Wales Rally of Great Britain võitja on Marek Sepp!

Hooaja kaheksanda rallil sõitsime Suurbritannia kus läbiti kolme päeva jooksul 22 kiiruskatset kogupikkusega 111,4 kilomeetrit
Esimesel päeval võttis liidriohjad endakätte Heikko Tiits kes edestas teisel kohal seitsme katse läbides 01,12 sek Sepp Marekit.
Kolmanadana jõudis esimesel päeval lõppu N4 masinaga sõitev USVILS   Kristaps 
Teisel kiiruskatsel oli juba muutusi päris palju tulnud.Esimesel katsel teist aega näidanud Kristo Prants aga tegi päeva teisel
katsel avarii ning sellega olid tema võidu lootused juba kustunud. Sellega tõusis absoluudi kolmandale kohale Imre Randmae.
Päeva lõpuks oli seis veelgi muutunud kui kolmanda koha absoluudis hõivas Usvils Kristaps.
Teise päeva lõpuks oli liider Heikko Tiits, teisel kohal Marek Sepp ja kolmas Usvils Kristaps.
Kolmandal päeval tegin Heikko Tiits sõiduvea . Kolm kiiruskatset seitsmest pani oma tasku Marek Sepp ja samuti kolm Kristo Prants.
Kahekümne teise katse läbides oli kiirem Marek Sepp, teisena lõpetas Usvils Kristaps +2:50.35 ja kolmandana Jaanis Sulg +3:45.91 
 
 
WRC - 1. Sepp Marek 2. Prants Kristo 3. Tiits Heikko
SWRC - 1. Madissoo Marten 2. Aavik Robi 3. Ellik Ivo
PWRC - 1. Usvils Kristaps 2. Eichfuss Allar 3. Mäestu Indrek
J-WRC - 1. Viiand Andre 2. Peil Kalev 3. Tepandi Tanel
OWRC - 1. Sulg Jaanis
 
Sulg Jaanis:"Üldi teine koht oli käeulatuses aga jah ei antud seda õnne, et see koht kodu ära tuua 
Tuleb leppida poodiumi kolmanda astmega kui keegi mind sealt ära ei pühi. 
Aga samas olen ikkagi väga rahul sest kolma päeva peale tuli ports uusi rekordeid mis on nagu olematu sõidutundide pealt korralik tulemus. 
Ise ka vahepeal ei usu aga näe, mingi areng ikkagi toimub koguaeg."
 
Tiits Heikko:"Jumala lambi koha peal kukkus auto küliti ja C4H , ega siis vist rohkem nagu sõiduisu polnud ka.
Selleks hooajaks kõik , see viimane ralli tuleb nagunii selline jura et ise ka ei usu, nii et ei hakka oma närvi kulutama. 
Nagunii kindel hooaja kolmas koht käes.
Aga jh, see ebaõnn on ikka võimsam kui arvasin. 
Vähemalt suutsin kahel esimesel päeval oma kiirust näidata, kuid jah kahjuks viimasel päeval pidi ikka kõik pekki minema. 
Kuradi kahju , sellist võimalust ei tule mul elusees enam. "
 
Peil Kalev:"Sai siis ralli seljataha, paar ärevat momenti oli kus kaotasin aega, aga muidu võib öelda, et oli üks hea ralli. Teine koht peaks olema kindel J-WRC klassis, jään veel ootama mis sõitu Ander näitab..

Õnne kõikidele võitjatele!"

 
Madissoo Marten:"Ralli läbi ja tuli siis ka klassivõit. Kahju muidugi, et teistel igasugused viperused esinesid aga kohati oli ka päris põnev. Muidugi viimasel katsel käisin ka veits põllupeal ja kadus igasugune tunnetus ära. Õnneks suutsin ikka lõpuni veereda. Tänud Robile õnne eest. Edu kõigile viimaseks rallik ja loodan, et suudan ka seal enam vähem kiiruse leida."
 
EICHFUSS Allar:"Sai üle pikaaja üks normaalsem ralli sõidetud kus suuremaid vigu polnud va kolmandal päeval üks spinn, aga sinna jäi vist ainult mingi 5 sekki seega hullu pole, rahul oma kohaga ja mõnus oli sõita kui keegi pinget kruvis nagu seda Indrek tegi. "
 
 

RBREL Toimetus 2012

14.06.2012 14:46
Vaadatud 3470 korda