Marek Sepp võidutses Monte-Carlos

 

Sel hooajal alustasime me jäistel mägedel kus tuli esimesel kahel päeval sõita libedal asfaldil. Kokku tuli läbida kahel päeval 13 kiiruskatset. Esimesel päeval tuli läbida 5 kiiruskatset pikkusega 43,5km ning seda läks kohe juhtima Marek Sepp kelle edu teisel kohal oleva Alari Jüriöö ees oli vaid +3,05 sekundit. Absoluutarvestuse kolmandal kohal lõpetas esimesel päeval Jan Torn. Teisel võistluspäeval tuli võistlejatel läbida 8 kiiruskatset pikkusega 56,8 kilomeetrit. Teisel päeval oli Rauno Ollema nagu mees teiselt planeedilt kes võttis kõikidelt kiiruskatsetelt võidu ja edestas sellel päeval Marek Seppa 15,33 sekundiga. Üldseis pärast teist päeva absoluutarvestuse kolme parema seas ei muutunud. Liidriks ikka Marek Sepp, teine Alari Jüriöö ning kolmas Jan Torn. Kolmandal päeval sõideti juba lumel piigiga ning siis rebisid omavahel Rauno Ollema ning Marek Sepp. Liidriks pärast kolmandat päeva jäi ikkagi Sepp ning Alari Jüriööst mõõdus napilt Jan Torn kes teenis elu parima absoluutarvestuse koha. Kolmandaks jäi siiski Alari Jüriöö kes kaotas Janile 3,8 sekundit.
 
 
WRC klassi kolm paremat - 1. Marek Sepp; 2. Alari Jüriöö +1:26.74; 3. Raino Friedemann +3:53.39
OWRC klassi kolm paremat - 1. Jan Torn; 2. Kristjan Priilinn +1:26.95; 3. -
SWRC klassi kolm paremat - 1. Kristo Prants; 2. Karl Kivimaa +9.91; 3. Sander Pruul +1:08.65
PWRC klassi kolm paremat - 1. Hannes Männamets; 2. Taavi Liivo +3:38.81; 3. Ken Torn +3:58.83
JWRC klassi kolm paremat - 1. Mairo Lille; 2. Tanel Tepandi +3:02.35; 3. Revo Taar +4:31.39
RWD klassi kolmik - 1. Gustav Kull; 2. Jaanis Sulg +5:05.35; 3. Kristjan Must +50:43.47
 
 
PRIILINN Kristjan:"Selle hooaja esimene ralli selleks korraks läbi. Viimase päeva võtsin väga rahulikult, sest puhta sõiduga ma Jan`i kindlasti poleks püüdnud, kuna vahe oli liigas suur. Vähemalt poodium tuli ära ja üldkokkuvõttes võib rahule jääda"
 
PRANTS Kristo: "Hooaja avapauk sai edukalt lõpetatud! Esimesed kaks päeva ei olnud minule meelt mööda kuid suutsin hoiduda suurematest probleemidest. Teisel päeval sai tehtud üks suurem viga ,nimelt suutsin kuidagi riivata cote 2 tee piiret. Sealt edasi lendasin teelt välja ,sain kudagi teele tagasi, kaduma läks umb 17 seki. Viimasel päeval seadsin eesmärgiks seljatada Karl ja sõita võimalikult kiirelt et võtta siit ralli võit. Sõit kulges väga kindlalt ja kiirelt, kuid see oli minule nii füüsiliselt raske kui ka vaimselt. Ei tohtinud eksida ja samal ajal pidin kiiresti sõitma. Olen väga rahul."
 
KIVIMAA Karl: "Ralli viimane päev oli juba mingisugunegi. Oli kiirust ja tunnet. Esimene ja teine päev oli ikka katastroof ja mõlemal päeval C4H nõudis lisapingutust, et aeg tagasi sõita. Kogurallile selline kasin 3. Veits sai viimasel päeval surutud, et tempot tõsta ja hingata veits esimesele kahele mehele kuklasse."
 
LILLE Mairo: "See ralli siis läbi. Ainuke tõsisem viga terve ralli peale oli esimesel päeval Plane II-l tehtud katus. Viimane päev tundus kohati päris hea, kohati aeglane. Mõnda katset olin 4-5 kuud tagasi sõitnud, seega erilist enesekindlust polnud. Samas päris kruiis ka polnud"
 
SULG Jaanis: "Hullumajapuhvet kus RWD-ga lund sõita on ikka täitsa sürr aga väga lõbus. Täna sai esimest korda lund proovitud, tegin paar proovi katset, tõmbasin kopsud õhku täis ja läksin ründama. Noh, vähemalt olen elusalt tagasi. Muidu isegi ok aga tagasipöörded olid täielik surm ilma käsipidurita ja aega läks nendesse kõvasti kaduma."
 
KULL Gustav: "Debüütralliga RWD klassis võib täitsa rahule jääda. Muidugi vigu oli, nt kaks korda pidin publiku abi paluma, sest masin jäi spinni tagajärjel murule kinni.. Aga üldiselt tore ralli ja ootaks RWD klassi konkurente juurde!"
 
SALUMAA Urmas: "Viimane päev võtsin rahulikult, et neljandat kohta hoida aga rallijumalad polnud sellega seekord päri ja ajasid mu viimase katse viimasel splitil auku..."
 
 
 
RBREL Toimetus - AR
 
 
 
 
 
 
 
 
10.03.2011 9:28
Vaadatud 1657 korda