Rally Japan võitja on Marek Sepp

 

Läbi on saanud selle hooaja viies ralli ning selleks korraks jälle võitjaks vanameister Marek Sepp. Esimesel päeval võttis enda kätte liidriohjad Egon Kaur kes pidi järgmisel kahel päeval alla vanduma Sepa paremale kiirusele. Kolme päeva jooksul sõideti läbi 15. kiiruskatset üldpikkusega 123,7 km.

WRC klassivõitjaks tuli Marek Sepp, teine Egon Kaur ning kolmas Rauno Ollema. O-WRC klassis võitis seekord jälle Karl Kivimaa, teine Roland Murakas ja kolmas Rait Helü. P-WRC ehk N rühma võidu tõi koju Mario Jalak, teine Sander Pruul ning kolmas Timmu Nõmm kes enda sõnul leidis hea kiiruse ning tõestas ennast teistele, et ei ole niisama sõitja vaid ka kiire sõitja ning pidas hea lahingu Alari Jüriööga. J-WRC klassi võitis ülekaalukas tabeli liider Kristjan Must, teine Reno Kööts ning kolmas Rasmus Ollema. S-WRC klassis tuli ette palju üllatusi kus liidrite hulka jäid lõunamaa naaber Justas Mikuzis, teine Marko Kroonmäe ja kolmas Kristjan Priilinn. Järgmine ralli on juba Mehhikos 09.05-12.05.2010. Kohtumiseni.

Marek SEPP:"Mul endal Jaapani ralli õnnelikult finišis. Ei läinud viimasel päeval midagi hoidma ega kindlustama, vaid algusest lõpuni gaas üsna põhjas, kuna edu oli suhteliselt väike. Seetõttu tuli mõningaid väikseid apse sisse ja ajad polnud päris nii head, kui loodetud, aga ikkagi korralik esitus oma ühelt vaieldamatult lemmikrallilt, kõvad objektid jäid puutumata. Rehvid said ka korralikult pastlaks, seega üritust oli. Meeskonnale taas head punktid tulemas, tubli töö, Sven. Kahjuks selleks hooajaks kõik mu lemmikrallid läbi, edasi tulevad ainult rasked rallid minu jaoks. Eks üritan jälle HN2-st jagu saada Mehhikos."

Tarmo PAAVEL:"Jõudsin lõppu, ega muud eriti seekord ei oodanud, kuna treeninguks aega polnud. Esimesed 2 päeva olid kindla peale sõitmised ja täitsa lõbus oli, 3. päeval hakkasin liialt punnima ja vead tulid kohe sisse ning fun factor langes kohe. Üldiselt pigem rahul."

Karl KIVIMAA:"Uhti, taas üks kena võit vormistatud. Minu jaoks oli põnev kuni esimese päeva neljanda katse lõpuni kus sai Roltsiga parajat kõievedu tehtud, edasi läks lihtsalt enda ja selle poni taltsutamiseks kitsastes ja käänulistes kurvides. Midagi löövat rekordite suhtes ei tulnud, aga kiirust hoidsin lõpuni peal. Viimase päeva viimasel katsele minnes olid rehvid niigi läbi, et mõtlesin proovida int. rehvi, ja tuli välja, et toimis oodatust paremini. Eks Sepal oli ka kindlasti juba rehv rulluisuks moondunud, aga 1 sek kaotust viimasel katsel on hea tulemus.Head punktid ka meeskonnale, järgmises rallis tulen vaid tõmmates ja lükates starti, ei meeldi see jänkide highway üldse."

Vahur AASALA:"Jaapani ralli siis suhteliselt ebaedukalt seljataga.Esimene päev siis võttis võimaluse korralikule tulemusele.Teisel päeval oli ka ikka natuke naljategemist, millest üks oleks iga loogika järgi pidanud lõppema katkestusega, aga lõppes umbes 25 sek ajakaoga.Kolmas päev oli juba selline, et võib rahule jääda - suuremaid intsidente polnud ning rütm oli hea. Ehk saan viimase päevaga kohakese võrra kõrgemale.

Roland MURAKAS:"No ralli läks üsna stabiilselt. Vigu oli minimaalselt. Müstiliseks jäi ainult ralli teine päev, kus ilma vigadeta ja enda arust hea sõiduga kaotsin nii palju aega igal katsel. Peale seda ei kannatanud enam viimasel päeval Kivimaaga võidu ka sõita"

Kristian PINTS:"Ülirahul enda lõpptulemusega. Katsetel üli jamad ajad. Kõige hullemad kaotused Noikeritel kus tuli leppida kuni 30 sekundilise kaotusega. Üks Ime juhtus ka minuga, aga seda näete hiljem juba videos. Kokkuvõtteks jäin OWRC klassi neljandaks, mis on senimaani mu kõige parem lõpp positsioon ja saan esimesed suuremad punktid ka kätte. Väga rahul. Õnnitlused teistele, kes suutsid end poodiumile sõita!"

Kristen PRIILINN:"Ralliga rahule ei jäänud, sest juba ralli eel teadsin, et siit head nahka ei tule, kuna trenni ei olnud aega üldse teha peale ühe ametliku rallipäeva. Punktide seis läheb ka järjest huvitavamaks, niiet ootan põnevusega järgmist rallit ning loodan ka paremini end ette valmistada. Edu kõigile."

Kristjan PRIILINN:"Ralli läbi ning kõik sujus kuni eelviimase katseni. Suht katse alguses riivas auto tagumine osa valli ja auto libises nina ees puusse, selle tulemusena läksid puruks diffrid ja käigukast. Pidin sõitma terve ülejäänud katse 3- da käiguga lõpuni ja ajakaotus tuli meeletult suur. Kahju, et nii läks, sest oleks võinud võtta sellelt rallilt esikoha."

Timmu NÕMM:"Ralli kokkuvõttes olen väga rahul, kahel viimasel päeval sain hea hoo ülesse. Esimesel päeval tulid sisse mõned vead aga sai see kompenseeritud järgmise kahe päevaga. Poleks uskunud, et suudan sõita ennast TOP3-e."

Alari JÜRIÖÖ:"No nii ralli läbi, ei läinudki kõik päris nii nagu lootsin. Mis on muidugi hea, sest tulemus on parem kui lootsin. Pikalt lobisema ei hakka, väärt uneaeg läheb raisku aga vot mina nendest Tanneritest aru ei saa, mis moodi neid sõitma peab. Ei saa hea ega kurjaga rahuldavat aega."

Reno KÖÖTS:"Nonii, kolm päeva läbitud ja enda jaoks minu karjääri stabiilseim ralli. Kiirusest jäi küll veidi puudu, aga vaatame mis saab. Sain siiski poodiumi teisele astmele astuda. Sellest oli terve ralli hea, et ei ühtegi C4Hi ega SRi, küll aga mõned niisama põllu kündmised Sirpkadel. Mõned puud jäid ka teele ette, kuid õnneks need ei takistanud jätkamist. Õnne Kristjanile, kes tegi jälle seda, mis ta peab tegema. Hea sõit oli."

RBREL Toimetus

29.04.2010 8:25
Vaadatud 1347 korda