Hooaja viimase ralli võitis võimsalt Marek Sepp!

 

Hooaja viimasel rallil sõideti kokku 23 kiiruskatset kogupikkusega 173,5km millest esimesel päeval läbiti 52,7km. Esimesel päeval võttis kindlalt juhtimise enda kätte Marek Sepp kes kindlalt ka ralli lõpuni kõik kiiruskatsed võitis ja sellega ülivõimsalt ralli võitis. Esimese päeva lõppedes oli platseerunud teisele kohale Kristo Prants ja kolmandaks 2008 hooaja võitja Tarmo Paavel. Teisel päeval aga leidis palju parema kiiruse ülesse Hannes Männamets kes viimastel rallidel on olnud pidev suurüllataja ja ehk ka tulevane tulevikumees meie liigas. Teise päeva absoluutarvestuses tõusis kolmandaks Männamets tõugates kohavõrra alla poole Paavel Tarmo. Kolmandaks päevaks leidis Männamets veelgi kiirust ja sõitis lausa absoluudi teiseks ennast välja jättes seljataha Prants Kristo kõigest 9,09 sekundiga. SWRC arvestuses võttis kindla võidu ka Rauno Ollema kelle edu Vahur Aasala ees jäi üle 3 minuti ning kolmandaks sõitis end sellel rallil Ligur Janno. OWRC klassivõit kuulus teadagi Männametsale edestades oma konkurente Tarmo Paavelit ligi kahe minutiga ning kolmandaks platseerunud Ivo-Allan Alangot nelja ja poole minutiga. N-rühma arvestuses võttis võidu Mäestu Indrek kes napsas ka sellel hooajal endale PWRC tiitli. Teiseks sõitis end Marko Kroonmäe ning kolmandaks Martin Mägi. Juuniorite arvestuses jõudsid lõppu kõigest kolm sõitjait, esimesena nendest oli aga Kristjan Must kelle edu Rait Tamme ees oli kolm minutit ning üüratusse kaugusesse kolmandaks tulnud Rene Suuk. Tagaveoliste klassis sellel rallil kedagi ei osalenud.
 
Ralli kommentaarid ja hooaja kokkuvõtted -
 
TIITS Heikko: "Viimane Rootsi ralli oli täielik õudusunenägu, üks kõige hullemaid rallisi üldse ja muidugi tulemused olid veel hullemad. Hooaeg ise oli suht üks suur lollimängimine, kuna terve hooaeg oli üks suur ebaõnnestumiste jada. Kuid vahepeal oli mul ka õnne. Suutsin WRC klassis oma esimese võidu tuua Saksamaa rallil ja WRC peaks vist hooaja kolmas koht ära tulema millega ma sugugi rahul pole. Oleks ju saanud isegi oma teist kohta hoida, kui poleks neid ulmelisi ebaõnnestumisi tulnud."
 
MÄESTU Indrek: "Peale sai mindud mõttega ralli lõpuni tulla ilma suuremate vigadeta. Ja eks enne rallit sai veidi trenni ka tehtud, et rajad täiesti tundmatud poleks. Kuid päris ilma viperusteta siiski ei saanud, eriti ettevaatlik tuli olla, kui 3 katset järjest ilma teeninduseta sõitma pidi, sest lumevallid kippusid autot ikkagi lõhkuma. Aga paistab, et teistel tuli veel rohkem eksimusi, niiet võit oli ilus punkt hooajale. Kokkuvõtteks võiks öelda, et tiitli tõi peaga sõit ja liigsete riskide mitte võtmine. Esimesed rallid läksid suht selle nahka, et vähese kogemuse tõttu sai ikka üle pingutatud. Paaril esimesel etapil oli ka peajagu kiiremaid konkurente ning tuli ikka kõvasti pingutada, et tempos püsida. Eks need eksimused siis sealt tulid. Hooaja teine pool tuli kuidagi lihtsamalt, mõned kiired mehed ei sõitnud ja niimoodi kõik etapid kaasa tehes ei olnud raske tiitel ära võtta. Tulevikku vaadates sõltub milline konkurents tekib P-WRC-s, sest autoga on harjutud ja sõitmine päris lust. Klassi vahetades, peab uuesti seadisuse leidma ja harjuma autoga. Aga muidu võistelda on tore! "
 
PAAVEL Tarmo: "Läbi hooaja proovisin rallidel sõita omas tempos ja kiirete meeste aegu vähem vaadata. Üldiselt kandis see vilja, sest väga palju kohti kingiti kiirete meeste poolt, kes alati vigadeta lõpuni ei suutnud jõuda. Ideaalsest lõpptulemusest jäi küll pisut puudu, seda eelkõige ühe vahele jäänud ralli tõttu, kuid kokkuvõttes oli sõidumõnu kõvasti ja lõpptulemusega olen ka rahul."
 
