Marek Sepp - neljast neli

Peale Prantsusmaa asfalti siirduti taaskord kruusale. Neljas etapp peeti USA kruusateedel, mis on kiired ning laiad. Rallile startis rekordarv osavõtjaid - 34. Enne rallit oli küll mitmeid võitjasoosikuid, kuid ralli lõppedes ületas finišijoone esimesena ikka see sama mees, keda oleme harjunud poodiumi kõrgeimal astmel nägema - Marek Sepp.

Ralli algus näitas, et on oodata põnevat võitlust. Avapäeva lõppedes juhtis rallit era Subarul sõitev Egon Kaur. Peale kuuendat kiiruskatset möödud Kaurist aga Marek Sepp ning hakkas oma edu suurendama. Sepp juhtis rallit kuuendast katsest alates ralli lõpuni välja. Esimesel päeval suurepärast kiirust näidanud Kaur pidi mööda laskma ka Citroeni esisõitja Rait Helü. Ralli lõpuks tõusid poodiumile Sepp, Helü ning Kaur, kes olid teistest peajagu üle. Punkte teenisid veel Varik, Kütt, Paavel, Vakrõõm ning Alari Jüriöö. Märkimist väärib Jüriöö sõit, kellel ralli avapäev ebaõnnestus. Alari alustas teist päeva 17. kohal, tõusis päeva lõpuks kümnendaks ning ralli lõppuks oli sõitnud ennast juba punktikohale.

Esimest korda sel hooajal startis ka Škoda tehasemeeskond. Terve ralli vältel paistis silma Škodal sõitev Tarvo Allmere, kes näitas pidevalt häid aegu. Kahjuks ei andestanud USA teed Allmerele sõiduviga ning ralli jäi lõpetamata. Nimekamatest sõitjatest katkestasid veel Süld ning Simmer.

Ralli võitja Marek Sepp: "Esimesel päeva viimasel katsel tuli viga sisse, mis andis Egonile suurema edu. Õnneks suutsin ta järgmistel katsetel kinni püüda ning mööduda. Teisel päeval oli suhteliselt palju napikaid, mis tegid ettevaatlikuks, kuid päeva lõpuks olin kohaga rahul. Kolmas päev sai juba kindla peale sõidetud. Neljast rallist neli võitu - olen rahul."

30.11.2005 22:00
Vaadatud 1149 korda