Monte-Carlo Rallit juhib Oskar Raudmets

Kätte on jõudnud hooaja esimene etapp, kus sõitjaid peavad toime tulema Monte-Carlo libedal asfaltkattega teedel. Avapäeval sõideti läbi viis kiiruskatset mis sõitjatele oli parajaks peavaluks. Esimese katse võitis Raudmets Oskar ning asus sellega võistluse liidriks teiste ees, kus ta ka päeva lõpuni püsis.

WRC klassis esimesel positsioonil asetseb hetkel Oskar Raudmets, teine Marek Sepp - kaotus liidrile 21,18 seki ning kolmas Tarmo Paavel kaotust liidrile 21,55 sekundit.

O-WRC klassis teeb ilma Karl Kivimaa, kes sõidab väga heas tempos ning on ralli üldkokkuvõttes neljas. Teisel kohal on Kristen Priilinn ning kaotab liidrile 18,87 seki. Kolmandal kohal Roland Murakas ja kaotab liidrile 47,04.

P-WRC klassis on liider hetkel väga head kiirust näitav Jan Torn, teisel kohal Sander Pruul - kaotab liidrile 30,14 sekundit ning kolmandal kohal Gert Virves ja kaotab liidrile 39,06.

S-WRC klassis on liider hetkel Kristjan Priilinn, teisel kohal Kristo Prants - kaotab liidrile 40,48 sekundit ning kolmandal kohal Imre Randmäe ja kaotab liidrile 51,32.

J-WRC klassis on liider hetkel Kristjan Must , teisel kohal Rasmus Ollema - kaotab liidrile 34,37 sekundit ning kolmandal kohal Marten Madissoo ja kaotab liidrile 41,10.

 

Tegime interviu esimese päeva lõpus ka mõne sõitjaga ning küsisime nendelt, mis ja kuidas oli olukord rajal ja mida nad enam järgmistel päevadel karta võivad.

OSKAR RAUDMETS:"Väga hea päev, üritasin kindla peale sõitu teha ja see õnnestus kenasti. Poleks uskunud, et vahe teistega nii suureks venib. Siiski peab veel teistel päevadel kõvasti pingutama, sest seljataga olevad mehed on asfaltil slikiga minust kiiremad. Auto on mul super, mehaanikud on head tööd teinud, püsib teel nii nagu vaja. Homme üritan vahet vähemalt sama hoida, et viimasel päeval kergem oleks."

MAREK SEPP:"Päris rahule ei saa jääda. Oskarile kaotus oli oodatud, aga sai veel ka ise vigu tehtud lisaks. Oma 5 sekundit läks rumalate apsakate tõttu kaduma vähemalt. Auto püsis nagu ikka, aga ise ei leidnud piisavalt head sõidurütmi. Järgmistele päevadele lähen vastu eelkõige poodiumi madalamate kohtade peale võitlema, tõotab tulla põnev teine päev selles osas."

PAAVEL TARMO:"Esimene päev oli kokkuvõttes väga hea. Alustasin rahulikult, aga sain kohe hea rütmi ja kiirust tuli iseenesest. Viimane katse oli kehv ainult, seal ka korra puusse ja 360-kraadi spinn. Õnneks jäi teele ja sai edasi sõita."

SIIM NÕMME: "Suuri sõiduvigu ei olnud, seega ebaõnnestunuks ei saa päeva lugeda. Kohati oli kiirus ka täitsa hea aga mõnel katsel ikkagi kaotasin hetke liidrile väga palju aega.  Väga rahul ei ole aga samas tegu on Montega, siin peab rahulikult võtma. Seade oli hea, võib-olla annaks veel natuke paremaks teha, eriti pidurite poolt."

KARL KIVIMAA:"Esimene päev esimesel rallil taas selle aasta esimesel hooajal läks kokkuvõtvalt hästi. Käed ikka veidi värisesid, aga pingeteta ei saa kunagi sõita. Rada oli libe nagu oligi arvata kuid auto käitus kenasti käskude järgi. Ohtlikuimateks meesteks pidasin Kristenit ja Siimu, tänu nende vigadele on vahe märgatav. Võtan rahulikult homse päeva ja siis vaatab taktikat viimasele päevale. Oleks kahju kellelegi teisele võit loovutada, sest Monte Carlo on ka üks lemmikrallisid, mida sõidetakse harva." 

ANDRE RAHUMEEL: "Päev oli enamvähem OK, peab rahule jääma, kuna pole nii stabiilselt varem sõitnud ning on näha, et on tekkinud väike areng, loodan kõige paremat ning soovin ka teistele edu järgmisteks päevadeks."

 

Ootame pikisilmi järgmist päeva ja vaatame mis see päev korda meil saadab!

 

RBREL Toimetus.

01.03.2010 22:21
Vaadatud 958 korda