, lõhkudes ühe kodaniku aia ning sõitis läbi hoovi. Aega sinna oluliselt kaduma ei läinud, auto jäi terveks ning sõit võis jätkuda. Katse võidu noppis taaskord Sepp. Terve päeva head sõitu näidanud Egon Kaur sõitis katsel teise aja ning tõusis sellega omakorda uueks liidriks.

Chirdonhead II kuulus katsevõit taaskord Kaurile, kes võitis katse koguni 2.2 sekundiga, mis on selle ralli vahesid silmas pidades üpris suur vahe.

Päeva jäi lõpetama Falstone. Ralliliider Kaur tegi tutvust Itaalia loodusega, sõites puusse. Sõit võis jätkuda. See polnud aga kõik – pealtvaatajate tõttu tuli Egonil maksta kõrget hinda ning katse lõpuks kogunes kaotust üle poole minuti. Üle katuse käis katsel Rait Helü, kes kaotas selle liigutusega väärtuslikke sekundeid. Katsevõit taaskord Sepale, kes tõusis Falstone katsega taas liidriks. Terve päev väga häid aegu näidanud erameeskonna Mitsubishil sõitev Vaido Veek oli avapäeva lõppedes koguni teisel kohal. Päeva lõpuks olla teisel kohal erameeskonna Mitsubishil, kaotades liidrile vaid 5 sekundit - imetlusväärne.

Vahed on väga väikesed ning kõike võib veel juhtuda. Esimesed kuus meest mahuvad vähem kui 30 sekundi sisse. Jääme ootame teise võistluspäeva seiklusi.

TEINE VÕISTLUSPÄEV

Teise päeva hommik algas Rait Helü katsevõiduga, mis tõstis ta üldarvestuses koha võrra kõrgemale – kolmandaks. Liider Sepp tegi üsna rabedat sõitu, kuid aeg katsel siiski kolmas. Samal katsel tegi ka sõiduvea Subarul kihutav Süld, kes väikese vea tõttu lendas puusse, mõlkis autot ning veetemperatuur tõusis vähe kõrgele. Sinna katsele jäi palju väärtuslikke sekundeid.

Chirdonheadi katsevõit läks Marek Sepa arvele, kes oli kiiruskatse lõpus ka ise rahul oma ajaga. Hoopis teistmoodi läks katsel aga Veek Vaidol. „Enne sinna metsavahele minekut on suur hüpe keset sirget…jummala võssa seal!!!”

Järgmisel kiiruskatsel sõitsid identsed ajad välja Veek ja Kaur.

Päeva eelviimane katse Shepherds Shield ei kulgenud meeldivalt kolmandat kohta hoidvale Rait Helüle. „See koht kus saab küljega sillast üle lastud, läks sõidu trajektoor veits kõrvale ja laks oli olemas. Auto tegi õhus tiiru ja ninaga vastu mingit posti. Õnneks hakkas ainult tossama ning muud viga ei olnud. Jätkasin kuid rütm oli taas kadunud.”

Teise võistluspäeva viimasel kiiruskatsel olulisi muudatusi ei toimunud. Veek käis korra ninapidi rajaäärsetes plakatites ära ning kaotas mõned sekundid. Päeva lõppedes oli Sepa edu teisel kohal sõitva Veek’i ees juba rohkem kui 20 sekundit. Neile järgnesid Huntsaar, Helü, Süld. Kohad 2-5 on veel lahtised ning viimasel päeval võib toimuda selles osas veel muudatusi.

KOLMAS VÕISTLUSPÄEV

Viimane võistluspäev Itaalia kruusateedel. Päeva esimese kiiruskatse Falstone võit läks ülekaalukalt Sepale. Kuna kohtadele 2-5 käis tõsine lahing, võis näha viimasel päeval mitmeid huvitavaid momente. Vahur Huntsaar proovis igal pool võtta maksimumi. „Kolmandale sillale eelnenud kurvis eksisin, aga ega ju gaasi maha ei saa võtta, iga sajandik on arvel ja lendasin sillale külg ees ja ninaga vastu silla tagumist serva. Auto tegi vahva õhulennu, aga jäi ratastele - veermik oli aga puru ja ülejäänud katse oli üks lõputu võitlus autoga. Sinna läks umbes 5 sekundit.”

Harwood Forest II katsevõit taaskord Sepale, mis ei oleks võinud kalliks maksma minna. Sepp vajus ühes paremkurvis välja ning see oleks lõppenud peaaegu puusse sõiduga, kuid õnneks pääses Sepp sellest mööda ning sõit võis jätkuda. „Väga kõhe moment sai üle elatud, aga see kuulubki ralli juurde!” Viimast võttis katselt taaskord Huntsaar, seda korda käis ta paar-kolm korda üle katuse.

14. kiiruskatse võitis Veek, kes võis juba natukene rahulikumalt hingata, sest vahe seljataga oleva Rait Helüga oli juba 10 sekundit. Helü kaldus ühes kurvis natuke teelt välja, puusse. Imekombel ei juhtunud autoga midagi ja sõit võis jätkuda. Muidugi ei puudunud ka sellelt kiiruskatselt Huntsaare seiklused, kes rajalt väljasõiduga lõhkus käigukasti.

Harwood Forest. Taaskord sõiduviga Huntsaare poolt, kes pidi peale oma värvikat vigadeseeriat nüüd lõpuks mööda laskma ka ühe rivaali Sven Süldi.

Ralli eelviimane katse Shepherds Shield. Kiiruskatse võit Sepale. 3. ja 4. kohal sõitvate Helü ning Süldi vahe oli peale seda katsest sulanud vaid 1.38 sekundile.

Sõitjad olid jõudnud Itaalia ralli viimase kiiruskatseni. Katsevõidu ning rallivõidu noppis taaskord Marek Sepp Subarul. Nagu tänase päevaga Huntsaarele kombeks oli saanud, ei saanud ka ralli viimast kiiruskatset läbida seiklusteta. „Sõitsin suhteliselt mõõdukas tempos, kuid juhtus midagi kummalist - nimelt seal topelt oja kolmandal sektoril keeras auto lihtsalt katusele. Rahvas lükkas auto uuesti ratastele ning finišijoon polnud enam kaugel. Igati õnnestunud päev!” Väga tubli sõidu teinud Vaido Veek Mitsubishil lõpetas ralli teise kohaga, mis oli kindlasti paljudele üllatuseks. Kolmanda koha võttis endale siiski Helü ning neljas oli Sven Süld. Vaatamata oma segastele seiklustele suutis viiendana lõpetada Vahur Huntsaar. Ralli jooksul tasapisi kõrgemale kerkinud Alari Jüriöö oli parim Fordi sõitja, lõpetades ralli kuuenda kohaga. Juunioride arvestuses saavutas napi võidu Jaanis Sulg, võites Priit Janno ees ralli vaid 2.55 sekundilise eduga. N-rühma arvestuses kuulus ülekaalukas võit Romet Tsirnale.

Järgmine etapp peetakse Jaapani kiiretel ning kitsastel kruusateedel.

23.03.2006 11:46
Vaadatud 757 korda