Wales Rally of Great Britain ralli võitja on Rauno Ollema!

Ongi lõppenud selle hooaja viimane ralli kus võidusõitjad pidid sõitma tugevas tormises vihmas esimesel kahel päeval. Kahel esimesel päeval sõitsid mehed tõesti kiiresti ning ilmataat andis alla ja kolmandal päeval sõitisid mehed juba kuiva ilmaga. Kõige kiirema mehena välus kolmanda päeva lõpus Rauno Ollema mis oli ka temale elu esimene üldvõit meie sarjas. Palju õnne talle! Teisel kohal lõpetas Marek Sepp kus alistas ta tulises heitluses kõigest mõnekümnesajandikuga Murakas Rolandit. Ka Rolandile oli viimane ralli sellel hooajal edukas kus ka lõpetas O-WRC klassis esimesel kohal. P-WRC klassis võidutses Timmu Nõmm kes ka jälle omakorda sai oma esimese etapivõidu. Võib öelda, et paljudele ilus hooaja lõpp sellel aastal. Kindlasti kohtume kõik järgmisel hooajal ja siis oleme me kõik kiiremad ja vihasemad. Edu teile kõigile ning siit mõned interviud selle ralli ning ka hooaja kohta.

SEPP Marek:"Järjekordne edukas hooaeg RBREL-s selja taga (mulle isiklikult juba kümnes hooaeg). Kõigil rallidel saavutasin poodiumikoha, sh. võidud kõigil lemmikrallidel - saab ainult rahul olla. Muudel rallidel sai ka suhteliselt maksimaalne tulemus välja pigistatud, kus mõni konkurent juba eeldatavalt kiirem oli. Terve hooaja peale tuli vist ainult 2 cfh-d (üks Montes, üks Mehhikos) - supertulemus minu meelest - ei mäletagi, et kunagi varem nii vähe vigu oleks teinud hooaja jooksul. Enamasti sai mõistusega asja võetud, mitte liigselt riskitud. Siiski sai mõnel pool ka kiiruse poolest veelgi edasi arenetud, näiteks Austraalia radadel. Eks see rajal veel hoiabki, et isegi minul on veel mitmel pool arenemisruumi. Tšehhi, USA ja UK radadel oleks kindlasti võimalik paremini sõita, kui ma seda praegu oskan. Meeskondlik tiitel samuti käes, seekord esmakordselt tiimijuhina, mille üle on väga uhke tunne! Tänud meeskonnakaaslastele Svenile ja Vahurile abi eest tiitli kindlustamisel, loodetavasti näeb ikkagi neid mehi ka tulevikus RBR-i radadel. Rauno ja Egoniga oli hooaja jooksul mitmeid häid heitlusi, enamus rallidest olid põnevad. Tänud konkurentidele ja kõigile korralduse poole meestele! Liiga töötab praegu suurepäraselt. Samuti õnnitlused teiste klasside võitjatele. Eks sügisel paistab, kuidas selle kurikuulsa motivatsiooniga lood on. Kas on isu jätkata ja millised masinaklassid siis üldse valikus on... Viimase Suurbritannia ralli jaoks tuli mõte rajale minna Impreza 08-ga, kuna rallit võita ei olnud otseselt vaja enam ja arvan, et konkurendid oleks niikuinii veidi kiiremad olnud minust nendel radadel. Masin on küll tunduvalt aeglasem kui C4 ja Focus, aga see-eest oli mul lõbu laialt - tööd oli kätel ja jalgadel rohkem kui rubla eest, seega ei kahetse. Teine koht on rohkem, kui oodata oli. Viimane päev tuli kõige paremini välja, sai algusest lõpuni gaas põhjas sõidetud. "

VIRVES Gert:"Terve hooajaga peab ikkagi rahule jääma kuna parim tulemus minu poolt,kuid ikkagi oli vahepeal lootus võidelda esikoha eest aga vahele tulid lollid vead nagu näiteks mehiko 5 min trahvi ja tasuks aint 3 p millest siiamaani ei saa üle :D Üldjoontes aga oli stabiilne hooaeg ja c4h sai mäletamist mööda kasutatud aint 1 korra ja seda just toimunud GB rallil mis oli ka tobe juhus,kui auto jäi silla ääre taha kinni ja maandusin jões .Aga noh, seekord siis sedasi ja järgmine hooaeg plaanin ka ikka osa võtta aga mis klassis seda ei kujuta ette. Õnne kõigile võitjatele ja nautige suve."

