Tšehhi ralli eel


Läbitud on kolm rallit. Neljas ralli, Tšehhi ralli tuleb väga raske ralli, kuna tegu on uute katsetega. Uurime sõitjate endi käest, kuidas nad on meelestatud Tsehhi ralli eel.

Esimeseks küsitletuks osutus Roland Murakas, kes hoiab hetkel WRC klassis 7-ndat kohta. Roland, mida arvad hetkelisest punktitabelist ning kuidas oled meelestatud eelolevaks ralliks? “ Marek Sepp on eest ära libisenud, aga teisele kohale on võimalik tulla veel kõigil. Tsehhi rallil pean oma lootusi nullilähedasteks, mulle need katsed ei sobi üldse, tuleb üks suur`superrallide` ralli.”

Samas JWRC klassi sõitja Andres Riismaa jääb väga napisõnaliseks. Kuidas on hooaeg senini sujunud, kas on ka rallieelset pinget? “ Hooaeg on sujunud kehvasti, kõige paremaks ralliks pean Austraalia rallit, kus ei olnud mitte ühtegi korda vaja kasutada publiku abi ega superrallit.Pingeid ei ole, kuna JWRC klassis on väga kiired sõitjad, esikolmikusse pole juba ammu asja.”

Gustav Kull, kellele kuulub hetkel punktitabeli kõrgeim koht, on üllatunud. „Olen veidike üllatunud, sest kiireid sõitjaid on JWRC-s väga palju. Samas tundub, et ka stabiilsus mängib suurt rolli. Üritan kiirematele vastu hakata, kuid samas üritan ka suuremaid vigu vältida.“

OWRC sarjas juhib punktiarvestust esimesed kaks rallit võitnud ja Austraalias teise koha saanud Sven Süld. Eeloleval Tšehhi rallil peab Sven oma võimalusi heaks: „Kõikidele rallidele lähen alati ikka võidumõtetega. Alla selle ei plaani hooajal latti seada. Kui õnnestub autot rajal hoida, siis ilmselt on ka võimalik võita. Kiirusest ei tohiks puudu jääda.”

Teist kohta hoiab Austraalias võidutsenud Siim Nõmme, kes kaotab Svennile 12 punktiga. Siimu jaoks on hooaeg kulgenud üles mäge, ta on saanud rallidelt vastavalt 7, 9 ja 16 punkti. "Hooaeg on tõesti siiani läinud üles mäge, mille üle on ainult hea meel. Tsehhi rallile lähen peale kindlasti suurte lootustega, sihin poodiumi kohta. Kuid katsed sellel rallil on väga andestamatud ja kõike võib juhtuda. Loodan et suudan teha puhta ralli ja siis peaks ka koht hea tulema." ütleb Nõmme.

Üldarvestuses kolmandal kohal olev Siim Kallakmaa läheb Tšehhi rallile suurte lootustega: „Tšehhi ralli teed sarnanevad väga Poola ralli omadega. Poolas sain Svenni järel teise koha. Vaja on ainult natukene õnne ja miski pole võimatu.“

Tšehhis näeb taas rajal ka Kuldar Tamme, kes oli sunnitud Austraalia ralli vahele jätma: „Asfaldil mul pole ega ka saa kunagi olema suuri lootusi head tulemust kirja saada, aga täieliku roostemineku vältimiseks tahan kindlasti kohal olla.“

Selliste kommentaaridega lõpetame siis, kui rallini on jäänud veel loetud päevad. Ootame huviga ralli tulemusi. Oleme tagasi juba peale rallit uute uudistega.

Siim Kallakmaa
Revo Taar
23.10.2009

23.10.2009 12:24
Vaadatud 924 korda