Rally Masters Rally võitis Marek Sepp!

Lõppenud on hooaja neljas ralli kus võistlejatel tuli läbida kolme päeva jooksul kakskümmendüks kiiruskatset. Nendest enamus olid asfaltkattega teedel kuigi juhtus ka mõnel katsel kruusa olema. Esimese päeva lõpuks oli liidripositsiooni enda kätte võtnud Rauno Ollema kes võitis esimesel päeval kaheksast kiiruskatsest neli. Teisel päeval aga tal nii palju õnne ei olnud ning kolmeteistkümnendal katsel tuli tal kasutada superralli süsteemi. Teise päeva lõppedes juhtis rallit SWRC masinaklassist Revo Taar, teisele kohale oli juba ennast sättinud Andre Rahumeel ning kolmas WRC masinaga Marek Sepp. Kolmas päev hakkas ralli liidrile kohe ebaõnnega kus sisuliselt teises kurvis sõideti rajalt välja ja tehti spinn. Pärast seda otsustati, et masin tuleb lihtsalt viia finishisse ja võtta oma klassi kindel võit, mille ta ka täitis. Ralli üldvõidu sai ka läbi suure ebaõnne Marek Sepp ning teise koha sai ülivõimsalt sõitnud sellel rallil S2000 masinaga Revo Taar. Oli ka temal ebaõnne aga õnneks läks kõik õnneks. Kolmandale kohale platseerus üldarvestuses Alari Jüriöö kes ka läbi ebaõnne koha kätte võitles, seda ka S-WRC masinaklassi autoga. 

 

WRC masinaklassi kolm paremat - 1. Marek Sepp 2. Sven Süld +4:50.42 3. Ivo-Allan Alango +6:06.43

OWRC masinaklassi kolm paremat - 1. Andre Rahumeel 2. Kristjan Priilinn +35.21 3. Siim Nõmme +3:52.60

SWRC masinaklassi kolm paremat - 1. Revo Taar 2. Alari Jüriöö +1:38.87 3. Siim Kallakmaa +1:51.70

PWRC masinaklassi kolm paremat - 1. Hannes Männamets 2. Sander Pruul +0.50 3. Sisi Saulute +3:38.66

JWRC masinaklassi kolm paremat - 1. Tanel Tepandi 2. Kristjan Lepind +11:08.24 3. Mirko Kaunis +15:25.49

 

NÕMME Siim: "Juba enne ralli algust oli teada, et sellest tuleb üks hooaja raskemaid rallisid. Kuna enamus katseid oli mulle täiesti tundmatud siis eesmärgiks oli võimalikult väikeste trahviminutitega lõpuni tulla. Ralli tegi veel raskeks asjaolu, et puudus korralik seade selliste teede jaoks. Päris ilma trahvideta lõpuni siiski ei jõudnud, kuid kuna mitmete põhi konkurentide ebaõnnestumisele võib lõpp kohaga vägagi rahule jääda. Vahe liidriga punkti tabelis vähenes ja meeskondlikult tuli samuti suur punkti lisa. Kokkuvõttes võib öelda, et ralli oli raske, kuid huvitav."

JÜRIÖÖ Alari: "Üldiselt jään ralliga rahule. Palju uusi ja võõraid katseid oli minu jaoks. Kripeldama jääb teisel päeval tehtud sõiduapsakas millega kaasnes liiga suur ajakadu ning jah peab tunnistama, et ka esimesel päeval liiga tagasihoidlik tempo valik. Aga vähemalt suutsin neljandat rallit järjest poodiumil lõpetada ning Kristoga punkti arvestuses veelgi vahet suurendada ja muidugi meeskonnale ka head punktid tulemas. Kohtumiseni järgmisel rallil!"