MUST Kristjan:"Enne viimast etappi oli närv üleval. Kaks eelnevat etappi olid minujaoks alanud täiesti kohutavalt ja nendelt olin saanud mõlemalt 0 punkti. See tähendas, et Rasmus on minust ainult 4 punkti maas. Tuli sõita rahulikult. See ka õnnestus. Juba esimesel päeval võtsime Rasmusega eest ära ja sõitsime omavahel võidu teise eksimuse peale. Teine päev jätkus nagu esimenegi. Kolmandal päeval sõitis Rasmus varem ära. Tema eksimuse tõttu jäi mul ainult vormistamine. Niisama tiksuma ka ei läinud, hakkasin hoopis natuke kiirust lisama. Lõpuks päris pikk edu. Hooaeg algas vägagi ebausklikult. Plaan oli sõita TOP5 aegu. Samas peale I rallit oli selge, et tuleb hakata võistlema meistritiitli peale. Ka meie rallitiim Nõva RT sai loodud nalja pärast, kuna meil täpselt õige arv sõitjaid Nõvalt JWRC's. Teine etapp, Rootsi, möödus rahulikult, suuri riske võtmatta. Tsehhi rallilt tuli aga I päeva lõpus SR ja seetõttu olin juba lootused maha matnud. Samas sõitsin lõpuni ja lõpuks olin siiski II. 2 järgnevat etappi õnnestus jällegi võita, hoolimata sellest, et Jaapan pole just lemmikralli. USA ja Prantsusmaa rallid ebaõnnestusid täielikult kuigi asfalt on isiklik lemmik. Nüüd viimane etapp Inglismaal oli rahulik sõit, et kindlustada tiitel. See ka õnnestus ja üks suur unistus täidetud. Kokkuvõttes kordaläinud hooaeg ja juba ootan uut hooaega! Ilusat suve kõigile!"

JÜRIÖÖ Alari:"Hooaja viimase ralliga võib rahule jääda. Rallit alustades teadsin, et Pruuliga läheb raskeks. Matemaatikat tehes olin arvestanud erinevate tsenaariumitega. Paistab et kõik läks täpselt nii nagu matemaatiliselt plaanisin. Ralli oli põnev ning isegi minu pika sõitja karjääri jooksul õppisin jälle midagi uut. Hooajast rääkides peab lõpptulemusega rahule jääma, seis oli kuni viimaste meetriteni põnev. Hooaja alguse ja lõpu tempo oli hea, alates Barum rallil kogetud ebaõnnest algas motivatsiooni- ja ajakriis, mis kestis kuni Prantsusmaa rallini. Prantsusmaalt saadud võit andis võimaluse võidelda PWRC tiitli eest. Hetkel, kus viimase ralli tulemused ei ole veel ametliku kinnitust leidnud aga igal juhul peaks tiitle kindel olema. Arvan et selle hooaja tiitel on minu seni magusaim võit üldse."

RAHUMEEL Andre:"Sellele rallile kahjuks ei jõudnud ja tõttöelda ei olnud ka eriline soov sõita vihmas, sest tõesti see asi ei ole mulle. Aga hooaja kokkuvõttes võin õelda, et jäin väga-väga rahule ning sai tehtud see mis plaanis oli, et jääda hooaja kokkuvõttes kuuendaks. Tiimiga sai tehtud koostööd ja jään ka sellega väga rahule. Loodame, et järgmisel aastal suudame võtta tiitli mõlemas klassis. Kõige rohkem aga tänaks ikka oma meeskonnakaaslasi Rolandit, Siimu, Egonit, Tarmot ja Oskarit ning loodame, et koostöö võib ka edasipidi jätkuda. Aga selleks korraks head suve ja sügisel jälle pedaalid põhja. Cya!

PRANTS Kristo:"Ralli läks üle kivide ja kändude,ainult esimese päeva suutsin sõita hästi aga teistel päevadel tuli väga palju apsakaid sisse. Kolmas päev tuli väga raskelt ja närviliselt, sest oli õhus rippumas veel meistritiitel. Ainult rallyschool õnnestus. Peaks olema siis sellelt rallilt ja sellega kindlustasin oma esimese meistritiitli. Hooaeg oli väga põnev nii minu kui ka tiimi jaoks. Tuli ka paar katkestamist sisse aga punktikohale ma jäin. Kui oli umbes pool hooajast läbi siis olin täesti kindel et tuleb 2.koht s-wrc.Peale Prantsusmaa asfaldi etapp muutis meistritiitel täiesti võimalikuks. Viimasel rallil pidin tulema ilma sr lõpuni ja see ka õnnestus. Meeskondlikus arvestuses tulime nii samuti meistriteks."

