Corona Rally Mexico võitis Egon Kaur!

 

Lõppenud on selle hooaja kuues ralli kus mehed sõitsid metsikus kuumuses läbi viisteist kiiruskatset kogupikkusega 106,7 km. Ralli avapäevalvõttis liidriohjad enda kätte Egon Kaur kes suutis ka hoida oma positsiooni kuni lõpuni. Mehhikos juhtus nii mõndagi huvitavat, tuli ette palju katkestamisi kui paljude autode mootorid ei suutnud vastu pidada suurtele kiirustele ja sellele kuumusele mis Mehhikos sel hetkel oli. Loodame, et tuleme kunagi ka nendele radadele tagasi ja siis võibolla on esireas juba uued mehed ja uued teod. Kohtumiseni järgmisel rallil Prantsusmaal 23. Mail !

 

 

 

WRC klassi võitis Egon Kaur ning temale järgnes Marek Sepp +52,09 ja kolmandaks sõitis end Tarmo Paavel +2:04.13

O-WRC klassivõidu tõi koju Karl Kivimaa, teine oli Kristen Priilinn +1,28.88 ning kolmas Andre Rahumeel +1:43.45

P-WRC klassivõitu sai maitsta ka seekord Mario Jalak, teine Tarvo Allmere +33,05 ja kolmas Sander Pruul +46,74

S-WRC masinaklassis napsas võidu sellel korral Kristo Prants, teine Kristjan Priilinn +1:49.96 ning kolmas Justas Mikuzis +2:15.65

J-WRC klassi võitis Sander Siniorg, teine Rasmus Ollema +1:18.66 ning kolmas Mirko Kaunis +1:18.92 kaotust oma klassi võitjale.

 

Marek SEPP:"Õnnitlused Egonile kindla võidu puhul! Mehhiko on üks neist rallidest, kus teine koht on mulle meeltmööda, sest USA rajad valmistavad alati peavalu ja stressi  Ei istu vist nii suured kiirused kõige paremini, ka selle ralli alguses oli kohe tunda, et pean liiga palju riske selleks võtma, et Egoni tasemel aegu sõita. Seega valisin enda jaoks mõistliku tempo, kuna mul oli rohkem kaotada. HN2-l tuli küll kohustuslik automaatne C4H, aga see on iga hooaeg asja juurde kuulunud Mehhiko/USA rallidel, pole vist veel kordagi ilma pääsenud. Ei saa sellest rajast jagu. Viimasel päeval sõna otsese mõttes pidurdasin sirgete peal, et hoog liiga suureks ei läheks. Kokkuvõttes kohaga väga rahul, sõiduga mitte päris."

Kristen PRIILINN:"Minupoolt siis see ralli sõidetud. 3. päevaga võib vast enim rahule jääda, mõned pisivead küll olid aga muidu hea. Kahju, et teise päeva rikkus C4H ära."

Andre RAHUMEEL:"Tõesti jäin ralliga rahule, sain oma esimese poodiumi sellelt rallilt ja head punktid tulevad nüüd kindlasti kasuks. Kõik läks plaanipäraselt, kuigi suure pingutamise peale oleks midagi paremat saanud aga ei julgenud riskida.."

Kristjan PRIILINN:"Kõik sujus rahulikult viimase päevani. Kolmandal päeval SS2 libises auto ninaga puusse ning selle tagajärjel sidur, käigukast ja diffrid puruks. See katse tuli sõita 5 käiguga lõpuni. SS3 pidin sõitma algusest lõpuni katkise siduriga ja midagi head sealt ei tulnud. Kokkuvõttes aga peaks saama poodiumi teisele astmele ning selle tulemusega võib jääda rahule."

Mario JALAK:"Enda ralliga olen üldiselt väga rahul. Läksin kindla võidumõtedega rajale ja see võit tuli, kuigi konkurendid olid ka väga kiired. Endal õnnestus suuremaid vigu vältida, aga teistel see ei õnnestunud. see ongi USA katsete omapära, et pead kiiresti sõitma ja vigu vältima, siis tuleb ka võit."

Kristo PRANTS:"Väga hea ralli seljataga minujaoks! Mehhiko rajad on minule alati meeltmööda olnud, suutsin suuremaid vigu vältida. Täna suutsin teha kaks isklikku rekordit HN 2 ja PR. Janec suutis ka ennast väga heale kohale liigutada. Tiimile väga head punktid tulemas."

RBREL Toimetus

12.05.2010 21:24
Vaadatud 1303 korda