Arctic Lapland Rally võitja on Kristo Prants !

  2012 II Hooaja viimane etapp sõideti Soomes Arcitc Lapland Rallil, kus võistlejad pidi läbima 18 kiiruskatset lumistel teedel. Esimesel päeval läks kohe rallit juhtima kindlalt Kristo Prants, kes sõitis kohe pika edumaa teiste ees ning edestas Rasmus Ollemat +30 sekundiga ning Heikko Tiitsu +34 sekundiga. Teise päeva teisel katsel sõitis hõbedat hoidnud Rasmus Ollema ning kolmandal kohal olnud Heikko Tiits teelt välja ning teisele kohale tõusis Indrek Mäestu ja kolmandale Ivo-Allan Alango. Kolmas päev algas rahulikult, kuid kurvalt lõppes ralli Ivo-Allan Alangole, kes sõitis viimasel katsel teelt välja ning kukkus kolmandalt kohalt neljandale. Kolmanda koha sai omale Marek Fjodorov. Liidriks jäi pärast kolmandat päeva ikkagi Kristo Prants 2 minuti ning 17 sekundilise edumaaga. Indrek Mäestu ja Marek Fjodorovi vahel oli 2 minutit ning 3 sekundit. Kulla tõi koju seekord Kristo Prants, hõbeda sai omale Indrek Mäestu ning pronksi Marek Fjodorov. 
pronksi Marek Fjodorov. 

 

 

WRC      1. Kristo Prants 2. Indrek Mäestu 3. Marek Fjodorov 
PWRC   1. Marek Sepp 2. Mario Jalak 3. Raimo Okas
SWRC   1. Robi Aavik 2. Vahur Aasala 3. Ranel Pensa
JWRC    1. Andres Riismaa 2. ---.---  3.  ---.---

 

 

 

 

 

PRANTS Kristo

 

Kuna viimane ralli oli väga otsustavaks siis ei jäänud muud üle kui rahulikult omas tempos läbi sõita ralli. Selletõttu, et alguses ralli katkestati plugina probleemide tõttu, oli pärast uuesti tehtud rallil tunne oluliselt parem ja sai rahulikus tempos lõpuni sõidetud. Kiirus oli isegi normaalne, ei oodanud nii head kiirust, teadagi c4 ei ole kõige parem lume auto aga tahtsin just
sellega hooaja viimast rallit sõita. Viimasel Peklo katsel läks natuke metsa poole aga minu õnneks midagi hullu ei juhtnud, pidin leppima ainult sekundite kaotusega. Ai see võit oli magus!!!

 

 

MÄESTU Indrek

 

Ralli algas ootuspäraselt - 0,04-se vahega Ivo-Allani kasuks :) Kuid siiski, vaatamata lõpuprotokollile, tuli minulgi kõikidel päevadel äpardusi sisse, auto rattad läksid pidevalt kõveraks. Auto kliirensi tõstmine ei töötanud. Oleks soovinud tugevamaid õõtshoobasid ja rooli vardadid. Niiet puhtalt läbida, ilma vigadeta, ma paraku ei suutnud ning spinnid vigastatud autoga tulid paratamatult. 
Minu kiiruse ja staabiilsuse suhe ei võimalda paremat tulemust saavutada kahjuks. Teoreetiline klassi 3nda koha saavutamine oleks eeldanud Heikkolt 0 tulemust. Seda oli raske loota, seda enam et 2 ja 3 päev läks ümber sõitmisele. 
Aga mis seal ikka, tuleb leppida olukorraga ja harjutada, üle oma varju ikka ei hüppa :) 

 

 

FJODOROV Marek

 

Vorm lumeralli kohta oli üle ootuste hea. Kahjuks sai radasid läbitud hästi mitmel korral ja siis sellel otsustaval korral läks kõik metsa. Teine päev algas kohe esimesel splitil crashiga ja edasi lootust polnud. Kolmandal päeval olid veel ka minu vihatud peklod kus olen superaeglane. Mott oli null. Otsustasin, et panen peklodel hullu ja õnneks vedas. Konkurendid kukkusid järjest ära ja üldine 3-s koht oli super.

 

 

SEPP Marek

 

Rallist on küll juba kaua aega möödas, aga kommentaariks nii palju, et lumerallid on alati minu lemmikud olnud ja võidumõtetega sai seegi kord rajale mindud. Tempo oli hea, kuid rütmi segasid Tšehhi pluginiga seotud tehnilised probleemid, mille tõttu ralli ei olnud just kõige nauditavam. See-eest sai palju kilomeetreid lumel läbitud ja autasuks ka rallivõit P-WRC arvestuses koju toodud. 

 

 

AAVIK Robi

 

Ralli lõpu kommentaar oli: "Vahuriga oli teisel p2eval hea v6itlus, mingi pisike eba6nne tegelane ikka n2ris, selliseid pisikesi vigu oli, aga muidu hea, edu teistele!" Seee võtabki suht lühidalt ralli kokku

 

 

Uudis on veel uuendamisel !

 

 

RBREL Toimetus

 

 

 

14.01.2013 13:45
Vaadatud 4407 korda