Lõppenud on ralli esimene päev!

Esimesel päeval pidid sõitjad läbi sõitma 6 kiiruskatset, kogupikkusega 30.4 km, mis nii mõnelegi sõitjale lõppes lõplikult ning mõnele õnnega pooleks hästi. Kindlasti hooaja kõige raskema ralli stardis oli 121 ekipaa˛i millest esimese päeva lõpetas ainult 104 sõitjat. Homsel päeval astuvad mehed vastu jälle kuuele kiiruskatsele pikkusega 28.2 km.

WRC klassi liider on hetkel Marek Sepp. Talle järgneb Oskar Raudmets +12.41 ning kolmandal kohal Rauno Ollema +19.91

O-WRC klassis esimest positsiooni näitev on Kristen Priilinn, teisel kohal on Karl Kivimaa +29.95 ja kolmandal kohal Siim Nõmme +49.48

P-WRC klassis näitab head kiirust Kristian Pints kelle edu tagant pool tuleva Kull Gustaviga kõigest +4.21 sekundit ja kolmandal kohal Alari Jüriöö +7.49.
S-WRC klassis on liider Kristjan Priilinn, teine on lõunamaa naaber Vilumsons Rinalds +16.57 ning kolmandal kohal Kristo Prants +27.99 sekundit liidrist maas.
J-WRC klassis on kindel liider Kalev Peil, teisel kohal Argo Orumaa +38.48 ja kolmandal positsioonil õrnema soo esindaja lõunamaalt Sisi Saulute +49.22

Küsisime sõitjatelt kuidas möödus esimene võistluspäev ja kas nad jäid oma sõiduga rahule?

MAREK SEPP:"Esimene päev oli enam-vähem korralik kindla peale sõit. Riskima ei läinud ja vigu ka ette ei tulnud.
Paar napikat oli, aga ei midagi eriti põnevat."

KARL KIVIMAA:"Polnud viga kuni Hardek 2 finishini, kus kollase lõpumärgi juures sai mäenõlvast katus vormistatud, abi kutsumisest ei
saanud kõrvale hiilida. Päev üldiselt täiesti edukas. Nüüd vaja asi huvitavaks teha järgneva kahe päeva, 13 kiiruskatsega ja 30 sek vahega."

KRISTIAN PINTS:"Esimene päev oli väga hea saavutus minu jaoks. Üritasin end tagasi hoida ja mitte üle pingutada, see mul ka õnnestus. Tekkis ka üks ohtlik moment, kus oleks auto peaaegu külje peale keeranud aga pääsesin sellest jamast. Tempo oli üleval ja hoog oli sees. Kui kõik hästi läheb siis klassivõit võib olla minu, sõltub jälle mida Gustav Kull teeb. Üldiselt olen väga rahul!"

ALARI JÜRIÖÖ:"Esimene päev võib öelda et sai edukalt sõidetud. Suuremaid eksumusi ette ei tulnud eriti, kui Chird. spinn välja arvata. Muidugi Tsehhi rajad kipuvad jubedalt vedrustust lõhkuma, väikseim auk, lohk või mühk lõhub nii mõnegi juhitavuses olulise detaili. Loodan, et tempo ei olnud liiga aeglane esimese päeva kohta, top 5 hulgas võiks olla."

GUSTAV KULL:"Tšehhi ralli eel sai kõvasti trenni tehtud ning esimesele päevale läksin mõttega lihtsalt oma sõitu teha ning kindlalt ka finišis olla. Kerge üllatusena tõi stabiilsus kaasa päeva lõpuks 2. koha. Üldplaanis jään katsetega rahule, PTD Rallysprindil sai kohe alguses umbes 5 sekundiline kaotus võssa jäetud. Teisele päevale lähen samade mõtetega: hullu ei tohi panna, arendan oma tempot. Usun et selline taktika töötab kõige paremini. Kiireid mehi ümberringi muidugi jagub: Pints eespool ning kuklasse hingavad ka Jüriöö ning Virves. Õhtuses services on meeleolu ärev ning kõik sõitjad muljetavad oma 1. päeva tegudest. Lähen isegi võtan nüüd ühe külma tšehhi õlle ning asun seejärel homseks äärmiselt põnevaks võistluseks välja puhkama."

HANNES MÄNNAMETS:"Esimene päev läbitud millega võib rahule jääda. Eesmärk oli rahulikult ja jamadesse sattumist vältita mis ka ilusti õnnestus, ainus ''teravam'' moment oli SS4 keskpaiku kui vedrustus sai vigastada mööda teed sõites, peale mida kakkus autot vasakule.
Mõnel katsel sai isegi liiga rahulikult võetud aga pikk maa veel minna ning eks paistab mis lõpuks välja tuleb."
29.03.2010 21:00