Rally Sweden võitja on Marek Sepp!

Rootsi rallil oli kavas 21 kiiruskatset mis läbiti kiiretel lumekattega teedel. Esimesel päeval läks võistlust juhtima Rauno Ollema kellel edu oli Marek Sepa ees kõigest 0,33 sekundit. Kolmandana lõpetas avapäeva Sven Süld. Teisel päeval läks liidriks esimesel katsel koheselt Marek Sepp kui Rauno Ollema oli teelt välja sõitnud ja oli sunnitud kasutama super-rally süsteemi. Teise päeva 
lõppedes oli liidriks tõusnud Marek Sepp, teiseks tõusnud OWRC klassi sõitja Andre Rahumeel ning kolmas Kristjan Priilinn. Kolmandat päeva alustati pingliselt pea igas klassis kus paljudel sõitjatel tuli võidelda poodiumiga ja isegi võidutega. OWRC klassis alustasid pingelist võistlust Rahumeel Andre ja 
Kristjan Priilinn +5,42 sekundilise kaotusega. Võistlustulest väljus Rahumeel kasvatades edu 28 sekundiliseks. SWRC klassis võitis võidu Prants Kristo kui Karl Kivimaa paaril korral sõiduvea tegi ja võiduvõimalused Prantsile üle andis. Kokkuvõttes jäi Karlil võidust puudu 28,68 sekundit. Järgmisel rallil sõidame juba kruusases Mehhikos. Kohtumiseni!
 
WRC klassi kolm paremat - 1. Marek Sepp 2. Rauno Ollema +3:23.17 3. Tanel Kasesalu +4:29.72
O-WRC klassi kolm paremat - 1. Andre Rahumeel 2. Kristjan Priilinn +28.01 3. Siim Nõmme +1:17.86
S-WRC klassi kolm paremat - 1. Kristo Prants 2. Karl Kivimaa +28.68 3. Kristian Pints 1:19.56
P-WRC klassi kolm paremat - 1. Ken Torn 2. Jarmo Liivak +3:10.73 3. Mario Jalak +3:15.37
J-WRC klassi kolm paremat - 1. Revo Taar 2. Kristjan Must +45.79 3. Toms Kineens +1:38.95
RWD klassi kolm paremat - 1. Gustav Kull 2. Jaanis Sulg +6:12.64 3. Priidik Pung +9:25.88 
 
SEPP Marek: "Oma lemmikrallile sai vastu mindud ilma spetsiaalse treeninguta, mis lumel maksab kohe valusalt kätte tavaliselt nagu ka seekord. Kohe esimesel rajal sai tehtud aega nõudev spinn, mille käigus suri veel ka mootor välja. Teisel katsel tegin tutvust kiviga, mis oleks peaaegu mootori töölepingu lõpetanud, kuna katse lõpuni jäi veel mitu kilomeetrit ning temperatuur tõusis koheselt 140 kraadini. Õnneks suutsin 3nda käiguga sõites nii palju mootorit säästa, et veeresin finišini välja ning jõudsin hooldusesse. Pärast seda õnnestus suuremaid vigu vältida ning tänu Rauno eksimusele kindla võiduni tüürida. Lõpuks sain juba päris hea sõidurütmi kätte oma lemmikpinnasel."
 
OLLEMA Rauno: "Esimene rallipäev algas üllatavalt hästi. Sikakamal tegin ühe suuremal väljasõidu aga muidu OK. Teine rallipäev hakkas juba masendavalt. Ühes kiires kohas viskas hüppest välja ja puudes olingi. Edasine oli rahulik. Kolmandale päevale pidin minema rahulikult tiimi bossi sõnul. Mõeldud tehtud. Kolmandal päeval sõitsin siis rahulikult ära. Kokkuvõttes ei saa ralliga rahule jääda selle SR-i pärast. Peab saavutama stabiilsuse."
 
PRANTS Kristo: "Ralli siis selleks korraks lõppenud, olen tulemusega igati rahul. Tänan Karli kes viimaste meertiteni hoidis pinget sees! Tiimile peaksid ka täitsa viisakad punktid tulema. Õnnitlused teile kõigile kes said selle raske ralli edukalt lõpuni."
 
KULL Gustav: "Kõik kolm päeva sai näidatud väga stabiilset ning kindlat sõitu. Enda eksimusi oli vähe. 2 spinni ja C4H. Küll aga vaevasid 1.päeva lõpus tehnilised probleemid. Plugin jooksis omadega rappa ning kahelt katselt pidin SR vastu võtma. Siiski osaliselt ka tänu konkurentide ebaõnnele sai lugu õnneliku lõpu. Kohtumiseni Mehhikos!"
 
RAHUMEEL Andre: "Kindlasti pean rahule jääma, sai ilma suuremate vigadeta lõpuni tuldud. Ühel katsel viskas küll mõned korrad üle katuse aga tänu õnnele väga hullu ei juhtunud. Sai siis võetud teine võit oma karjääri jooksul ja kindlasti parim absoluutarvestuse koht. Kohtume Mehhikos kus rajad on juba tunduvalt paremad."
 
LILLE Mairo: "Kolmandal päeval läks Autiovaaral lappesse ning istusin hanges oma 20 sekundit. See viga läks kalliks maksma. Teistel katsetel läks ootuspäraselt. Üldjoontes võin ralliga rahule jääda.Õnne lõpetajatele!"
 
KIVIMAA Karl: "Täielik katastroof ühelt oma lemmikpinnaselt. Meeskonnal oli palju tehnilisi viperusi, mil mitmel korral oli mõeldud edasise rallipäevade mittestartimise suhtes. Lootsin kindlat võitu.Vahe on juba veninud 8p peale, ning tiitlivõidu mõtete peale saab alles mõelda pärast Portugali ralli võitu. Motosport on keeruline. Hoiame probleemidest eemale ja auto arendades loodame edu tagada."
 
JALAK Mario: "Olen väga rahul oma esitusega lumel ja snowmodiga .Poleks uskunud, et olen suuteline sõitma poodiumile,kolmas koht on tõsiasi. See tänu muidugi paari konkurendi ebaõnnele. Jarmoga käis meil heitlus teise/kolmanda koha peale lõpumeetrideni. Kolmandale päevale läksin teiselt kohalt teades, et kui sõidan stabiiselt lõpuni siis on mul võimalk teda edestada, põhirõhk oli pandud mul Sikakama II-le,aga paraku eksisin just sellel katsel ja kaotasin palju aega. Sellega võis arvata, et teine koht on läinud. Aga üldiselt kolmanda kohaga väga rahul. Õnne Kenile klassivõidu puhul ja samuti teistele võitjatele ning poodiumimeestele."
 
Täiendamisel...

 

25.03.2011 9:13
Vaadatud 1760 korda