USVILS Kristaps: "Alustuseks tahaks õelda, et kui ma sõidan eestlastega on see alati kõrgel tasemel eriti veel Marioga, alati on hea temaga võistleda. Ma sõidan siin juba päris mitmeid hooaegu ning alati on mul palju ebaõnne nagu ka sellel aastal. Esimesel rallil ei jäänud tulemusega rahule ja pidin pettuma ning ühe SR-iga lõppeb siin ralli päris kiirelt ja võistelda pole enam mõtet. Hea ralli minu jaoks oli kindlasti sellel hooajal Jaapani ralli kuni viimase võistluspäevani kus ma ei startinud tehniliste probleemide tõttu, kaotasin seal esimese koha. Ma olen natukene pettunud selle aga kindlasti näete mind järgmisel hooajal. Suured tänud korraldajatele, respect.
 
SEPP Marek: "Tegu oli minu jaoks hooaja oodatuima ralliga, kuna snowmodiga lumi on kindel lemmik. Kahjuks saab seda suhteliselt harva praktiseerida, seega seekord panin natuke rohkem rõhku trennile võrreldes eelnevate rallidega ja vorm kujunes päris heaks. Ei meenu ühtegi olulist viga ralli jooksul ning tempo oli kogu aeg väga hea ning tagasi ei hoidnud. Ainuke probleem oli kohati liigne rehvikulu, aga selle võib ka korraliku gaasivajutamise "süüks" pigem lugeda. Hannesega oli mõnus võistelda, sest palju motiveerivam on sõita, kui konkurendid sõidavad sarnaseid splitiaegu. Hooaja kokkuvõtteks võib öelda, et teine hooaja pool WRC-s oli väga põnev ning tagasi ei saanud enam kuskil hoida. Eks järgmisel hooajal peab hakkama usinamalt trenni tegema, kuna WRC-s on veelgi kõvemat actionit oodata."
 
PRANTS Kristo: "Vaieldamatult hooaja raskem ralli sai ilusa punkti tervele hooajale. Lumi on mulle koguaeg raskusi valmistanud, nõuab väga täpset trajektoori ja häid oskusi. Kaks esimest päeva kulgesid probleemi vabalt, Mareku käest sai küll kalendriga, ei suutnud mina mingi valemiga sellist kiirust välja võluda. Küll pushisin aga siiski sain mingi paari sekiga jälle, enda arust flat out. Viimane päev oli kõige pingelisem, tahtsin säilitada abs 2.kohta ja probleemide vabalt lõpuni, kuid see ei õnnestunud. Kohe trenni tehes sai selgeks et mingit head sõidu tunnet täna ei ole, eks väsimus mängis rolli ikkagi. Küll tuli spinne ja igast offe sisse, mitmed vedrustuse lõhkumised jne. Kuid siiski olen õnnelik et suutsin sellist tulemusega lõpetada, siiski esimene hooaeg WRC-s."
 
SALUMAA Urmas: "No mis ma ikka oskan kosta, nagu tavaks läks ka seekord soomes üle kivide ja hangede ning ei midagi erilist.Aga hooaja kokkuvõttes tuleb küll väga rahul olla.Ikkagi meeskondlikult sai Deliiriumile kotti antud.Põhitöö tegi ära muidugi meeskonnajuht Ivo-Allan,aga eks sai teda nati ikka toetatud.Individuaalselt on natuke piinlik neljandakoha karikat vastu võtta,sest Marek oleks seda mitu korda rohkem väärt,aga noh... Sooviks tänada korraldajaid ning kaasvõistlejaid põneva hooaja eest ning ilusat ja rahulikku jõulu kõigile! "
 
RAHUMEEL Andre: "Ega siin midagi kommenteerida pole, sõita pole eriti saanud ja kui sai sõidetud siis ka kraavis lõpetatud. 
Järgmise hooaja kohta ei oska veel midagi kosta aga ehk tuleksid uued masinad, sest siis jätkaksin kindlasti WRC klassis. 
Muidu on otsad lahtised ja polegi veel aimu millega sõitma hakata. Ainuke ralli millega võib sellel hooajal rahule jääda oli 
Prantsusmaa ralli kus sai peaaegu ilma vigadeta sõidetud. Treeninguteks sellel hooajal aega polnud, 
loodan järgmisel hooajal kindlasti paremat kiirust näidata ja mõned poodiumid koju tuua."
 