MÄNNAMETS Hannes: "Seekordne ralli saabus siis taas suht ootamatult. Trenni ei jõudnud teha. Eesmärk oli vältida SR-i ja muid jamasid sest arvata oli et palju karistusi ja SR-e sellelt rallilt tuleb. Natuke lähemalt siis päevade kaupa. Day1 kogu päev kulges rahulikult ja mööda teed sõites kuni viimase katseni ehk siis Sosnovani. Kruusal parem neli ja sinna ära ei mahtunud ning ninaga vastu piiret-kast puru, 1.käik sees ja sain uuesti liikuma. Paar kurvi hiljem sõitsin uuesti piirdesse :D ja sealt läks ka juba mootor ning esimene SR oligi käes. Klassi teiselt kohalt kukkusin neljandaks. Rahul ei saanud olla kuna eesmärk oli vältida SR-i. Day2 Mõte oli taas sama mis esimesele päevale startides - vältida jamasid. Kogu päeva liikusin safemodis ja selle tulemusena õnnestus vältida igasuguseid karistusi ja SR-i.Koha võrra õnnestus ka tõusta ehk siis neljandalt kolmandale. Teine koht oli 0,47 sekundi kaugusel. Day3 Nagu räägitud siis teine koht oli käeulatuses, sai siis vähe päeval sõidetud tsehhi radu ja võttes kasutusele teise seade lootsin salamisi püüda teist kohta. Küll aga pani reaalselt asjadele vaatama asjaolu et ükskõik kui kiiresti sõita nendel Oslidel siis kaotan kogu võidetud aja Sumburgil ja Sosnoval sest minu jaoks suht tundmatud asjad. Sai siis pingevabalt midud sõitma viimast päeva. Tulgu mis tuleb. Esimeste katsetega sai selgeks et kui maksimumiga ei sõida siis Sandrit ei püüa - mis siis ikka, omas tempos edasi ja vaatasin mis saab. Peale SS18 ja SS19 märkasin et Sandril on mingid probleemid ja olin temast mööda saanud. Ees aga ootasid veel Sosnova ja PTD. Sosnovalt ei oodanud ma õieti midagi. Sai lihtsalt kidla peale läbi sõidetud et vältida igasugu jamasid. Enne viimast katset oli siis selge et on vaja normaalselt ja mitte väga aeglaselt läbida see katse. Kobistamis oli palju ja aeg ei olnud just paljulubav,katse lõppedes selgus tõsiasi et päevaalguse kaotus mis oli 0,47 sekki Sandrile oli minu kasuks pööranud ja juhtisin 0,50 sekundiga. Mis siis ikka, olin ülimalt rahul ja õnnelik oma teise koha üle. Hiljem aga selgus et Mario oli katkestanud ja nii oli minu päralt poodiumi kõrgeim aste PWRC masinaklassis ning ühtlasi oli see ka esimene võit minu jaoks. Kokkuvõtteks võib öelda et huvitav sõit oli. Taktika toimis ja tempo kasvas samuti. Järgmiste sõitudeni."

RAHUMEEL Andre: "Kindlasti jäin oma sõiduga rahule kuna sai esimest korda võit võetud ja kindlasti oli mul preagu seda vaja kuna kaks eelnevat rallit on olnud täielik ebaõnn"

PRIILINN Kristjan: "Oma sõiduga jäin rahule! Oli ju selge, et tegu on väga keerulise ralliga ja iga eksimus maksab valusalt kätte. Sellest tingituna võtsin asja väga rahulikult ja püüdsin vigu vältida. Lõpptulemuseks 2. koht, mis toob väga vajalikud punktid. "

SÜLD Sven: "Ralli tulemusega võib üldjoontes rahule jääda, aga sõiduga kohe kindlasti mitte. Teine koht tuli kõigest seetõttu, et teised eksisid rohkem. Üks konkurent isegi viimasel katsel. Kõige rohkem on kahju sellest, et viletsate katse aegade juures ei suutnud siiski ilma SR-ita rallit läbida. Kui vaadata asja laiemalt, siis peaeesmärk on siiski hooaja lõpuks hea tulemus saavutada. Selle nimel sai jälle samm paremuse suunas astutud."

SEPP Marek: "Ei mäleta teist nii rasket rallit RBREL-i ajaloos, samuti ka nii pikka rallit kilomeetrite poolest. Oli ette teada, et tegu on minu jaoks raske ralliga, kuna rajad ei kuulu lemmikute hulka. Seetõttu sai enamus radadel võetud väga ettevaatlik liin, sest seade pole ka parimate killast nendele radadele, mistõttu võib iga väiksemgi ülepingutamine lõppeda saba käestminekuga ja lõpp-peatusega puudes või kivides. Ideaalset seadet vist ei õnnestugi antud radade jaoks teha, seega on palju kohti, kus ei tohigi täiega vajutada, muidu põrkab lihtsalt teelt minema. Suurimat närvikõdi põhjustasid kindlasti Stryckovyd ja Sumburk, viimast neist suudan terves mahus läbida ainult poole gaasiga siiamaani. Ralli suurim eksimus tuligi esimesel päeval Stryckovy Okruhil, kus läks auto käest ära enne esimese spliti lõppu ja lendas otse kõvadesse objektidesse – mootor hetkega kutu. Samal päeval oli ka varem üks suuremat sorti spinn ette tulnud ühel Liptakovil, kuna pidin eelmisest katsest viga saanud auto juhitavusega maadlema. Rauno arendas esimesel päeval väga head kiirust ja kindlasti vääris liidrikohta. Teisel päeval õnnestus mul juba paremat sõitu teha, kuigi tuli ka üks korralik spinn jällegi Osli-Stryckovyl, napilt jäi puust puudu. Raunol kahjuks läks hullemini ja viimasel päeval oli põhimõtteliselt ainult vaja WRC klassi etapivõit vormistada, mis ka õnnestus. Absoluutarvestuses oli seis Andre ja Revoga päris pingeline, kuid ka seal õnnestus konkurente lõpuks edestada, seega lõpptulemusega olen kindlasti väga rahul nii individuaalses kui ka meeskondlikus arvestuses ning tuleb tõdeda, et tõepoolest oli tegu väga põneva ja pingelise ralliga."

 

RBREL Toimetus 2010

28.10.2010 9:01
Vaadatud 1330 korda