Rally Sweden võitja on Marek Sepp!

Lõppenud on selle hooaja teine ralli. Ralli võitis kindlakäeliselt lumeäss Marek Sepp. Üldkokkuvõttes tuli teisele kohale Karl Kivimaa ja kolmandale kohale kihutas end Ollema Rauno.

WRC arvestuses esimene koht Sepal, teine koht Ollema Raunole ja kolmas koht Süld Svenile.

O-WRC klassi võitis kindlalt Karl Kivimaa, teisele kohale sõitis end Rauno Saavel ja kolmanda koha noppis järjekordselt Roland Murakas.

P-WRC klassivõidu tõi koju Alari Jüriöö, teine Hannes Männamets ja kolmandaks sõitis end viimasel päeval Gert Virves.

J-WRC klassivõidu sai järjekordselt Kristjan Must, teise koha sai lõunamaa naaber Sisi Saulute ja kolmas Marten Madissoo.

S-WRC võitis Caguls Toms, teine Kristjan Priilinn ning kolmas Kristo Prants.

MAREK SEPP:"Hooaja lemmikralli siis selleks korraks läbi. Kõik kolm päeva tuli läbida haigena, seega oli keskendumine raskendatud ja päris täit naudingut omale armsatest radadest seetõttu ei saanud, aga lõpptulemus siiski väga hea. Kõige hullem oligi just viimane päev, sest ükskõik, kui suur eduseis ka ei ole, siis pole nohuse peaga kerge isegi aeglaselt kulgeda. Kaks esimest rada sai veel vajutada, aga viimased kolm rada tuli küll täiesti poole gaasi peal lasta, sest pilt kiskus juba väga uduseks. Õnneks oli eduseis suur, mis võimaldas hoogu alla lasta ja vigu vältida. Ei mäletagi ühtegi poolikut spinnigi sellelt rallilt, seega täiesti vigadeta ralli. Ma olen vist endiselt üks väheseid, kes snowmodi armastab ja kõiki tema iseärasusi peensusteni tunneb. Pole ta nii hull midagi, kui temaga sõbraks saada."

JARMO NIGOLS:"Ralli on siis lõpuks seljataga. Sain päris hästi hakkama, arvestades seda, et treeningu jaoks polnud absoluutselt aega. Hakkan WRC-ga ära harjuma. Kaihuavaara viimasel päeval oli ainuke katse, kus suutsin tippudega võrreldes päris head minekut näidata. Ma üldiselt lume fänn ei ole, kuid rahule jäin sõiduga küll. Ootan asfaldit, seal peaks vähe suuremat kiirust saavutama äkki. Eks näis."

HANNES MÄNNAMETS:"Sain ka siis lõpuni. Tundub et esimene poodium tuli. Ralli juttu ka siis nats. Esimene päev oli super kõik sujus probleemideta ning tulemus oli hea. Teine päev oli väga kehv kaotasin aega palju väljasõitudega, terve päev oli üks suur katastroof. Kolmas päev oli selline rahulik kindlapeale minek kuna pole eriti neid sikasid sõitnud ja vead on seal lihtsad tulema. Eesmärk oli Sandrist mööda saada ja Gert seljataga hoida mis ka õnnestus nii et kokkuvõttes võib asjaga rahul olla. Edu ja Tšehhis näeme."

KRISTJAN PRIILINN:"Lumine ralli selleks korraks lõppenud. Viimasel päeval sõitsin väga rahuliku tempoga, sest lätlast ei olnud enam võimalik püüda puhta sõiduga. Kahjuks tuli viimased kaks katset läbida sellise autoga, millel olid rattad lääpas ning vedrustus puru ja suht raske oli masinat teel hoida aga õnneks sain ilma suuremate jamadeta lõpuni. Loodan, et saab teise koha kätte sellelt rallilt!"

 

- Tänud kõigile rallil osalemast, järgmiseks ralliks sõidame juba Tšehhi, kus käsile tuleb "Barum Czech Rally". Edu kõigile!

RBREL Toimetus 2010

18.03.2010 15:06
Vaadatud 1123 korda