NÕMME Siim:"No mis ma oskan öelda. Juba enne rallit oli kõik välja arvutatud, kui palju ma Murakast maha võin jääda, et oleks veel võimalus hooaja 3. koht saavutada. Kartsin, et läheb raskeks, teades Rolandi kiirust, kuid Karli ebaõnnestumine aitas mind suuresti. Ise üritasin hoida nii head tempot kui oskasin, et kõikidest teistest peale Rolandi kiirem olla ja seda ma ka suutsin, millega olen väga rahul. Märjad tingimused sobisid üpris hästi ning enesekindlus oli ralli algusest peale hea. Kuigi ralli algas kohe mitme väljasõiduga ja isegi päris mitu korda üle katuse käimisega lõppes kõik siiski minu jaoks edukalt.Hooaja alguses tundus, et medalit kokkuvõttes loota oleks ilmselt liig. Kiireid mehi oli nii palju ja esiots oli väga tihe. Pole nii tihedat rebimist veel olnudki. Hooaja keskel tundus, et maksimum saavutus on ilmselt 4. koht, kuid hooaja teise poole konkurentide ebaõnnestumised ja enda stabiilne sõit tõid mind uuesti medali mängu tagasi. Nüüd kui viimane ralli on edukalt seljataga võib öelda, et jään hooajaga väga rahule. 3. koht on üleootuste hea. Eks ma sisimas seda kohta lootsin kuid kiiruse poolest ei tundunud see päris reaalsus. Tänud ka meeskonnale, ilma kelleta poleks see kindlasti võimalik olnud. Eelmine hooaeg lõppes 2. kohaga, seekord 3. koht. Puudu on veel....aga sellest juba järgmine hooaeg."

TAMM Kuldar hooajast:"Lisaks headele sõiduomadustele tundus Ford Focus RS03 sümpaatsena algusest peale tänu selle auto tugevale eestimaisele taustale. Ei olegi ju teist masinat, mis oleks meie väikse riigi ralliajaloole nii tugevat ja laiapinnalist mõju avaldanud. Otsus autovaliku osas tuli lihtsalt..." Sõitjapuudustki ei olnud, OWRC oli ennast kenasti Eesti Liiga ridadesse paika sättinud, vaatamata pessimistide altkulmu suhtumisele tasulise klassi suhtes. Olles vana ja aeglase liigaliikmena ennast positsioneerinud suhteliselt lihtsalt tiimipealiku kohale, oli äkki sein ees: kes siis nüüd tegelikult sõitma hakkab? "Kobamisi siin-seal maad kuulates tuli meeldiva üllatusena positiivne vastukaja Liiga "suure" wertsu ässalt Karlilt. Väiksed kooskõlastused, üksikutele küsimustele kahepoolsed vastused ja olidki käed löödud: Karl sõidab ca pool hooaega ja siis lahkub töistele, õpingutega seotud radadele. Kristeniga olid eelnevalt mõned mõtted vahetatud, aga eks kogenud meistri kampahüppamine viis ka temalt viimasedki kõhklused. Et Karlil õnnestus tegelikult kogu hooaeg kaasa lüüa, siis Kristeni õnnestunud tagalakindlustamine tõi ka suurepärase lõpptulemuse - Fordi Tehasetiim noppis kaksikvõidu individuaalarvestuses, tiimi võidupunktid olid veel mõni etapp enne karusselli peatumist kuldse sära meie kõigi silmisse toonud. Väga tore, stabiilne sõitjapaar tagas ka kena lõpptulemuse. Mul jäi üle vaid pusida oma tempos ja kuidagi publiku abi ja superralli süsteemi kasutamata auto finišijooneni manööverdada. Kasutan juhust ja õnnitlen oma häid sõidumehi Karli ja Kristenit - kiireid radu ka tulevikuks!"

NÕMM Timmu:"Nii, hooaeg läks nagu läks, mitu ralllit sai katkestatud seetõttu, et tuli mingi viga sisse ja ei viitsind lihtsalt edasi sõita. Hooajale sai vähemalt ilusa lõpu ja tiimide arvestuses panime ka kinni tänu Gerdile, Mariole ja Hannesele."

 

TOP 10

 

 

1.

  OLLEMA Rauno
Citroen Junior Team
45:10.99   110
2.

  SEPP Marek
Vanad Kalad WRC Team
45:45.75 +34.76
(+34.76)
108.6
0.42
3.

  MURAKAS Roland
BP-Ford Ultimate World Rally Team
45:46.16 +35.17
(+0.41)
108.5
0.42
4.

  SÜLD Sven
Vanad Kalad WRC Team
47:22.45 +2:11.46
(+1:36.29)
104.9
1.59
5.

  NÕMME Siim
Subaru Original
47:26.17 +2:15.18
(+3.72)
104.7
1.63
6.

  NÕMM Timmu
TM Racing Estonia
47:35.85 +2:24.86
(+9.68)
104.4
1.75
7.

  PRUUL Sander
MM-Motorsport
47:46.45 +2:35.46
(+10.60)
104
1.88
8.

  JÜRIÖÖ Alari
ARMF Subaru RT
47:52.85 +2:41.86
(+6.40)
103.8
1.95
9.

  VIIAND Ander
Citroen Junior Team
47:55.47 +2:44.48
(+2.62)
103.7
1.99
10.

  PRIILINN Kristjan 48:03.33 +2:52.34
(+7.86)
103.4
2.08

 

 

 

RBREL Toimetus

Andre Rahumeel

10.06.2010 15:19
Vaadatud 1254 korda