Taaskord Subarud

Esimest korda suundus RBREL seltskond Mehhiko kiiretele ja ohtlikele teedele. Kuid enam poleemikat tekitas Mehhiko Ralli korraldav osa millega ei saadud kõige paremini hakkama. Nimelt tehnilistel probleemide tõttu oldi sunnitud ralli starti edasi lükkama koguni 7 päeva võrra. Kuid ralli ei jäänud sõitmata ja osutus väga paljudele sõitjatele liiga raskeks. Ralli starti tuli 55 autot, neist suutsid lõpuni jõuda vaid 26.

Ralli sai oma oodatud alguse. Juba esimesel katsel näitas M. Sepp kes on siin peremees võites SS1 meeskonna kaaslase E. Kauri ees ainult 0.01 sekundiga. Tõotas tulla tihe rebimine. Kuid esimesel päeval ei suutnudki Sepp rohkem katseid võita ja esimese päeva lõpetas liidrina hoopis Fordil sõitev M. Kütt edestades Seppa 0.41 sekundiga. Kolmanda koha eest heitlesid veel neli sõitjat kes mahtusid 4 sekundi sisse. Teisel päeval näitasid taas parimaid aegu Subaru mehed, E. Kaur võitis 4 ja M. Sepp 1 katse, kuid vahed olid minimaalsed ja Kaur suutis tagasi võita Sepalt ainult ühe sekundi. Suuremat ebaõnne koges M. Kütt kes taandus pingereas kolmandaks kaotusega üle 16-e sekundi. Kolmas päev muutus eriti põnevaks kolmanda koha heitluses mille eest võitlesid sellest etapist alates Citroeni esindav V. Huntsaar ja Fordi piloot M. Kütt millest väljus lõpuks võitjana Huntsaar edestades Kütti üle 10 sekundi. Esimesed kaks olid aga kõigile teistele kättesaamatud ja Subaru sai rõõmu tunda teise järjestikuse kaksik võidu üle. Head sõitu tegid veel ka R. Helü kes esimese päeva 11. koha pealt tõusis lõpuks 6-ndaks, H. Varik oma esimesel rallil Skoda meeskonnas suutis saavutada 5. koha, R. Taim Peugeot tiimist näitas terve ralli vältel häid aegu, kuid oli sunnitud viimasel päeval katkestama ja V. Veek oma esimesel rallil Mitsubishiga suutis avada tiimi punkti arve.

Egon Kaur: "Sepp sõitis varem ära, see kärpis pinget iseenesest. Aga aegadest oli näha, et teda on võimalik lüüa. Kahjuks esimesel päeval sai natuke liiga külmalt peale mindud ning üks saatuslik viga röövis oma 30 sek ning esikoha lootused kadusid koos sellega. Seejärel sai kindlalt 2. koha peale sõidetud. "

Kuid põnevust jätkus ka P-WRC arvestuses millest väljus võitjana lõpuks L. Vasar edestades R. Murakat ja T. Kasesalu. Liiga liidrina jätkab Lauri Vasar. J-WRC arvestuses suutsid selle ralli lõpetada ainult kaks autot ja neist edukamaks sai A. Riismaa edestades P. Jannot.