SERVET Sten: "Esimene hooaeg WRC autoga oli üsna kohutav ,ei õnnestunud mitte ühtki rallit lõpetada ilma SR-ita ,kiirust nagu natuke oli ,aga stabiilsust absoluutselt mitte. Punktikoht hooaja kokkuvõttes on üsnagi normaalne vaatamata nendele tohututele SR-idele ja muudele jamadele ,eks järgmine hooeg üritan paremini sõita. Rootsi rallist siis niipalju ,et esimene päev möödus rahulikult omas tempos sõites millele kaasnesid ka mõned spinnid ,koht üldis oli ka normaalne. Teisele päevale sai mindud suht rahulikult kuna põhikonkurent oli esimesel päeval SR-i saanud ,sõitsin ka teise päeva rahulikult läbi. Kuid siis kolmandal päeval oli vaja hädasti hakata eessõitjaid püüdma ja nii se üritus järjekordselt puudevahel lõppes."
 
ALANGO Ivo-Allan: "Viimaselt rallilt lootsin rohkem põnevust, kuid isiklik lollus rikkus kõik ära. Peale I. päeva eksimust, kus unustasin masina parandada ja tuli lisaks kahele eelmisele veel kaks katset täiesti sodi masinaga kulgeda, kadusid kõik ootused ja lootused. II. ja III, päeva lihtsalt kulgesin läbi, sest endal polnud enam kedagi püüda ega karta, aga Urmasele tuli punktid tuua. TEHTUD! Hooaeg sai ses-mõttes täidetud, et endale antud lubadusest pidasin kinni. Kui tavaliselt tekib mingis osas hooajal motivatsioonikriis, siis sellel hooajal ma puhkust endale ei lubanud. Olen märganud, et iga hooaeg muudab mind aina kiiremaks, kuid seda õiget X factorit pole veel endas leidnud. Eks tuleb jätkata otsinguid ja olla rahul sellega mis on. Hooaja suurim pettumus oli kaua oodatud ja suurelt välja kiidetud meeskondlik heitlus, mis sisuliselt jäi pidamata. Siinkohal soovin tänada ja kiita vanurite "mõistlikust ja taiplikust"! Õnnitlen kõiki, kes osalesid ning eriti uusi- ja noori sõitjaid, kes vastu pidasid! Nii mõnigi neist jäi silma."
 
THAL Talis: "Sel hooajal sain tulemuse kirja vaid neljalt rallilt, neist kaks P-WRC klassivõitu asfaldil ning võimalused tiitlivõiduks hooaja kokkuvõttes olid vägagi roosilised. Paraku aga minu kasutuses oleva Subaru mootor ei pidanud valule vastu ja kolmele viimasele rallile startida ei saanudki. Erasõitjana osutus sponsorite leidmine loodetust raskemaks kuid töö käib, et uuel hooajal kindlasti starti jõuda."
 
OLLEMA Rauno: "Hooajaga võib suhteliselt rahule jääda, tahtsin proovida erinevaid autosid ja seda ka tegin. Suutsime tuua enda tiimi J-WRC-s võidule, samas sõitsin ka S-WRC-s ka häid aegu. Viimasel rallil küll lootsin, et saan korralikku konkurentsi tunda S-WRC klassis ja seda pakkus esimesel päeval ka Ken Torn aga kahjuks ei näinud teda enam teisel päeval rajal ja sellest kadus ka sõiduisu sisuliselt ära. Pidin lihtsalt lõpuni sõitma. Järgmiseks hooajaks ootan erinevatelt klassidelt tiimi pakkumisi ning ei ole otsustanud millega reaalselt sõidan."
 
OLLEMA Rasmus: "Minu viimane hooaeg möödus väga kehvasti. Suutsin ainult ühe rally rahuldavalt lõpetada. Sõitsin palju erinevates klassides ja ei suutnud üheskis klassis lõpuks korralikult punkte kokku saada. Aasta lõpus läksin tagasi s-wrc klassi ja proovisin taas fordi. See õigustas end täiuslikult ja plaan on järgmine hooaeg ka sellega sõita."
 
LIIVAK Jarmo: "Ralli läks hästi, peaaegu nii nagu plaanisin, SR jäi kasutamata ja poodium. Kuigi enda kiirusega väga rahule ei jäänud, kaotus esimestele on ikka liiga suur, peab leidma rohkem aega treenimiseks. Hooaeg, oleks võinud paremini minna, kuna viimases pooles segasid tervislikud ja ajalised probleemid. Mis kahjuks segasid ka esialgsete hooaja plaanide täide viimist. Kuid sain siiski aimu teiste kiirusest ja mida pean enda juures rohkem arendama. Meeskondlikult ootasin poodiumi kohta, kuid kahjuks jäi see täitamata. Kui siiski suured tänud Anderile ja Imrele, eks järgmine hooaeg proovime paremini. Eks järgmine hooaeg proovin paremini. Nüüd tuleb lihtsalt hakata järgmiseks hooajaks valmistuma, mis saab kindlasti olema ALMA meeskonnal WRC sarjas, kuid meeskonna kooseis on veel lahtine. "
 
