Monte-Carlo Rally liider on jätkuvalt Raudmets

 

Lõppenud on ralli teine päev, kus sõideti läbi järjekordsed viis kiiruskatset. Päeva naelaks osutus SS10, kus ootamatu libeduse tõttu ka mõned autod sõitjaga lõpparve tegid. Ralli liider on ka oma edumaad suuremaks sõitnud oma rivaali Marek Sepaga.

WRC klassis esimesel positsioonil asetseb jätkuvalt Oskar Raudmets, teine Marek Sepp - kaotus liidrile 39,79 sekundit ning kolmas Tarmo Paavel kaotust liidrile 43,32 sekundit.

O-WRC klassis on siiani liider Karl Kivimaa. Teisel kohal on Kristen Priilinn ning kaotab liidrile 4,43 sekundit ning on tulnud liidrile väga lähedale ja kolmandal kohal Roland Murakas ja kaotab liidrile 54,75.

P-WRC klassis on liider siiani tempot teinud Jan Torn, teisel kohal Sander Pruul - kaotab liidrile 1:16,64 sekundit ning kolmandal kohale on tõusnud Alari Jüriöö ja kaotab liidrile 1:29,57.

S-WRC klassis on liider hetkel Kristjan Priilinn, teisel kohal Kristo Prants - kaotab liidrile 1:45,65 sekundit ning kolmandale kohale on tõusnud Marko Kroonmäe ning kaotab liidrile 2:11,87.

J-WRC klassis on ka liidrikohal püsinud Kristjan Must, teisel kohal Rasmus Ollema - kaotab liidrile 37,97 sekundit ning kolmandal kohal Sisi Saulate ja kaotab liidrile 2:04,58

 

Küsisime kuidas kulges teine päev ja mis nad arvasid ülilibedast viimasest katsest?

MAREK SEPP:"Jäin rohkem rahule, kui esimese päevaga. Sõidurütm oli parem. Oma ajad suutsin enam-vähem ära sõita, aga alates kolmandast rajast oli pidamine kadunud, liiga palju olin rehve kulutanud enne. Viimane katse oli põnev, vajas natuke harjumist, et pidamisest aru saada. Kahjuks sõitsin enne eelviimast kurvi puuaeda ja pidin tagurdama, seega mõned väärtuslikud sekundid läksid kaduma sõnas Sepp."

TARMO PAAVEL:"Esimesed 4 katset olid jälle väga head, hoidusin üle pingutamast ja rütm oli mõnus. Aga sellise libedaga, nagu 5. katsel, mina varem pole sõitnud. Esimesed kaks nõelasima sõitsin lihtsalt otse piirdesse, kuigi üritasin ettavaatlikult võtta."

VAHUR AASALA:"Ei olnud eriti hea päev. Lihtsalt korralikku rütmi polnud, ja sai igal pool julmalt kangutatud. Plane2'l sai umbes 300m enne lõppu ka pikemalt katuse peal kulgetud. viimane katse oli muidugi ekstraklass. 2 esimest hairspinni sai ikka korralikult barjääri lajatatud. Siis sain aru, et sel katsel hoogu üles lasta ei tohigi, ning pidurdama peab hakkama niipea kui kurv juba paistab. Muide, üks pauk oli otse barjääri serva ninaga täiesti kümnesse - millegipärast otsustas mu C4, et seekord katki ei lähe, ja sõit sinna pooleli ei jäänud rääkis Aasala."

KARL KIVIMAA:"Päev algas libedalt ja kraavisõiduga, mis toimus sama kiirelt nagu helilaine. Õnnelik õnnetus oli, mahlad jäid kapoti alla ja sõit sai ehmatusega jätkuda. Ülejäänud katsetega olen rahul, kuna sai plaanipäraselt aeg tagasi sõidetud viimaseks päevaks.Edust ei saa rääkidagi, homme viimasel katsel selgub alles võitja, see teeb sellest võistlusest põneva ralli. "

JAN TORN:"Üldiselt olen teise päevaga rahul, suuremaid apse sai välditud, ning päev korralikult lõpetatud. Konkurendid on tugevad ja eks iga sõiduviga võib maksta kalleid sekundeid."

RAIGO PRESS:"Peeti läks see päev mul, mis seal ikka arvata"

URMAS SALUMAA:"SS10 oli täielik üllatus, ma mõtlesin tõsimeeli, et ma lihtsalt unustasin rehvid vahetamata ja olin masenduses. Kui aeg hakkas üle 3 minuti minema ja olin alles metsade vahel siis sai mõeldud, et äkki peaks katkestama, et tuleb kaotust vähem. Aga muidu olin lihtsalt aeglane. Mängisin enne starti veidi seadetega ja midagi läks veidi viltu. Eesmärk oli veel paar nädalat enne rallit esikümnesse sõita, aga siis sai vaadatud kooseisu ja noh sinna võib jõuda ainult läbi teiste ebaõnne. Aga meeskondlikult ehk toob meie tiimi boss Milor siiski ühe punkti ära sõnas Salumaa"

RBREL Toimetus

02.03.2010 20:47
Vaadatud 967 korda