Wales Rally of Great Britain võitja on Kristo Prants

Hooaja eelviimasel rallil võeti osa Suurbritannia teedel kus tavapäraselt tuli taevast alla kõvasti vihma lausa kolm päeva järjest. Esimesel päeval tuli läbida sõitjatel seitse kiiruskatset kogupikkusega 41,9km. Esimesel päeval võttis liidripositsiooni sisse kohe Kristo Prants ning temale järgnes vähem kui kümne sekundilise kaotusega Hannes Männamets. Vanameister Marek Sepp tegi esimesel võistluspäeva viimasel katsel oma auto kummuli keeras ning liidriohjad üle andis. Kuni ralli lõpuni hoidis WRC klassis kindlat liidrikohta rallivõitjaks kroonitud Kristo Prants, teisena lõpetas selles arvestuses Marek Sepp ning kolmandana esmakordselt poodiumile jõudnud Imre Randmäe. SWRC-s algas esimene päev lõuna naabrite võiduga ning seda kuni 15. kiiruskatseni välja kui oli sunnitud rajalt välja sõitma tehnilise vea tõttu. SWRC-s võitis lahingu Mario Jalak, kelle edu Rasmus Ollema ees oli ligi 40 sekundit. Kolmandana jõudis lõppu selles klassis Protoniga sõitnud Pensa Rannel. JWRC klassis võitis kindlakäeliselt Rauno Ollema kelle edu teisele kohale jõudnud Ool Silveri ees oli peaaegu 25 minutit, kolmandana lõpetas selles klassis Rainer Muuli. OWRC klassi esikolmik oli selge juba esimestel kiiruskatsel kui vana N-rühma äss näitas üllatavalt suurt kiirust oma uuel Peugeot 307 WRC-l, ka teine vanameister Tarmo Paavel andis hea esituse ning lõpetas OWRC klassis teisel kohal, kolmandana lõpetas Marek Fjodorov kelle verest leiti pärast sõitu hulgaliselt Jägermeistrit aga õnneks oli selleks ajaks juba sõit lõppenud ja ei olnud tõestusmaterjale kas tal oli sõidu ajal promill sees või mitte. PWRC klassis pälvis võidu esmakordselt Andres Ulp kelle edu oli teisel kohal lõpetanud Marko Kroonmäe ees üle kahe minuti, pronksil lõpetas sellel korral Allar Eichfuss. Kohtumiseni viimasel rallil Rootsis kus läheb päris lumiseks ning on veel mõndagi klaarida punktiarvestuses. Siit mõned kommentaarid:

PRANTS Kristo: "Väga hea tulemusega lõpus, siiski esimene võit wrcs. Kõik kolm päeva sujusid probleemi vabalt, mõnigaid off e ja napikaid oli aga ei mitte midagi hullu. Pärast kahele viimasele katsele minnes ei oskand üldse sõita enam, sai veits seal tagurdatud ja mõllatud, endal oli ka veits naljakas. Hämmastas Hannese kiirus selle vana tangiga, oli päris hea heitlus esimesel ja teisel päeval. Marekuga seda suurt lahingut ei tulnud, eksis esmisel päeval ja jättis mulle suurema edu, kuigi oleks võind lõpuni sekund sekundis heitlus olla. Õnnitlused kõigile lõpetajatele, oli huvitav ja seikluste rohke, näeme juba hooaja viimasel etapil lumel. Kui vaadata siis punktitabelis on veel lahtiseid otsi, jääb siis viimase ralli otsustada."

FJODOROV Marek: "Jaapani ralli juba näitas, et tatine ilm kruusal sobib mulle. Vahetult ennem ralli algust sai meeskond ka uue väga hea seade. Esimene päev oli superlux. Iga katsega märja raja pb. Teine päev ka super, v.a. viimane katse. Seal valisin vale trajektoori ja puu ründas mind suurel kiirusel. Õnneks sain kässariga külje ette painutada ja tank elas selle paugu üle. Lonkasin puude vahelt välja ja lahtise uksega lõpuni. Kolmas päev oli katastroof."

SEPP Marek: "Ralli algas väga heas tempos ja esimene päev oli juba peaaegu ideaalselt finišisse jõudmas, kui Falstone II lõpus ühest madalast kraavist paar senti haugates viskas masina kahe ratta peale ning veeresin vaikselt teelt välja. C4h-st polnud pääsu, kuigi taolist momenti ei saa isegi otseselt sõiduveaks nimetada, aga RBR-s ikka vahel juhtub selliseid asju. Üleüldse olin oma sõiduga väga rahul, ennastki üllatas hea tempo, kuna pole kuigi hea vihmasõitja ja trenni ei jõudnud praktiliselt teha. Võib isegi öelda, et tunduvalt nauditavam ralli oli kui kuiv Wales oleks olnud. Kristo aga vigu ei teinud ja ühe c4h jagu heast sekund-sekundis heitlusest puudu jäigi. Õnnitlused Kristole esimese võidu puhul WRC klassis! Tunduvalt huvitavam teine hooaja pool on olnud WRC-s, mis tekitab endaski suuremat hasarti ja motivatsioonile tulevad tasavägised heitlused kindlasti kasuks. Pole küll lund ammu sõitnud, aga järgmine ralli on kindlasti üks suurtest lemmikutest. Eks näis, kui hästi õnnestub Rootsiks valmistuda."

