Rally Guanajuato Mexico võitis Rauno Ollema.

 

Hooaja kolmandal rallil võistlesime Ameerika kruusastel ja ülekiiretel radadel. Esimesel päeval tuli läbida meestel 49,7km. Ralli päeva esimesel poolel oli kindlasti kiirem mees rajal Marek Sepp kuid seitsmendal kiiruskatsel sõitis ta sõiduvea tõttu rajalt välja ning kaotas sellega palju väärtuslikku aega. Liidriks jäi esimese päeva lõppedes Rauno Ollema. Teisel päeval tuli läbida kaheksa kiiruskatset kogupikkusega 56,5km. Teisel päeval juhtus pea igas klassis palju draamat. Head kiirust näidanud Roland Murakas kaotas valestardi tõttu 10 sekundit mis maksis talle lõpetada teisel päeval liidrina. Marek Sepp tegi head tööd ning vähendas vahet ralli liidri Rauno Ollemaga kuni 7,92 sekundini. 
Kolmanda päeva esimesel katsel tegi välja sõidu teisel kohal olev Marek Sepp kes pidi kasutama pärast seda SuperRally süsteemi ning lõpetas ralli oma klassi seitsmenda kohaga. Absoluutarvestuse duelli Roland Muraka ja Rauno Ollema vahel lõppes 18,36 sekundiga Ollema kasuks. OWRC klassis teise päeva lõpu poole olnud liider Andre Rahumeel pidi katkestama sõiduvea tõttu mis maksis talle kindlasti väga head punktid punktiarvestuses. OWRC klassivõidu noppis sellel korral Ivo-Allan Alango mis oli talle ka esmakordne. Pidu käis sellel korral Old men Rally Teami telgis, teisel kohal lõpetas Kristjan Priilinn ning kolmandana OWRC klassis debüüdi teinud Janec Sirm. SWRC klassivõidu noppis taaskord Kristo Prants kes hea kiirusega kindlalt Sander Pruuli ees võitis, edu oli lausa +2:09.89. Head kiirust näidanud Kristian Pints pidi ralli katkestama SWRC teiselt kohalt tehniliste probleemide tõttu. PWRC klassis võidutses taas Ken Torn kelle edu lätlase Usvils Kristapse ees jäi 43,65 sekundit. Kolmandal kohal õnnestus sellel korral lõpetada Hardo Reinart. JWRC klassivõidu teenis Revo Taar kes viimasel katsel Siniorg Sanderi sõiduvea tõttu liidriks tõusis. Siniorg sõitis viimasel katsel rajalt välja ning rullus üle katuse. Tagaveo meeste klassis lõpetas sellel korral 3 meest, kiiremaks aga osutus selles klassis Gustav Kull kellele järgnesid Jaanis Sulg ning Priidik Pung.
Järgmisel rallil sõidame Jaapanis kus peamiseks konkurendis on eelmisel aastal seal võidutsenud Marek Sepp. Kohtumiseni.
 
TIITS Heikko: "Seda rallit võiksin isegi nimetada oma lemmikumaks ralliks ja oma esimese poodiumi üle olen ka õnnelik. Kuigi alguses ma hoidsin oma neljandat positsiooni kuni sain teada, et Marek Sepp oli kuskilt välja sõitnud ja mina olin tänu sellele kolmandaks tõusnud. Siis asusin kõigest väest oma kolmandat kohta hoidma Tanel Kasesalu eest mis mul ka õnnestus."
 
RAHUMEEL Andre: "Sai natukene üle pingutatud ning pidin katkestama liidri kohalt, edu oli küllalt piisav aga ei tea milleks pingutasin ning rajalt välja sõitsin. Muidu jäin üldjoontes ralliga rahule kuna tean, et kiirust on ja olen palju arenenud ning olen oma kiiruse selleks hooajaks leidnud. Tuleb teha mõned korrektuurid seadete osas ning kindlasti võitlen sellel hooajal meistritiitli nimel."
 
KALLAKMAA Siim: "Kokkuvõttes tulemusega väga rahul, sest trenni väga ei teinud. Kõige suurema vea tegin esimesel päeval kui pidin kasutama C4H-d ja kokku kaotasin umbes minuti. Viimasel päeval pidin tempot tõstma, et Marekit seljataga hoida ja Anderist mööda saada. See õnnestus, lisaks sõitsin viimasel päeval kaheksast katsest kuuel isikliku rekordi."
 
KULL Gustav: "Oma sõiduga rahule ei jää. Meeletult palju eksimusi ning ega kiirustki väga üles ei saanud. Halb ralli."
 
PRUUL Sander: "Ralli oli sõidu poolt vaadates väga kehv, aga kui tulemust vaadata, siis 2. koht on super. Esimesed kaks päeva olid vigu täis ja rajale jäi kindlasti üle minuti, kuid tänu konkurentide ebaõnnele kingiti minule üpris prisked punktid. Järgnev ralli peaks üsna sobiv minule olema, loodan siis stabiilsemat sõitu näidata ja eesmärgiks on ikka poodium."
 
MURAKAS Roland: "Läksin tegelikult lihtsalt "funnima" ja tuli üllatuseks üsna korralik tulemus ilma igasuguse ettevalmistuseta. Võib rahule jääda."
 
SIRM Janec: "Mehhiko rallil tegin oma debüüdi O-WRC klassis. Usa rajad on mulle alati meeldinud. Ralli läks ka suhteliliselt hästi. Teisel päeval Prospect Ridge katsel tuli üks viga sisse. Vajusin kurvist välja ja küljega puusse. Mille tulemusena keeras auto külili. Olin sunnitud kasutama C4H. Kuna usa rajad on väga kiired siis oli kaotus väga suur. Ralli lõpuks leitsin ennast klassi kolmandalt kohalt. Tulemuse kohta võib öelda nii nagu üks konkurent mainis, "et tegu oli algaja õnnega". Minust kiiremad mehed nagu Andre ja Kristen lasid läbi suured vead mille tulemusena olid sunnitud kasutam SR-i. Ise olen ralliga rahul. Saavutasin ka kolm katse võitu mis olid esimesed minu karjääri jooksul RBREL-is"
 
RBREL Toimetus
 
 
11.04.2011 5:49
Vaadatud 2433 korda