ADAC Rallye Deutschland võitja on Andre Rahumeel

 

Hooaja kolmandal rallil sõitsime Saksamaal kus läbiti kolme päeva jooksul 21 kiiruskatset kogupikkusega 157,4 kilomeetrit, see oli ka selle hooaja esimene asfaldi ralli. Esimesel päeval võttis liidriohjad endakätte Kristo Prants kes edestas teisel kohal seitsme katse läbides pea pooleteise minutiga Rahumeel Andret. Kolmanadana jõudis esimesel päeval lõppu S2000 masinaga sõitev Sander Siniorg. Teisel päeval oli juba muutusi päris palju tulnud. Eelmisel päeval SWRC liidrikohta hoidev Sander Siniorg aga tegi päeva esimesel katsel avarii ning sõitis vastu seina, sellega olid tema võidu lootused juba kustunud. Sellega tõusis absoluudi kolmandale kohale Antti Kangro. Päeva lõpuks oli seis veelgi muutunud kui kolmanda koha absoluudis hõivas Hannes Männamets. Esimesel kohal oli sellega ikka Kristo Prants ja teisel Andre Rahumeel. Kolmas võistluspäev kujunes aga kõige põnevamaks. Katsel seitseteist sõitis välja ralliliider Kristo Prants millega oli sunnitud kasutama SupeRallyit ning langes sellega teisele kohale, liidriks tõusis sellega Andre Rahumeel. SWRC klassivõit läks aga Radio Shack Junior Rally Teami sõitjale Nõmm Timmule, teiseks sõitis end RM Racingu Pensa Rannel ja kolmandaks esimesel päeval liidrina lõpetanud Sander Siniorg. PWRC klassis see hooaeg sõitma hakanud Ivo-Allan Alango võttis selles klassis oma esimese võidu, teisena lõpetas Mäestu Indrek ja hooaja esimese katsevõidu saanud Allar Eichfuss sai kaela pronksmedali. Kaheveduse klassis sai võidu sel korral selles klassis mitte tundmatu mees Kalev Peil, teisena lõpetas Siim Kallakmaa ja kolmandana vana N-rühm a mees Martin Pajussaar. Kohtume juba hooaja neljandal rallil 15.04.12 - 18.04.12 Rally Austraalial, seniks kõigile edu ja nael kummi!
 
RAHUMEEL Andre: "Eks ma pikka aega olen mõelnud, et võiks tulla juba see absoluudivõit ja pigem arvasin ka seda, et selline võit tuleb kindlasti asfaldi rallil ning sellistel radadel. Kindasti ma ei saa midagi halba õelda, ralli möödus väga hästi ning suuremata viperusteta. Trenni pole eriti teinudki aga käsi oli veel soe kruusa rallidest. Kripeldama jääb see, et pole auto seadistusega terve ralli tegelnud ja see tõi natuke pingeid sõidus. Aga ralli oli hea ja jäin sada prossa rahule."
 
PRANTS Kristo: "Teadsin kohe alguses et saab olema üks raskemaid rallisi minujaoks see hooaeg, sest mitte ei sobi mulle need rajad. Trenni oleks võind ehk rohkem teha aga eks sai tegelt piisavalt tehtud, sain enamvähem seade ka timmi. Esimene päev möödusid suuremate probleemideta. Teisel päeval tuli üks c4h süütu kohapealt, nimelt peklo katsel hairpinist välja kiirendades läks tagumine osa natuke murule ja oligi 40+ lisasekundit juures. Viimane päev algas hea tempoga, püüdsin võidu ära tuua, kuid Liptakovil kaldusin natuke välja ja mootor suri välja. Peale seda mõtlesin et nüüd tuleb viimased katsed kiiresti sõita et omas klassis jääks esikohale, abs võitu nagunii poleks nagunii enam püüdnud. Siiski läbiaegade parim tulemus sellelt rallilt, olen rahul."
 
