Rootsi ralli võitja on Hannes Männamets

 

Hooaja esimese ralli sõitsime sellel korral lumistel ja kiiretel Rootsimaa teedel kus kolmel võistluspäeval tuli läbida 154,2 kilomeetrit. Esimesel võistluspäeval läbiti kokku seitse kiiruskatset pikkusega 45,5km. Esimesel katsel läks juhtima kohe lumeäss Marek Sepp kuid kaotas juba järgmisel katsel liidrikoha Hannes Männametsale kes päeva lõpus ka liidriks jäi täpselt viie sekundiga. Kolmandana lõpetas avapäeva Kristo Prants. Järgmisel päeval oli kavas kuus katset pikkusega 41,4km kus neli katset võitis Männamets ja kaks Sepp. SS8-l ja SS11-l tegi Marek Sepp sõiduvea ning kaotas pea 4 minutit ja langes absoluutarvestuses seitsmendaks. Teise päeva lõpuks oli liidriks Hannes Männamets, teisel kohal Kristo Prants ja kolmas Heikko Tiits. Kolmas päev oli ühtlasi ka kõige pikem kus sõideti 56,7km ja seitse kiiruskatset. Millest neli katsevõitu pani oma tasku Marek Sepp ja kolm Hannes Männamets. Kahekümne katse läbides oli kiirem Hannes Männamets, teisena lõpetas Kristo Prants +1:49.19 ja kolmandana Heikko Tiits +3:51.37.
 
WRC - 1. Männamets Hannes 2. Prants Kristo 3. Tiits Heikko
SWRC - 1. Lisovskis Denis 2. Pints Kristian 3. Ligur Janno
PWRC - 1. Mäestu Indrek 2. Kangro Antti 3. Mägi Martin
J-WRC - 1. Tepandi Tanel 2. Viiand Ander 3. Pajussaar Martin
OWRC - 1. Madissoo Marten
 
TIITS Heikko: "Rootsi ralli snow modiga pole mulle kunagi eriti istunud, kuid just sellel rallil sain kuidagi selle snowmod tunnetuse  kätte ja võin tõdeda, et täitsa nauditav oli isegi. Tulemuste kohapealt olen ise väga rahul. Plaan oli saada vähemalt top 10, kuid kukkus isegi paremini välja. Kolmas koht rootsi rallil on suurepärane."
 
PRANTS Kristo: "Valmistusin päris palju esimeseks ralliks, ma teadsin et see saab olema minujaoks üks hooaja raskemaid rallisi. Esimesel päeval ei saanud kuidagi õiget rütmi kätte ja tulid lollakad vead sisse. Tegin paar offi ja aega läks kaduma umbes 20sek. Teine ja viimane päev sujus sõit hästi, mõne katsega sain kätte hea tunde ja tempo. Kõige hirmuäratavam katse oli Peklo, kuid suutsin sealt puhtalt läbi tulla. Kedagi püüda enam polnud, sõitsin oma sõitu ja teenisin väärika 2. koha. Muidugi lumeässadele ma vastu ei saa. Mehhikos juba taotlen kõrgemat kohta."
 
LIIVAK Jarmo: "Kahjuks ei saanud seekord Rootsi rallil õiget sõidutunnet, eriti just Peklo katsetel, kus enamus korrad kahjuks ei jõudnud lõpuni. Trenni sai piisavalt tehtud, kuid juba nendel oli selge, et midagi head seekord ei tule."
 
 
 
RBREL Toimetus 2012
 
 
 
 

 

18.03.2012 17:47
Vaadatud 2992 korda