Rally New Zealand võitja on Marek Sepp!

 

Läbi on saanud selle hooaja neljas ralli ning olemegi juba jõudnud hooaja keskpaika. Uus-Meremaa ralli oli ka selle hooaja kõige pikem ralli mis oli kindlasti paljudele suureks katsumuseks ning jättis kindlasti nõrgemad rajapervele. Läbi sõideti 121,8 kilomeetrit katseid. Kindlasti on selge see, et paljudele jääb see ralli pikaks ajaks meelde ja paljud enam seda meenutada ei taha, kindlasti tahab rallit meenutada see kes said sealt oodatud punkti ja võidu. Suur aplaus Marek Sepale, kes sõitis ralli vist ainsana puhtalt ja kes võis väga endaga rahule jääda.

 

 

 

WRC klassi võitjaks tuli Marek Sepp, teiseks sõitis end Rauno Ollema +1:36.50 ning kolmas Tarmo Paavel +2:36.74

O-WRC klassi võidu tõi koju jällegi Karl Kivimaa, teine oli Roland Murakas +1:12.15 ja kolmas Kristen Priilinn +1:37.11

P-WRC klassivõidu sõitis välja vana-kala Tarvo Allmere, teine vana WRC äss Sander Pruul +42.83 ning kolmas Gert Virves kes tõuseb sellega nüüd ka P-WRC klassi liidriks üldkokkuvõttes ning kaotust klassi võitjale temal +1:38.05

S-WRC klassi esimesed kohad võtsid lätlased Caguls Toms ja Vilumsons Rinalds +33.17 ning kolmas oli Kristjan Priilinn +2:22.10

J-WRC klassi võitis vana 1600cc äss sellel hooajal Kristjan Must, teiseks sõitis end jällegi leedulanna Sisi Saulute +2:02.35 ning kolmas Marten Madissoo +3:26.45

 

MAREK SEPP:"Hooaja esimene pool lõppes oma ühel lemmikrallil Uus-Meremaal väga edukalt. Vorm oli hea ja põhimõtteliselt õnnestus teha veatu ralli, mida väga tihti ei juhtu. Ei ühtki spinni ega kõksu. Kuna konkurendid tegid palju vigu, siis sai kolmandale päevale minna vastu suures eduseisus. Kusjuures see on minu jaoks alati raske olukord, palju kergem on minna sõitma, kui keegi on 10-20 sekundi kaugusel. Õnneks siiski suutsin oma "poole gaasi" taktika ellu viia ja masina tervelt koju tuua. Jään huviga Jaapani rallit ootama, mis samuti lemmikute hulka kuulub."

SANDER PRUUL:"Ralli tulemusega olen väga rahul, kuigi mõned vead ikkagi sisse lipsasid. Tuleb tõdeda, et Tarvo oli seekord lihtsalt kiirem ja puhta sõiduga ei oleks ma ilmselt talle vastu saanud."

KRISTJAN MUST:" Ralli oli väga mõnus. Austraalia on mu suur lemmik. Samas ralliga suures osas rahule ei saa jääda. 1. päeval saadud C4H ei aidanud sõidukindlusele üldse kaasa. 2. päev oli kõige mõnusam, rütm oli hea ja sõit sujus. Mineshaft II oli minujaoks väga õnnestunud, läbisin ma seda katset 2. korda üldse. 3. päev oli väga rahulik, kuigi 1. katsel oli närv sees ja tulemus ei olnud kõige parem. Ülejäänud päeva sõitsin rahulikult lõpuni, et mitte head tulemust rikkuda. Pool hooaega on juba läbi, siiani võib hooajaga väga rahule jääda."

GERT VIRVES:"Läks paremini kui isegi lootsin, kuigi vigu oli suht palju aga ei midagi tõsist. Aga muidu jah, võib igati rahule jääda kuna saab jälle häid punkte."

Selline oli see ralli seekord ja loodame, et näeme järgmisel rallil Jaapanis 25.04.10 - 28.04.10

RBREL Toimetus.

14.04.2010 21:04
Vaadatud 979 korda