Rallye Automobile Monte-Carlo võitja on Oskar Raudmets

 

Lõppenud on 2010 hooaja esimene etapp mille võitis kindlakäeliselt Oskar Raudmets. Teiseks sõitis end tulises võitluses Tarmo Paavel ning kolmandaks Marek Sepp. Võitlus pronksikoha eest Vahur Aasalal jäi aga lühikeseks, kui kaotas sõiduvea tõttu palju väärtuslikke sekundeid.

BP-Ford Abu Dhabi World Rally Team saavtus Monte-Carlo Rallil ka kaksikvõidu ning sellega asuvad nad meeskondade arvestuses kindlalt liidriks. Tiimijuht lisas:"Mehed sõitsid väga hästi ja olen väga rahul nende sõiduga. Eriti hea meel on Oskari üle kuna ta sai siit esimese etapi võidu WRC klassis. Autod olid väga heas korras ja Rootsi rallile lähme vastu suurima hea meelega. Loodame ka selleks ajaks rooli saada ka Egon Kauri.

WRC klassivõidu tõid koju BP-Ford Abu Dhabi piloodid Oskar Raudmets ja Tarmo Paavel - kaotus liidrile 54,84 seki ning kolmas Marek Sepp, kaotust liidrile 1:05.95.

 

O-WRC klassis võitis Priilinn Kristen. Teisele kohale väikese ebaõnne tõttu kukkus Karl Kivimaa, kuigi meeskond sai kaksikvõidu. Kivimaa kaotas liidrile 36,81 sekundit. Kolmanda koha sai Roland Murakas ja kaotas liidrile 58,14 sekundit.

P-WRC klassis võitis algusest peale rallit juhtinud Jan Torn, teisele kohale sõitis end Alari Jüriöö üllatavalt viimasel katsel - kaotas liidrile 1:10.25 ning kolmandal kohal Sander Pruul ja kaotas liidrile 1:11.35.

S-WRC klassis on võidutses Kristjan Priilinn, teisel kohal Kristo Prants - kaotab liidrile 2:20,94 ning kolmandale kohale tuli Taavi Liivo ja kaotas liidrile 2:54.76.

J-WRC klassis pani sõidu kinni Kristjan Must, teisel kohale tuli Rasmus Ollema - kaotas liidrile 1:00.25 ning kolmandale kohale sõitis end Reiko Lill ja kaotas liidrile 2:33,35.

OSKAR RAUDMETS:"Kuna Monte-Carlo on üks lemmikrallidest, siis siin on alati hea võita, eriti veel oma esimene rallivõit WRC klassis. Tarmo teine koht tegi selle veel eriti magusaks. Suurepärane hooaja algus nii mulle kui ka tiimile. Enda sõiduga jäin väga rahule, paar väikest apasakat teisel päeval, kuid kokkuvõttes need suurt rolli ei mänginud. Nüüd siis ootamas Rootsi ralli, mis on minu jaoks üks raskemaid sellel hooajal, ei tunne lumel ennast just kõige kindlamalt. Poodiumile saamine oleks minu jaoks suur kordaminek, eks näeb kuidas läheb!"

KRISTEN PRIILINN:"Ralli oli väga hea, esimese päeva rikkus Bisanne katse, kus tekkis külglibisemine ja auto jäi risti teele, seda kõige kitsamas kohas, sinna kulunud ajast oli kahju. Võit oli kindlasti eesmärgiks, aga peale eksimusi võtsin vähe rahulikuma sõidurütmi ja proovisin kindla 2. kohapeale välja minna, Karli ebaõnnestumine Bisannedel oli rohkem kingitusena, et see võit oleks kindlasti olnud magusam kui oleks see tulnud läbi tulise heitluse."

 

MAREK SEPP:"Päris rahule jääda ei saa oma esitusega. Teine koht oleks olnud reaalne, aga üks suurem viga rikkus selle võimaluse. Ralli oli minu jaoks raske ja suhteliselt ebameeldiv, Rootsit ootan huviga, meeldiv vahelduseks kindlale pinnasele saada."

JAN TORN:"Pole põhjust mitte rahule jääda kuna tuli ju oma klassi võit, ning suutsin konkurendid seljataga hoida kuigi viimase päeva katus oleks võinud olematta olla."

KRISTJAN MUST:"Ralli üldkokkuvõttes oli üllatavalt hea. Samas enda sõiduga ei saa sugugi rahule jääda. 4-5 C4H polnud üldse ilus. Esimesel päeval välja sõidetud vahe oli piisav, et sellega lõpuni sõita. Viimasel päeval suutsin tiimikaaslase Rasmuse ees vahet suurendada veelgi. Kokkuvõtteks võib öelda, et hooaja algus on siiski super!"

ANDRE RAHUMEEL:"Jäin ralliga väga rahule. Eesmärk sai ju täidetud, et tulla vähemalt kuuendaks ja sai ka kohe parema isegi. Nüüd tuleb liikuda vaikselt edasi ning kindlustunnet koguda. Suured tänud fännidele kes kaasa elasid raja ääres ning palju õnne ka Rolandile poodiumi eest. Järgmisel rallil lähme kindlasti punkte koguma tiimile ja üritan ka Rootsis ise mõned punktid korjata."

P-WRC klassis head kiirust näitav Jalak Mariol seekord õnne ei olnud ning pidi alla vanduma konkurentide kiirele tempole.

MARIO JALAK:"Tuleb tunnistada, et Monte ei kuulunud minu eelistatud rallide hulka. Esimesel päeval juba suutsin korraldada endale väikse arusaamatuse ja ralli ära rikkuda, seejärel ralli jätkamine tundus juba mõttetu olevat ning järgmised kaks päeva vurasin niisama läbi. Tundub ka, et ka kõige parema tahtmise korral poleks ma jõudnud P-WRC selles tihedas konkurentsis punktidele kuna esiotsa mehed näitasid uskumatut kiirust asfaldil. Rootsi rallile üritan hea tundega minna. Siiski arvatavasti minu jaoks üks häiriv faktor käib selle ralliga kaasas ja ilmselt ma ei saa oma tõelist kiirust seal näidata, seega tuleb ilmselt võistlema hakata viimaste punktide pärast. Loodame, et kõik toimib nii nagu vaja ja sõit sujub ilusti. Kohtume Rootsi rallil!"

 

RBREL Toimetus

03.03.2010 21:49
Vaadatud 1021 korda