Karl Kivimaa juhib Poola rallit

Kätte on jõudnud hooaja teine etapp, kus sõitjad peavad toime tulema kurikuulsate Poola teedega, mis reeglina ei andesta väiksematki viga. Avapäeval oli kavas kuus kiiruskatset, kus peamiselt jagasid maid Karl Kivimaa ning Marek Sepp. Esimesel kiiruskatsel näitasid head hoogu Fordid. Kivimaale katsevõit ning 0,5 sekundi kaugusel Sander Pruul. Siis asus aga vasturünnakule punktitabeli liider Sepp, võites kiiruskatsed kaks ja kolm. Pool päeva seljataga ja liidriks Marek Sepp. Lähim jälitaja oli Kivimaa (+5,4) ning WRC debüüti tegev Oskar Raudmets hoidis kolmandat kohta (+12,9).

Päeva teine pool kuulus täielikult Karl Kivimaale, kes oli kiireim katsetel neli, viis ja kuus. Päeva lõppedes tähendas see Fordi piloodile liidrikohta ning 3,7 sekundilist edu Marek Sepa ees. Kuni viimase kiiruskatseni püsis tihedalt kannul ka Raudmets, kuid päeva viimane läbimine Chirdonheadil röövis ligi minuti ning mees pidi taanduma suurest võitlusest. Kolmandat kohta hoiab seega hoopis Sander Pruul (+53,8) ning neljas on Oskar Raudmets (+1:06,2). Mitmetele nimekatele sõitjatele näitas Poola ralli oma teravaid hambaid juba esimesel päeval, mistõttu võis päeva lõppedes leida teepervelt suurel hulgal Citroenide, Fordide ning Subaru varuosasid.

OWRC arvestuses on liidrikohal Sven Süld, kellele järgnevad Siim Kallakmaa (+25,6) ning Kuldar Tamm (+1:14,2).

S2000 klassis ei ole vastast Mareks Andrejevsile, kes juhib rallit Marek Viiroki ees rohkem kui minutiga. Poodiumi kolmandat astet kaitseb Mairo Lille (+1:25,1).

Sarnaselt S2000 klassile hoiab ka P-WRCs liidrikohta lõunanaaber ja seda ligemale pooleteist minutilise eduga Andres Ulpi ees. Kolmas on Raino Friedemann (+1:30,4).

J-WRC arvestuses seevastu on aga käimas vihane lahing. Liidrikohal on Gustav Kull, kelle lähim rivaal Tanel Kasesalu tallub liidril tõsiselt kandadel. Mehi lahutab kõigest 0,6 sekundit. Kohad 3-7 on samuti täiesti lahtised – seal mahuvad viis meest vähem kui poole minuti sisse. Rauno Ollema juhatab hetkel vägesid selles grupis, olles kolmandal kohal.
29.09.2009 14:12
Vaadatud 1036 korda