Rallye Monte Carlo võitis Kristo Prants !

2013 I Hooaja esimene etapp sõideti seekord Monte Carlos. Ilmastikutingimused nagu lumi,vesi ning jää muutsid sõitjate elu veelgi pingelisemaks. Avakatse võidu noppis omale Timmu Nõmm, kes edestas Robert Aavikut +0,46 sekundiga. Teisel katsel oli paraku Timmu Nõmmel probleeme autoga ning ta langes 12. kohale. Liidripositsioonile tõusis Robert Aavik kelle vahe oli teisel kohal olnud Kristo Prantsuga +9,54 sekundit. Päeva lõpuks oli liidripositsioonil oleval Robert Aavikul vahe Kristo Prantsuga vaid +2,10 sekundit. Kolmandat kohta hoidis peale esimest päeva Rannel Pensa. Teisel päeval asus Robert Aavik oma esimest kohta hoidma ning tegi väga  kindlat ning kiiret sõitu. Paraku tegi Robert Aavik 12. katsel sõiduvea ning langes teisele kohale. Liidriks tõusis Kristo Prants. Peale 12. katset oli Robert Aavikul ajavahe Kristo Prantsuga +0,88 sekundit. 13. katsel tõusis kolmandaks Indrek Mäestu ning Rannel Pensa langes neljandaks. Uskumatut sõitu tegi Mario Jalak, kes suutis eelviimasel katsel ennast esikolmikusse sõita, lükates Indrek Mäestu neljandale kohale. Peale eelviimast katset oli Mario Jalaku ning Indrek Mäesti ajavahe kõigest 0,01 sekundit !  Ralli lõppes Kristo Prantsu võiduga. Kindla hõbeda võitis Robert Aavik ning Mario Jalak võib oma pronksi üle uhkust tunda. 

 

SWRC

1. AAVIK Robert

2. PENSA Rannel +2,10

3. KALLAKMAA Siim +3,15

 

PWRC

1. PRANTS Kristo

2. JALAK Mario  +2,04

3. MÄESTU Indrek +2,16

 

JWRC

1. VIIAND Ander

2. PAJUSSAAR Martin  +2,11

3. TAMMAI Kauri +6,38

 

 

PRANTS Kristo

 

Viimasel hetkel sai ostustatud et sõidan siiski pwrc klassi ridades, kuina ma eriti ei ole selle autoga sõitnud siis mõtlesin et võiks midagi uut proovida. Paistab et otsus on ennast ära tasund ja see hooaeg saab olema väga huvitav, abs arvestuses tuleb püüda 1.kohta ja ilmselt selle püüdmine saab olema raske, seda näitas juba esimene ralli. 

Rallit sai rahulikult alustatud kuna ei tunne ennast asfaldil väga koduselt võrreldes lume või kruusaga. Momente tuli ette ja õnne mul oli ralli vältel, õnneks ajakadu oli väike. Teisel päeval domineerisid lumised katsed kus suutsin näidata väga head kiirust ja pürgida esimesele kohale. Robiga sai maha peetud väga põnev lahing, mis kestis viimaste kilomeetriteni. Järgmise etapini!!!
 

 

AAVIK Robert

 

Ralli oli iseenesest hea, algselt pidasin plaani minna rahulikult peale. Pärast teist katset vist tundsin end suht hästi ja vajutasin juurde, kahjuks Cote'l maksis kätte ja lõhkusin kardaani täielikult, sealt tuli +20sek kaotust. Teine päev oli üsna rahulik, Kristo hingas küll kuklasse, kuid teadsin suht, et ta lendab lumel nagu lind, seega pingutasin mis ma pingutasin, aga läks seekord nii. Muidu oli hea ralli.

 

 

MÄESTU Indrek

 

Hooaja esimene ralli läks isegi enavähem hästi. Seltskond N-is on muljetavaldav ja selle ralli poodiumi koht oli isegi üle ootuste hea. Kahjuks kogesin ebaõnne eelviimasel katsel, kus auto vajus veidike liiga kaugele lumevalli ja vallis leidunud kivi lennutas subaru katusele. Olin üsna enesekindel viimasel päeval, ei läinud püüdma kedagi ja Mario edestamine tundus reaalne, kuid pisike apsakas kahjuks jättis mind 3ndaks. 
Hooaeg tõotab raske tulema, sest paljast stabiilsusest ei piisa kokkuvõttes poodiumile jõudmiseks. Järgmised rallid, kus keerulisi imastiku olusid ei ole, on raske etteotsa jõuda. Edu kõigile järgnevateks rallideks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RBREL Toimetus

 

 

 

 

09.02.2013 15:29
Vaadatud 4824 korda