Lõppes Rootsi ralli esimene päev...

 

Ja ongi lõppenud ralli esimene päev, kus esimese päeva lõpetasid esireas ainult Fordid. Liider on hetkel Marek Sepp, kelle edu Kauri ees on mitte rohkem ega vähem kui 18,71 sekundit. Kolmanda aja sai kirja päeva lõpuks Karl Kivimaa. 

WRC klassi kolmas koht kuulub hetkel Rauno Ollemale. 

J-WRC klassi liider on hetkel Kristjan Must, temale järgneb Ollema Rasmus 14,21 sekundiga ja kolmandal kohal on hetkel lõunamaa naaber Sisi Saulute. Kaotust liidrile 20,54 sekundit.

P-WRC klassis on juhtpuldi enda kätte võtnud suhteliselt uus tegija Männamets Hannes, tema järel Jüriöö Alari ning kolmandal positsioonil kihutab hetkel MM-Motorspordi ridadest Sander Pruul.

O-WRC klassis juhib hetkel Karl Kivimaa, teisel kohal Rauno Saavel - kaotust liidrile 29 sekundit ning kolmandal kohal on hetkel Roland Murakas ja kaotust on kogunenud veidi alla minuti (52,57)

S-WRC klassis on liider Lätlane Caguls Toms, teisel kohal veel hetkel Priilinn Kristjan (17,89) ja kolmandal kohal Imre Randmäe - kaotust liidrile 21,34 sekundit.

MAREK SEPP:"Esimene päev ilma jamadeta läbitud, päris hullu ei läinud panema, kuna haigus kallal ja kontsentratsioon häiritud, kuid siiski korralik algus rallile. Esimene päev oligi rohkem selline proloogi moodi, kuna ühtegi pikka katset kavas ei olnud ja päev sai väga ruttu läbi nii et ei saanud soojagi õieti sisse, seega õigeks rallitamiseks läheb alles teisel päeval." 

KARL KIVIMAA:"Täitsa nauditav päev oli, närvi polnud, kuidagi harjunud juba häälteta. Esimene katse puhtalt läbi, sama ka kolmas. SS2 sai lõpus kiire spinn sisse visatud kuid kaotust tuli vähe. Õnnetu mats sai Autio II katsel kus eriti trikias kohas, paremkurv allamäge ja sealt siis vasakusse kurvi taas ülesmäge- kõige haigem koht üldse Autio 2 katsel. Sinna paremasse kurvi keerates kaldus pära lumehange, valliefekti polnud..lumest leiti üles kivi, mille kibestunud soome fänn oli pannud..sealt viskas katusele,mõni tiir ja libises katusel allamäge. Sain ratastega niipalju tõugata,et viskas õiges suunas ja õiget pidi taas rajale..pärast seda polnud vedrustust ollagi ja juht muutus üle kui hüsteeriliseks tallinna taksojuhiks. Viimaseks katseks sai pooled asjad ära parandatud, hea et 30min oli service. Kõikidele katkistele osadele vaatamata sai viimane katse nauditavalt lõpetatud."

MAIRO LILLE:"Suhteliselt kehv päev, oodatust pügalaid kehvem. Esimesel neljal katsel polnud mingisugust rütmi - trajektoor oli kõver ja lolle vigu tuli liialt palju sisse. Viimane katse tuli enam-vähem, mõningad pisemad vead olid kuid esimese nelja katse sõiduga ei anna võrreldagi. Kaotust hetke liidritele isegi kahtlaselt vähe. Vähemalt mingi põhi olemas homseks."

KRISTJAN PRIILINN:"Esimene päev seljataga ning võib rahule jääda. Kristoga oli väga tihe rebimine ja vigu ei saanud lubada, kuigi mõni spinn tuli ikka sisse. Nüüd tuleb oodata, mis teevad Imre ja Taavi."

RIISMAA ANDRES:"Suhteliselt korralik päev oli. Mitte midagi erilist ei juhtunud, ainult mõned apsud ja trajektoori vead. N'iga sõit hakkab juba välja tulema, trenni pole enam mõtet teha. Tip-top päev oli. Homme lähen esimesi püüdma, õnneks nad kaugel ei ole, nii et esikoht on täitsa reaalne."

JÜRIÖÖ ALARI:"Esimene päev siis aia taga, või noh selja taga tahsin öelda. Tunnet ja tahtmist eriti sõita polnud, suht  kehvenesetunne. Esimese katse eelviimane ja viimane kurv lõhkusid vedrustuse ära, 10min remonti jäi ilmselgelt väheks et ära remontida keskmiselt 65% puru 8 vedrustuse detaili. Autiovaaral sai seega sõidetud katkise autoga, ühele poole keeras hästi, teisele poole ei tahtnud aga üldse. Sellegi poolest tuli sellises seisus autoga üllatavalt hea aeg, ise kartsin et kaotust tuleb kümmnetes sekundites. Üldiselt võtsin esimese päeva rahulikult ja ei hakanud liikseid riske võtma. 2 päeva veel sõita."

 

 

RBREL Toimetus 2010

16.03.2010 9:34
Vaadatud 1069 korda