New Zealand ralli liider on Marek Sepp

 

Lõppenud on Uus-Meremaa ralli esimene päev kus tuli ette väga palju ebaõnnestumisi mis mõnele sõitjale tuli isegi kasuks. Läbi tuli sõita meestel 40km katseid 36 kraadises palvavuses, ralli üldpikkuseks on 121,8km mis on ka selle hooaja pikim ralli. Ralli liidriks tõusis muidugi vanameister Marek Sepp kellele need rajad on juba vanad sõbrad. Ta tegi lähemalt tutvust veel RBREL-i rajarekorditega ning jäi päevaga üldjoontes rahule. Vaatame mis temal endal selle päeva kohta öelda on.

MAREK SEPP:"Oma hooaja üks lemmikrallidest algas päris hästi. Esimesel päeval suuri vigu ette ei tulnud, kuigi põnevaid momente oli paari tugeva vallipõrke ja kahel rattal sõitmise näol. Aegadega jäin rahule ja üritan samamoodi jätkata, aga peab meeles pidama, et Uus-Meremaal on kogu aeg vallid ja kuristikud mõlemal pool teed, mis ei jäta vigadeks eriti palju ruumi ja kõige hullem on siis, kui lambad või kängurud keset teed samal ajal passivad."

KARL KIVIMAA:"Starti jõudsin läbi suure vaeva, arstionud ei soovitanud tegeleda antud haigusega autospordiga, kuid hiilisin siiski kohale. Teisel katsel see ka juhtus, kus auto oli rohkem kraavis ja katusel, kui tee peal. Viimased katsed olid juba ääretult libedad kuid jõudsin kenasti lõpuni. Homme ehk tervis parem ja saab juba nautida seda sooja ilma."

ALARI JÜRIÖÖ:"Eilset 20km testsõitu ja täna külmalt rajale minemist arvesse võttes igati korralik päev. Greenhills 2 tuli tänase päeva ainuke aps sisse, täiskiirusel kurvpikaks lasta ei ole just kuigi mõnus tunne. Aga jäin ellu ning vurasin omas mullis päeva lõppu. Eks näis mis homme saama hakkab."

ANDRE RAHUMEEL:"Niisiis, sain sõidetud esimese päeva. Jäin rahule. NB-sis oli ainult üks pauk kus sõitsin lõigates väikese kivi otsa ja mootor suri välja, tükk aega üritasin autot tööle panna ning lõpuks ta läks, SR-i mõtted käisid peast läbi aga kokkuvõttes väga hea! Ilma C4H-ta ja SR-ita on eesmärk."

TARVO ALLMERE:"Kuna eesmärgiks oli tglt lihtsalt lõpuni saamine ning seda siis puhta sõiduga, kiirust tglt pole ollagi - nu tglt vana rasva pealt sai siin vingelt liugu lastud kuid aga-d ei maksa midagi ning kokkuvõttes olen üli rahul. sanderiga võib minna veel andmiseks kuid omme saan vähe puhanumalt sõita seega loodan tibakene veel tglt isegi tempot tõsta et viimasel päeval juba natuke kindlamalt võtta asja. nüüd kus juba sellises olukorras olen võtan sihiks ikka ralli võidu"

JAANIS SULG:"Plaan on tellida esiotsa meestele al-Qaeda mehed peale. Siis peaks esimene koht ära küll tulema. Mis ma ikka räägin. 0km trenni. Ei valetan, tegelt sõitsin vaid paar päeva ühte katset - New Bobs. Seal sain 5:18 kõige parema aja, millest oli kohe aru saada, et siit midagi head ei tule. Kuna korralikku töötavat seadet ei ole, siis üritas defaulti lihtsalt pehmemaks lasta ja kindla peale sõita. Tunnetus on küll väga rabe ja käsi on külm niiöelda. Kuna katsevahelistel service-tel piirdus parandamine vaid pleki sirgeks tagumisega on selge, et hoog on liiga aeglane. Võibolla sõidan liiga kindla peale. Aga mis täna juhtuma hakkab, ei oska öelda, mul tavaliselt kõik järgmised päevad lähevad kehvemaks."

 

RBREL Toimetus

13.04.2010 7:36
Vaadatud 1024 korda