EICHFUSS Allar: "Kindlasti läksin ma seal püüdma seda mis eelmine aasta maha mängisin, ehk võitu, alguses oli kohe arusaada, et Antti on kiire ja tema püüdmiseks peab rohkem pingutama, eks siis saigi Bergheimil natuke üle pingutatud ja viinamarjade vahele auto ära pragitud, käigukast lõhki. Lisaks sellele ühele SR-ile sai ka kaks väga suvalist redscreeni ülessekorjatud, üks Sosnoval kus riivasin rehve ja üks nendest tagaratta allalendas ja auto kohtunike poole viskas ja teine Lipkatovil kus pealtvaatajad seisid teele liigalähedal ja riivasin neid. Muidu viimasel päeval sai korraliku hoo ka lõpuks ülesse, Poodiumi üle õnnelik!"
 
NÕMM Timmu: "Esimesed kaks päeva enam vähem okei, mõned spinnid. Teine päev samamoodi külmalt ja safe, kolmandal päeval mõtlesin niisama kulgeda, kuna Rannel oli SRi saanud, kuid just sel päeval tulid kõige suuremad vead, mitu katust, spinne ja õnnelikult puusse ilma SRi saamata."
 
KANGRO Antti: "Saksa rallit sai alustatud N- rühma võidumõtetega, ning vähemaga leppida ei kavatsenud. Esimene päev tuli normaalselt, Sumburki teistkordsel läbimisel sai ainult üks suurem crash tehtud ning paar tiiru üle katuse käidud, ajakadu ca 20 sekki. Kuid päeva lõpuks oli edu lähima jälitaja ees ikkagi peaaegu 30 sekundit. Teine päev tuli peaaegu ideaalselt ning suurendasin edu Iva-Allani ees 1m 30 sekundi peale ning olin üldarvestuse 3ndal kohal. Kahjuks viimane päev oli ääretult must ning ilma pinget minnes rahulikku sõitu tegema, sai juba esimese katse esimesel splitil tehtud avarii mis sundis katkestatama ning ralli tulemuseks jäi katkestamine. Punktiarvestuses teeb selline tulemus seisu väga keeruliseks ning järgmised rallid tuleb topelt pingutada."
 
FJODOROV Marek: "Sellelt rallilt ei oodanud puldiga sõites midagi. Sai aretatud pehme seade Mlynky ja Sumburki jaoks. Kahjuks alles viimasel päeval tuli meelde, et Hradek-Liptakovi-Bergheimi jaoks on mul olemas jäigem superseade. Seega kolmandal päeval kiirus kasvas. Ralliga jäin rahule. Tiits kahjuks võttis poodiumi ära aga hooaja absoluut seisuga olen rahul."
 
SINIORG Sander: "Esimene päev oli hea, teiste päevade alguses ei saanud tunnet sisse kohe ja tulid lollid ja väga palju aega maksvad vead."
 
KALLAKMAA Siim: "Ralliga üli rahul, sest trenniks sai teha täpselt kaks katset enne starti minekut. Esimese päeva lõpuks olin endalegi üllatuseks oma klassi liider, teisel päeval tegin ise kaks lollust ja mängisin esikoha võimalused maha. Kolmandal päeval oli vaja teist kohta kaitsta ja sellega sain hakkama, olgugi et üsna napilt- jälle tegin ise ühe lolluse."
 
VELDEMANN Veiko: "Ütleme nii, et see ralli oli minu jaoks suhteliselt must maa. Varem olin enamus radu sõitnud ainult paar korda umbes aasta tagasi ehk? Seade, millega sõitsin, ei sobinud mulle hästi. Suure meelitamise ja rahuliku sõidu peale suutsin 1-2 päeva sõita ainult ühe SR'ga, millega tegelikult olin isegi rahul. 3. päeva sõitsin teise seadega, kus auto polnud nii ülejuhitav ning kohe tulid ka mitmel rajal isiklikud rekordid ning ilma katkestamiseta päev. Oleks selle seadega saanud sõita ka 1-2. päeval, oleks ehk kokkuvõttes parem koht tulnud...oleks on paha poiss nii, et pole mõtet oletada. Vähemalt mõned punktid teenitud ning ootame järgmist rallit!"
 
 
RBREL Toimetus 2012

 

09.04.2012 17:30
Vaadatud 3244 korda