MÄNNAMETS Hannes: "Hooaja põhilised murdepunktid olid kruusa rallid, kust ei suutnud korralikku tulemust välja sõita. Välja arvatud GB. Hooaega alustasin Lancer WRC 05 masinaga mis tundus hea ja stabiilne auto. Mis peale otsustasid tsehhid auto füüsikat muuta. Hooaja edenedes sai selgeks et väiksemgi sõiduviga maksab kätte superrallina selle autoga. Enne kaht viimast etappi oli selge et kui tahan hooaja kokkuvõttes kõrgete kohtade eest kaasa rääkida ja saavutada OWRC üldvõitu siis on tarvis kõige kiirem olla kahel järgi jäänud etapil. Tegin auto vahetuse ja uueks sõidukiks sai ''rauast'' Peugeot WRC 05! GB mis minu õnneks oli Wet, sobis igati ja tasuks klassi võit ja abs teine koht. Oli jäänud vaid otsustav etapp- lumi ja snowmod! Kuna varasemast oli selge et kiirust peaks jaguma snowmodiga siis tuli ainult vältida vigu. Kõik läks ilusti kuni esimese päeva Sika 2-ni kus tuli korralik katus ja kaotus rohkem kui minut. Edasi sujus kõik plaanipäraselt, õnnestus isegi Mareki käest paar katse üldvõitu ära võtta ja abs teine koht tagasi saada. Uskumatu lugu oli saanud reaalsuseks, OWRC üldvõit on taskus. Õnnitlused konkurentidele pingelise hooaja eest!"
 
AAVIK Robi: "See hooaeg oli vist läbi aegade halvim RBREL-is. Kuigi hooaja algul oli plaan vaikselt oma tempos läbi põristada ja ainult oma lemmikutel rallidel natuke rohkem vajutada, siis see väga ei töödanud. Probleemid tulid pea igalt rallilt, kas siis autoga, tervisega või mänguga. Hooaja eelviimane ralli läks ainukesena plaanipäraselt. Sealt sai toodud 4. koht koju. Kõige rohkem on kahju Prantsusmaa rallist, seal sai tänu oma lollusele kõik ära rikutud. Uut hooaega jätkan kindlalt SWRC grupis, loodan, et konkurents on sama tihe, kui eelmine hooaeg oli. Tiimidega vist ei liitu, proovin omapead midagi korda saata! Soovin Õnne kõikidele võitjatele!"
 
RANDMÄE Imre: "Viimase ralli kohta pole midagi õelda. Trenni jäi väheks, sest viimati sai lund sõidetud siis kui liigas oli viimane lumeralli. Ilmselgelt vahepeal pole piike alla saanud. Aasta kohta ütleks nii palju, et oli jällegi sisseelamise aasta. Ei ole stabiilsust. Loomulikult pole ka minu hoog esiotsa lähedalegi, aga stabiilsuse saavutamisel tuleks poodiumi kohti ilmselt hooaja peale rohkem kui üks. Järgmise hooaja eel tahaksin loota, et saan ikka mõnelt tiimilt pakkumise. Väga tahaks jätkata WRC-s. Samas pole ju veel kindelgi, kas enam samas pluginas jätkatakse. Ungari mulle ei sobi, pole isegi veel proovinud kui aus olla. Arvuti ja rool jäävad ajast maha kahjuks. Vaatab."
 
Rally Sweden 2010 Tulemused -
WRC klassi kolm paremit - 1. Marek Sepp 2. Rauno Ollema +3:23.17 3. Tanel Kasesalu +4:29.72
O-WRC klassi kolm parimat - 1. Andre Rahumeel 2. Kristjan Priilinn +28.01 3. Siim Nõmme +1:17.86
S-WRC klassi kolm parimat - 1. Kristo Prants 2. Karl Kivimaa +28.68 3. Kristian Pints 1:19.56
P-WRC klassi kolm parimat - 1. Ken Torn 2. Jarmo Liivak +3:10.73 3. Mario Jalak +3:15.37
J-WRC klassi kolm parimat - 1. Revo Taar 2. Kristjan Must +45.79 3. Toms Kineens +1:38.95
RWD klassi kolm parimat - 1. Gustav Kull 2. Jaanis Sulg +6:12.64 3. Priidik Pung +9:25.88 
 
Kohtumiseni järgmisel hooajal!
 
 
RBREL Toimetus - A.R

 

26.12.2011 11:41
Vaadatud 3249 korda