RIISMAA Andres: "Treeningud näitasid minu taseme ära - umbes pool minutit kaotust katse kohta. Seetõttu esmane eesmärk oli ralli ilma SR'ita lõpetada. Terve ralli möödus rahuliku veeremise all ning ajad ka vastavad. Esimese päeva 6. kiiruskatsel juhtus terve rida äpardusi, kuid kuna vahed olid suured siis kohalangust ei olnud. Päeva lõpus 6. koht. Teise päeva viimasel kiiruskatsel tabasin kohtunikke. Kuna konkurentide ebaõnne tõttu nägin mõnda aega ka 3. koha auto tagatulesid, siis see väljasõit langetas mind võistlejaterivi lõppupoole jällegi. Päeva lõpus 7. koht. Kolmandal päeval jätkasin oma tavapärasest veelgi aeglasemat sõitu, mille tõttu kaotasin veel ühe koha. Lõppkokkuvõttes sai peaeesmärk muidugi täidetud - SR'i ju ei tulnud, kuid see oli ka peaaegu ainus positiivne asi selle ralli jooksul."

EICHFUSS Allar: "Jaapanis sai esimsisel katsel rehvisäästetud ja sellest tulenes ka harjumatu sõidujoon, mingi hetk läks auto ootamatult alajuhitvaks ja sõitsin lihtsalt kurvist otse puusse. Üle jäänud ralli sai enamvähem okeilt kulgetud ja tänu konkurentide ebaõnnele tasuks oma klassi 2. koht. Inglismaal oli sihiks PWRC võit kuid pärast nõrgavõitu esimist päeva oli selge, et Hr Ulp on teistest peajagu üle ja talle vastu ei saa. Teisel päeval sai natuke hoogu lisatud, et Markost ette saada ja siis kui hoomaha võtisn tegin lolli vea ja sain SRi, kolmandal päeval sama asi. Kuna mitmel konkurendil olid ka omad probleemid siis lõpetasin jälle poodiumil."

AJALOONURK:

Seekord otsustas toimkond kajastada ka Wales Rally of Great Britain ajalugu, et oleks kõigil osalistel huvitav meenutada selle ralli sündmusi. Kajastamisel on siis 2010. esimese hooaja Walesi Rally, mis koosnes 15.katsest ja oli hooaja viimaseks. Ralli kujunes väga sündmuste rohkeks kuna kaks esimest päeva sõideti paduvihmas, kus iga väiksemgi viga tähendas suurt ajakaotust. Kolmandal päeval võis juba kuiva ilma nautida.Esmalt võtame luubi alla kuningliku klassi ehk WRC. Rallit alustas väga tempokalt toona esimest hooaega WRC-s sõitev Rauno Ollema, kes järk-järgult iga ralliga aina paremat kiirust näitas. Etteruttavalt olgu ka siinkohal öeldud, et Rauno sai sellel rallil oma esimese WRC etapivõidu. Samuti vägas heas hoos oli Egon Kaur, kes võitis päeva viiest katsest kolm ja alustas teist päeva napi 2 sekundilises edus Ollema ees. Kaks katsevõitu sai Rauno Ollema.Vanameister Marek Sepp oli hooaja viimaseks ralliks autot vahetanud. Tavapärasemalt Focus 06 ja C4 08-ga sõitnud Sepp oli selleks ralliks roolida võtnud Subaru Impreza 08. Kuna uus auto vajas natuke rohkem harjumist, siis ei kulgenud päev tal päris nii nagu tema oleks lootnud. Päeva lõppedes kogunes kaotust tal Kaurile 24.89 sekundit. Teist päeva alustas taaskord kiiremini Ollema, kelle sooviks oli Kaur kätte saada ja see tal õnnestus esimese kahe katsega, aga järgnevatel kolmel katsel sõit enam nii hästi ei sujunud. Kolmandal katsel tuli aiaga tutvust teha ja päeva viimasel katsel käis koguni katusele, kus ilma rahva abita hakkama ei saanud. Samas Egon Kaur jätkas oma ilusat sõitu ja tundus juba, et võit läheb talle kuna edu lähima rivaali ehk siis Ollema ees oli üle poole minuti. Sepp kolmandana kaotas juba üle minuti ja tal oli ka teisel päeval kõvasti momente. Kolmas päev sõideti kuivades oludes ja seda alustas väga tempokalt Ollema, kes tegi kõigil katsetel puhta töö. Esimese päeva liider Egon Kaur tegi päeva esimesel katsel sõiduvea ja kaotas ohtralt aega. Sai küll teist katset jätkata,aga see oli ka kõik. Valus, aga katkestus tuli võtta. Sepp sai ka kolmandaks päevaks auto tunnetuse mingil määral kätte ja noppis kindla teise koha, kaotades Ollemale 34.76 sekundit. Tasub veel märkimist, et sai O-WRC klassis sai ülivõimsa võidu Roland Murakas, kelle edu ralli lõppedes oli teise koha ees 1:40.01. Põhirivaal Karl Kivimaa oli seekord kimpus sõiduvigadega. S-WRC klassi võidu noppis Kristjan Priilinn meistritiitli noppinud Kristo Prantsi ees. P-WRC klassis võidutses ka oma esimest võitu tähistanud Timmu Nõmm. J-WRC klassi võit kuulus Kristjan Mustale, kes pidas tulise lahingu maha Rasmus Ollemaga esimesel kahel päeval. Nende vahe oli peale 10.katset 2.97 sekundit. Viimane päev kujunes Rasmusel aga vigaderohkeks ja tuli tunnistada Kristjani 53 sekundilist paremust. Selline oli sellel korral ajaloonurgake.